1. do 10. z 10
    Wdrożona(y) Avatar Gorzata2009
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    2
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Młody forumowiczZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Domyślnie Pocenie się niemowlaka podczas snu

Witam.
    Moja 7 miesięczna córcia strasznie poci się podczas snu,ale tylko w nocy trwa to od kilku dni wcześniej się to nie zdarzało,ale teraz muszę ja przebierac normalnie co 2 godziny bo jest mokra!-od szyjki po prawie brzuszek,spi w samym bodziaku z dł rękawem i spodenkach,w domu jest 22 stopnie dodam że jeszcze chodzi w naszej sypialni nawilżacz powietrza,nie wiem czy to ma coś wspólnego,
    czy wasze dzieciątka tez tak się pocą?
    Doradzcie.

Luty 2010 / Kwiecień 2011 Avatar pandorka
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    111
    Dziękuję (Otrzymane)
    147
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Pocenie się niemowlaka podczas snu

Masz zdecydowanie za ciepło w pomieszczeniu, a nawilżacz powietrza przy tej temperaturze powoduje właśnie pocenie się dziecka. Proponuję zmniejszyć stopniowo temperaturę do 19stopni. Jeszcze pytanie: czym przykrywasz córcię? Czy nie ma ona temperatury?
    Potargane włoski, uśmiechnięta buźka-nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach

Mikusiowa mama :) Avatar agugucha
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    7
    Dziękuję (Otrzymane)
    18
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Tez uwazam, ze na poczatku sprobuj zmniejszyc temperature w pokoju. Ja tez mialam problem z poceniem sie synka, jak tylko zasypial momentalnie byl caly mokry. Sczegolnie jego glowka. Okazalo sie, ze przyczyna tego byl niedobor wit D. Wiec jezeli zmniejszenie temperatury nie pomoze, przejdz sie do lekarza.

mama Macieja Avatar marysia868
    PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    2
    Dziękuję (Dane)
    5
    Dziękuję (Otrzymane)
    30
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    14
    Osiągnięcia Wyjątkowy talentWyjątkowy talentZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Cytat Napisał(a) pandorka Zobacz post
    Masz zdecydowanie za ciepło w pomieszczeniu, a nawilżacz powietrza przy tej temperaturze powoduje właśnie pocenie się dziecka. Proponuję zmniejszyć stopniowo temperaturę do 19stopni. Jeszcze pytanie: czym przykrywasz córcię? Czy nie ma ona temperatury?
    oj niezgodze sie ja mam w domu 24 stopnie, mojemu synowi pociła sie główka w nocy i podczas karminia lekarz powiedział ,że do póki nie jest tak,że dziecko budzi sie z mokra poduszką to jest wszytko okej, ale ja zauważyłam,że jak zaczelam mu dawać vit d3 z innymi witaminami to pocenie główki sie zmiejszyło, wczesniej dawałam samą vit d3, noi poci sie bardzo gdy sie denerwuje, ale to normalne

8tc [*] Aniołek

Wdrożona(y) Avatar Gorzata2009
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    2
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Młody forumowiczZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Hej:)
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi,no właśnie tak mi się wydaje że za gorąco nie jest pozatym u nas jest ogrzewanie miejskie i nie bardzo jak je mozna zmniejszyc:( i tak ostatnio troche mniej grzeją bo jak były te mrozy to poprostu była masakra tak było gorąco!
    i tak co chwile wietrzymy ,przenosze mała do innego pokoju i tak na zmiane,
    no tak mnie to dziwi bo latem takie były upały i się tak nie pociła,a ja jej daje sama wit,D-
    wcześniej jej dawałam D-vitum a teraz babka w aptece dała mi DEVIKAP i mówi że to jest to samo,innych witamin jej nie daje,ale no właśnie najbardziej jej sie poci szyjka,ramionka,plecki tak do połowy:(
    i poduszka tez bardzo :(
    a mówisz agugucha że to może byc niedobór vit.D? kurde to moze lepiej pójde do tego lekarza
    pandprka -przykrywam ja kołderka taka nie za dużą i to tak pod paszki tylko a temperatury nie ma:(

Luty 2010 / Kwiecień 2011 Avatar pandorka
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    111
    Dziękuję (Otrzymane)
    147
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Ja bym zdecydowanie starała się zmniejszyć temp. w pomieszczeniu, w którym śpi dziecko. Najlepsza temp. do zdrowego snu to ok.18-19 stopni. Jeśli nie bardzo masz jak zmniejszyć ogrzewanie, to spróbuj po prostu wietrzyć pokój na godzinę przed spaniem.
    Potargane włoski, uśmiechnięta buźka-nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach

Mamisiiiima P&N Avatar izi85
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    2159
    Dziękuję (Otrzymane)
    1098
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Dokladnie temperaturka to podstawa,u nas teraz jes ok 20 st i jest ok ale jak P byl mmniejszy to mielismy mniej bo wiedzialam ze sie nie odkryje.A teraz jak wiem ze pewnie sie odkryje to ustawiam na 20st..

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    2
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Wg mnie optrymalna temperatura, to 20 stopni. Przy wyższej temperaturze moja Córeczka też sie pociła, z reguły na główce. To zależy też pewnie od okrycia, nawilżacz też może wpływać, ale ma on z pewnoscią więcej plusów, niż minusów.

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Pocenie się dzieci w czasie snu to normalna sprawa - nie ma w tym nic niezwyklego. Jest to typowa dolegliwość dla wielu ludzi (źródło: Pocenie się w nocy - zobacz, jak temu zaradzić). Moim skromnym zdaniem nie ma się co denerwować

Entuzjast(k)a Avatar aniag78
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    23
    Dziękuję (Otrzymane)
    139
    Lubi (Dane)
    2
    Lubi (Otrzymane)
    4
    Osiągnięcia Faworyt BBPierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałością

Przy takiej temperaturze nawilżacz tylko pogarsza sprawę. U mnie w nocy jest 18 stopni, synek śpi w body i spodenkach, pod kocykiem. Przy 22 stopniach to on sypia pod pieluszką w samym bodziaku z krótkim rękawem. Taka temperatura do snu nie jest zdrowa, zwłaszcza zimą. Trzeba ją zmniejszyć (całkowite wietrzenie przed snem, przykręcenie ogrzewania).

Zasady pisania postów