reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks żołądkowo-przełykowy

reklama
Nasza mala wyginala glowe do tylu i na bok, pediatra podejrzewal zespol sandifera i brala polprazol w granulkach przez miesiac. Przeszlo jej. Nasza ma juz 9,5 miesiaca a ja jeszcze nie bylam z nia u gastrologa, moze uda mi sie pojsc gdy bede w Polsce. Zaczela wreszcie siedziec i czesciej jej sie odbija, czasem z jedzeniem czasem samo powietrze, powiadaja ze powinno przejsc gdy dziecko sie wypionizuje czyli zacznie siedziec i chodzic no i gdy bedzie jadlo posilki stale. Nasza tez ma czkawki, zwlaszcza gdy sie dlugo smieje, zapowietrza sie i az cala chodzi jak jej sie czka :-( Na szczescie nigdy nie miala zadnych boli brzucha ani innych dolegliwosci spowodowanych refluksem, jak miala 6 miesiecy czasem plakala gdy jej sie mocno ulalo, bo mialam wrazenie ze az ja szarpalo. Teraz chyba przeszla do pozadku dziennego z tym. Mam nadzieje ze jej to w koncu przejdzie, bo czasem nie mam sily juz sprzatac po niej, zwlaszcza gdy jej sie uleje na podlodze a ja nie zauwaze...bo ona wtedy tak lubi sobie usmarowac podloge tym....
co do noska moze miec podrazniona sluzowke nosa przez cofajacy sie pokarm, ja uzywam wody morskiej sterimar, pomaga nam, a gardlo..moze zgaga ja meczy. Idz do lekarza i wszystkiego sie dowiesz, my robilismy usg brzucha niby wszystko w porzadku, powinno samo minac.

Basia dziekuje za odpowiedz :)

Moja Lenka ma 10mc a w sumie dopiero teraz trafie do gastrologa,wszystko przez to,ze zmyliła mnie pediatra,powiedziała ze jakby miala refluks to by ulewała :/ Ja nie wiem co za lekarze są :/ dobrze,ze szukałam róznych info na internecie.Moja Lenka ma też nalot na języku.My mielismy robione usg brzuszka,neurolog kazała nam zrobic zeby potwierdzic badz wykluczyc refluks,usg wyszło dobrze,nie wiem co o tym sadzic,czy to znaczy ze Lenka widocznie ma taki refluks który z wiekiem jej minie i dlatego w brzuszku ma wszystko ok? czy moze to badanie nie jest dosc wiarygodne skoro ma refluks a tego na usg nie było widac? albo moze w ogóle refluksu nie ma?
O co chodzi z tym usg wyszło dobrze a córka ma objawy refluksu........
 
Iwonka dziekuje za odp.

Moja Lenka spi na poduszce tzw. klinie
Karmie ją piersia ona zadnej butli nie uznaje,wiec mleko ma tylko z piersi a jedzenie stałe daje jej łzyeczka ale to sa pokarmy które juz nie trzeba zageszczac.
To wyginanie głowki to przy refluksie tzw. zespol sandifera, nie kazde dziecko z refluksem to ma.
Dobrze,ze Twojemu synkowi przeszło po 1,5 roku :) moze i nam minie......
 
Powinno minac, u nas tez usg wyszlo ok. To kwestia czasu, czasami refluks jest taki ze cofa sie jedzenie tylko do przelyku lub buzi, ale nie na zewnatrz, dziecko polyka i nawet nie wiesz ze cos cofnela.
 
Powinno minac, u nas tez usg wyszlo ok. To kwestia czasu, czasami refluks jest taki ze cofa sie jedzenie tylko do przelyku lub buzi, ale nie na zewnatrz, dziecko polyka i nawet nie wiesz ze cos cofnela.

Ja tez mam refluks,nie tak uciazliwy ale mam a w ciazy to straszna miałam zgage,a normalnie to nieraz jedzenie cofa mi sie do przełyku.Mozliwe ze to ma po mnie? mam nadzieje ze jej to samo minie z czasem.Ciekawa jestem jakie badanie moze zlecic dr,Ja tak sie boje ph metrii a usg juz miała i nic nie wyszło :(
 
Nie wiem czy to jest dziedziczone, chyba nie... Mi tez sie czasem cofa jedzenie, ale tylko jak sie napcham na full, zwlaszcza w ciazy...normalnie nigdy nie mialam. W pierwszej ciazy z Maja mialam straszna zgage juz dosc wczesnie, a teraz narazie nie mam.
 
witam, moja coreczka ma 14 miesiecy i na podstawie objawow stwierdzono u niej refluks,podaje jej debridat drugi dzien,nalezy calkowicie wykluczyc slodycze i weglowodany,miedzy innymi oczywiscie plus inne zalecenia zywieniowe,ale czy to znaczy,ze nie moze jesc ani chleba ani makaronu itp?a np serki homogenizowane?czy mozecie mi polecic jakies artykuly lub stronki na temat takiej diety ze szczegolami?to,co znajduje jest raczej ogolnikowe. serdecznie dziekuje i zycze duzo zdrowka wszystkim dzieciaczkom
 
Witam dziewczyny, bardzo potrzebuje waszej opini/porady. Mój synek w tej chwili ma 3,5 miesiąca. Od urodzenia ulał może dwa razy, za to przy jedzeniu często jest niespokojny, bierze pare łyków i płacze, nakarmić go czasami to istny sajgon. Dużo spokojniejszy jest jak je w pozycji prawie siedzącej bądź pionowo na rękach. Rzadko mu sie odbija po jedzeniu, wczesniej często miał czkawki teraz to już sporadycznie. Czesto również po jedzeniu zaczyna charczeć, ale nosek ma czysty. Moja rodzinna uważa, że to refluks i bez skierowania do gastrologa chce zacząc dawać małemu leki, ja natomiast jej nie ufam. Od początku gada mi tylko o tym refluksie, wymyśla, że mały ulał przy badaniu gdzie ja stałam obok i nic takiego nie miało miejsca itd. A na problemy z jedzeniem uważa, że on tak odreagowuje szpital w którym byliśmy 1,5 miesiąca temu. A jak wy myślicie ?? Proszę o rade
 
reklama
reklama
Do góry