reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks żołądkowo-przełykowy

AneczkaK - mieliśmy ten sam problem i niestety jedyne co mogę Ci doradzić, to przeczekać. U Kuby te ulewania skończyły się dopiero jakiś miesiąc temu, a wcześniej ulewał bardzo często i to nie tylko bezpośrednio po jedzeniu, ale też np. dwie godziny później. Jest to uciążliwe, szczególnie kiedy dziecko je już pokarmy stałe (wszystko poplamione:-p), ale rzeczywiście dziecku to szczególnie nie przeszkadza. Dodam, że mały mimo ulewania przybierał bardzo dobrze.
 
reklama
Zuzia1 to pocieszajace co piszesz, ze ulewanie samo przejdzie, ale czeka mnie jeszcze pare miesiecy ulewania, chociaż po nutritonie jest o niebo lepiej, zredukował on ulewanie u mojej córci o 99%. :tak:
A Ty cos malemu dawałaś na te ulewnia?

Myslałam, ze przy stałych pokarmach nie ma problemu z ulewaniem:wściekła/y:
 
Zuza_ch - nic nie dawałam na ulewanie, chociaż pediatra mówiła, że mogę spróbować dawać mleko AR. Niestety mój mały wogóle mleka modyf. nie chciał pić, więc nawet nie próbowałam go przekonywać. Jakoś przetrwaliśmy i teraz jest OK:-), czego i Wam życzę:tak:.
 
Mam pytanie, czy Waszym dzieciakom też było niedobrze, zwłaszcza kiedy im się 'serkiem' ulewało? Kajo dostaje ten lek, o którym pisałam i ulewa mlekiem nie zwarzonym, więc mu to nie przeszkadza, ale kiedy ulewał 'serem' to wyraźnie było mu niefajnie.
 
Angela75 moja mała też się krzywi jak ulewa serkiem, to przeciez wymiociny, więc nie ma się co dziwic, że sie krzywią, nam też by to nie smakowało
 
Dołanczam się. Moje dość mocno ulewało, z reguły lekarz proponuje mleko typu AR, tyle że z reguły są one dość drogie, mało że ulewał to jeszcze głodomorek:)na początku dałam mu Bebko omneo to przestał ulewac, ale troche za dużo jadl teraz daje mu humane plus, nie ulewa po niej na dodatek syci i jest niedroga bo opakowanie np w realu kosztuje 10zl, to taka alternatywa.:-)
 
mam problem z dzidziusiem ma skonczone 6 tyg. od jakiegos czasu ulewa i nawet wymiot. a jak ma mu sie odbic to najpierw kwiczy i popłakuje nie wiem co mu jest karmie go butelką mlekiem nan1 zjada 120 ml. i ma zaparcia daje mu herbatki ale to nie pomaga mam wrazenie tak jak by mleko zaklejało mu gardło i cały czas mieli jezykiem po jedzeniu to tak wyglada jakby go bolał brzuch przed po jedzeniu do odbicia lekarz powiedział ze dzieci ulewaja ale on i wymiotnie po jedzeniu a dam mu mniej mleka to sie drze i płacze szuka wiecej :-(
 
moze mleko jest nieodpowiednie. 120 ml to bardzo duzo. Co prawda Jasiek jest caly czas na cycku. a jest zdecydowanie starszy od Twojego malenstwa. Ostatnio wprowadzilam mu kaszke na noc na moim mleku. Zjadlby kazda ilosc, i dokladnie tak samo sie zachowuje, ale tylko przez minutke. Biore go szybko na rece, mowie do niego itd. Odbije mu sie za dwa razy i jest okej. A z cycka zjada ok 110-120, na pewno nie wiecej. Jak mial 6 tyg tez bardzo czesto ulewal i nawet wymiotowal. trzeba obserwowac te wymioty, czy czasem nie jest to refluks. A o ile mniej mu dalas?
 
reklama
nie na to zeby sie najadł dawałam do 90ml mlika a on głodny dalej ostatnio to pobił siebie 2razy po 90 ml w odstepie godzinnym szok
 
Do góry