reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks żołądkowo-przełykowy

reklama
Mojemu synkowi ciągle się odbija. Zawsze po jedzeniu biorę mojego syna do odbicia, mimo tego gdy później podnoszę go do pozycji pionowej, za każdym razem kilkakrotnie jeszcze mu się odbije i czasami uleje, nawet 2 -3 godz po jedzeniu. Co to oznacza ???
 
moje corki tez tak mialy,a Hania jeszcze czasem tak ma , a obie sa zdrowe jak ryby..... to raczej normalne u bobasow.....
 
Mój maluszek ma ponad 6 miesięcy i od początku tez bardzo dużo ulewał ...
Miesiąc temu był w szpitalu z powodu zapalenia oskrzeli
I okazało się że ma refluks... co jest powodem częstego ulewania
lekarka mówiła ze do 3 miesiąca ulewanie powinno się skończyć
Teraz do mleka dostaje nutriton (taki zagęszczacz, bo ponoć zwykłe kaszki ryżowe za szybko się rozpuszczają w żołądku)
Teraz przestał ulewać ... ale musimy jeszcze iśc z nim na USG
 
Ostatnia edycja:
mój Kuba też ulewał bardzo dużo szczególnie w czasie przed i w czasie choroby zapalenia płuc i też ulewało mu się twarożkiem to częściowo strawione mleko. wq szpitalu okazało się że mały ma alergię na laktozę zmienilismy mleko mały wyzdrowiał ulewanie się skończyło
oczywiście czasem jak się opije jak bąk to uleje mu się albo jak się wygimnastykuje podnosząc nogi do buziaka ale sporadyznie
 
Moje panie ja mam takie pytanie 06.06. urodził mi się synek. Jak to jest z tymi laktatorami jak wygląda jak to się odciąga.Bo mamy ręczny z narzeczoną i jak próbowałaś ciągnąć nie leciało prawie nic,tylko jakaś kropla spłynęła po rancie,próbowaliśmy dalej ale nic nie leciało.Czy to oznacza że nie ma pokarmu czy co?? Bo mały co prawda się uspokaja po otrzymaniu cyca,ale na chwile idzie spać i za chwile sie budzi i chce znowu.Poratujcie panie radą jak to jest??:confused:
Bo również mu się nie odbija po jedzeniu, czy to może po czasie sie zacząćodbijać czy tam nie ma pokarmu i dla tego??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Gratuluję Mamie i Tatusiowi. Wszystko przed wami. Dobrych rad szukajcie tutaj i w portalu e-dziecko.pl .
Moje maleństwo ma już trzy miesiące:-), ale początki były podobne, ulewa do dzisiaj, odbijanie przyszło z czasem, mleko w laktatorze też.Początkowo ani kropli mimo iż cierpiałam z powodu nawału, tak bywa, że jest ale nie da się odciągnąć, patrzyłam z zazdrością na inne matki. Dopiero jak pojawiła się rzeczywista potrzeba to zaczęło się udawać. Myślę, że maleństwo jest jeszcze tak małe, że nie da rady na raz dużo zjeść i jeszcze kilka dni będzie jadać co godzinę a może i częściej. Za kilka dni będzie dobrze. Ostrożnie z metodami pobudzania laktacji ( może się skończyć jak u mnie nawałem, a to boli:-(, Kubuś urodził się jako wcześniak, trochę musiałam stymulować ). Najlepiej pobudza i reguluje laktację sam dzidziuś. Laktatora proponuję używać gdy będzie konieczny. Aby pobudzić laktację można pić herbatki ( np. HIPP ), działają, a najlepiej tak często przystawiać malca jak potrzebuje i wszystko się unormuje. Co do odbijania - czasami to trzeba i pół godziny trzymać, można też położyc sobie maluszka na kolanach, główką do dołu, szybciej odbije i uleje co ma ulać nie krztusząc się.;-)
 
Do góry