reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks żołądkowo-przełykowy

dzięki Tuśka21 uspokoiłas mnie bo mała ładnie przybiera na wadze, po jedzeniu jej sie zawsze ładnie odbija, płakała czasem przy jedzeniu ale to chyba była kolka bo teraz podaje Bobotic i juz nie płacze. Teraz więcej karmię ja butla bo pokarmu mam coraz mniej i zauważyłam że i mniej jej sie ulewa. chyba jestem przewrazliwiona ale lepiej wiedzieć niż cos przeoczyć. Dzięki jeszcze raz stokrotne.
 
reklama
witam :)
zdaje sie, ze mam podobny problem, jutro wybieram sie do innego lekarza, zobacze co mi powie...

moja coreczka jutro konczy 4 miesiace, odkad skonczyla 3 tygodnie- wymiotuje, nie ulewa tylko wymiotuje, bywaja dni, ze musze ja 5- 6 razy calusienka przebierac. Nie ma sprawy- moge przebierac, prac, prasowac, wszystko mi jedno, ale chcialabym wiedziec co jest mojemu dziecku, lekarz twierdzi, ze jest wsio gut, a ja mu nie wierze ::)
slabiutko przybiera na wadze i tak samo slabiutko rosnie...
urodzila sie z waga 3400 i 50 cm, miesiac temu wazyla 4680 przy 57 cm dlugosci. To nie jest moje pierwsze dziecko i choc tamte to juz stare pierniki ;) , to ich ksiazeczki sie zachowaly, a i pamiec ( mimo wrodzonej sklerozy ;) ) jako tako dopisuje i widze, ze Maya rosnie duzo wolniej, starsze dzieci rosly jak na drozdzach,a ulewaly raz na kilka dni.
Malo tego, kupke robi raz na tydzien, a ostatnio calkowicie przegiela, bo czekala az 12 dni, a nasz pan doktor akurat sie przeprowadza i u innego lekarza dostalam termin dopiero na jutro. Musze dodac, ze kupke robi normalna, nie twarda, tyle, ze rzadko ( powinna chyba tymbardziej przybierac na wadze skoro tak rzadko sie zalatwia ;) )
Boje sie troche, ze przez ten miesiac nic nie urosla i nie przybrala, bo tak na oko nic sie nie zmienila :(
silna jest, rwie sie do siadania i raczkowania...
 
Witam :)
Ja też zaczynam się przyzwyczajać do myśli, że mam dziecko z refluksem. Właśnie wczoraj wyszłyśmy ze szpitala, ale tutaj na forum dowiedziałam się od tuśka21 znacznie więcej o tej przypadłości. Moja Emilka waży 4600, przy wzroście 67. Gdy się urodziła miała 4060 i 57cm. Postęp wagowy znikomy. Najpierw nasza pani pediatra wysyłała nas na różne badania, które nic nie wykazywały, dziecko jadło tylko cycusia, potem dodałyśmy bebilon pepti (alergiczka). Troszkę przytyła, potem zrzuciła... :(
W szpitalu wykryto refluks, "ale on nie jest taki duży, żeby tak mało ważyła"- tak pocieszała pani doktor prowadząca, ale marne to pocieszenie, bo malutka jest chudziutka jakbym jej nie karmiła. Acha, zmieniono jej "mleczko" na nutramigen + zagęszczacz. I podstawa to cycuś. Bo już się bałam, że każą przejśc na butlę :mad:... co niestety u wielu lekarzy nic nie znaczy, mówią: trudno. A ja wiem, że to byłaby straszna strata dla maluszka, bo od czasu kiedy jest z nami, w rodzinie przeszły 2 infekcje i angina, a u niej skończyło się tylko 2 x po 1 dniu katarkiem 8)
Będzie jeszcze miała badanie w kier. mukowiscydozy, ale jestem dobrej myśli. Pozdrawiam
 
U nas lekarz stwierdzil, ze to refluks po tym, jak maly na niego zrefluksowal ;-) Ale jakos sie w ogole nie przejal - w sumie tak jakby mialo przejsc - to piaty mies. moze przejdzie.
 
:)Jest poprawa! Zagęszczanie pokarmu + układanie w łóżeczku pod kątem 30* pomaga. Dziecka mi "przybyło". Już prawie 5 kg ;D
Pozdrawiamy :)
 
Ech - no tak - ale w cycku sobie nie zageszcze ;-)
Ale czasami je zupke i spoko - a jak potem dostanie mleka to normlanie mus ie wraca. Moze przejde na same zupki... ;)
 
cześć
można podawać zagęstnik przed karmieniem - zmieszany z wodą.
ja najpierw daję cyca, a potem butlę z zagęstnikiem
w nocy i nad ranem tylko cycusia i mała nie ulewa, czasami troszkę
 
Hej, jestem mamą 7letniego Igora i 6tygodniowego Kajetana. Kajtek cierpi na refluks żołądkowo-jelitowy i nie bardzo wiem jak sobie z tą jego dolegliwością radzić. Odciągam pokarm i zagęszczam Nutritonem, ale to nie bardzo pomaga. I w sumie zniosłabym tony prania i prasowania, ale najbardziej mnie boli, że boli Kajtka. Bywają dni, że nie może spać, jest niespokojny, bo treść żołądkowa wraca mu do przełyku. Może są tu na forum mamy, które mają podobny problem, bo bardzo potrzebne jest mi wsparcie.
Pozdrawiam.
 
Cześć

Znam ten problem nie z osobistego doświadczenia, a raczej z doświadczeń mojej rodziny. Z tego co wiem przy refluksie pomaga kładzenie dziecka pod kątem spać. (Tzn żeby łóżeczko nie stało płasko tylko było lekko uniesione od strony główki) + zalecenia lekarza

Czy ten refluks jest stwierdzony przez lekarza na badniu usg? Bo mój synek też miał podejrzenie o refluks, bo bardzo ulewał. Okazało się że żadnego refluksu nie ma tylko :
a) duża ilość gazu w okrężnicy
b) nieodpowiedni sposób karmienia

jeśli chodzi o b) to musiałam sama do tego dojść. Po przejściu na system karmienia co 2,5-3 godziny zaszła ogromna poprawa. Do tego porządne odbicie po jedzieniu, żeby połknięte gazy nie wypychały jedzenia z brzucha, częste leżenie na brzuszku, żeby dziecko poprutało trochę :) A te zasady pewnie i przy stwierdzonym refluksie nie zaszkodzą. karmienie na żądanie powodowało też, że dziecko było cały czas wypchane mlekiem, a brzuch przeciążony i pełny - więc musiało się ulewać.

Poza tym problem mija z czasem :) (słabe pocieszenie wiem:)) . Szukałam w internecie i czytałam historie jeżące krew w żyłach o domach gdzie wszystko było zaśmierdnięte bo dziecko po prostu chlustało na wszystkie strony - ci rodzice biedni chodzili po lekarzach i z tego co wyczytałam jakoś żaden im za bardzo nie pomógł.



Pzdr

Aga
 
reklama
Acha, jeśli chodzi o ten przypadek refluksu co znam to już chyba w 3 miesiącu nie było z tym problemu żadnego. Więc może u Was też szybko minie!

Aga
 
Do góry