reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przykurcz miesnia szyjnego

Hej moja coreczka ma 5 miesiecy i trzyma glowke przechylona na prawa strone.Moja tesciowa mowi ze przesadzam ale ja sie zastanawiam czy nie isc do specjalisty.Odwraca glowke na wszystkie strony,ale jak patrzy prosto to ta glowka jej spada.Wydaje mi sie ze ten problem wzial sie stad iz jak lezy na pleckach to ta glowka jej sie przekrzywia,w dzien ja poprawiam ale w nocy nia mam za bardzo na to wplywu.
 
reklama
Pat też miała podobny problem, odwracała główkę zawsze bardziej w prawą stronę. Az z jednej strony główka bardziej sie jej spłaszczyła i mięśnie szyi też były troszke z jednej strony przykurczone.
Pani pediatra zaleciła odwracanie łóżeczka co dwa tygodnie żeby patrzyła w obie strony równomiernie, pochodzenie i mówienie do niej z drugiej strony, żeby wodziła wzrokiem za mamą, a w nocy poradziła kłaść wałeczek żeby spała prosto.
No i pomogło, teraz równo w obie strony Pati kładzie główkę, zwłaszcza gdy śpi. A spłaszczona główka zaczyna się wyrównywać już widocznie.

Mam nadzieję, że to Ci pomoże, jak nie to przejdź się z córcią do neurologa bo może ma już poważniejszy problem.
 
Ostatnia edycja:
Proszę osoby które miały do czynienia z wrodzonym kręczem szyi u dziecka o odpowiedź na parę pytań i przesłanie ich na adres :annamarkuszka@op.pl
Te pytania są anonimowe i posłużą do zbadania tej wady, na pewno komuś pomogą, gdyż ta wada plasuje na 3 miejscu wśród wad wrodzonych u dzieci.
I.Data urodzenia............
II.Płeć......................
III.Ciąża pojedyncza/mnoga.....................................
IV.Waga i długość urodzenia..........................
V.Skala APGAR...........................
VI.Przyczyna kręczu............................................
VII.Strona kręczu karku............................................
VIII.Dalsze konsekwencje/deformacje....................................
IX.Od kiedy dziecko jest usprawniane.......................................
X.Gdzie dziecko jest usprawniane(rodzaj placówki)................................
XI.Jak często dziecko jest usprawniane w w/w placówce.................
XII CZy dziecko korzysta z turnusów rehabilitacyjnych TAK<NIE
XIII.Czy rodzice towarzyszą podczas usprawniania TAK,NIE
XIV.Jakie zabiegi i metody fizjoterapeutyczne są /były stosowane w terapii...............
.................................................................................................................
............................................................................................................
....................................................................................................
XV.Czy proces usprawniania dziecka odbywa/ ał się również w domu(opisać w jaki sposób)................................................................................................
XVI.Subiektywna ocena wyników usprawniania...........................................
XVII.Jakie są prognozy usprawniania.......................................................

Dziękuję za poświęcony czas na udzielenie odpowiedzi.
 
Do góry