reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka

Dołączył(a)
2 Czerwiec 2008
Postów
7
czesc witam serdecznie:-)
Mam pewien problem. Julka ma 11 miesiecy i juz od tygodnia borykam sie z wysypka. Bylam u lekarza i powiedzial, mi ze jest to wirus ale nic konkretnwgo nie powiedzial. Wysypka jest na policzkach brzuszku a dzis nawet na nózkach. Juz minelo 8 dni i nie widze zadnej poprawy.Czy ktos wie co to moze byc. Czy to jest wirus czy moze alergia pokarmowa? Sama nie wiem co mam myslec?
 
reklama
Moze byc to alergia. Ale skoro lekarz do konca nie wiedzial, to i my nie bedziemy wiedziec bez ogladania. U mojego syna tak wlasnie alergia sie objawila. Najpierw policzki(drobne krosteczki stopniowo przechodzace w plamy),potem brzuszek, zgiecia. ylo zle, ale z czasem sie uspokoilo.Musisz obserwowac dziecko,i wybrac sie ponownie do lekarza.
 
:confused:Czesc!
Dziś byłam z małą u lekarza i okazało sie , że jest to egzema. Na razie faza początkowa. Martwi mnie to, że nie dostałyśmy żadnej maści żeby to smarować. Lekarz zalecił smarowanie kremem i to wszystko. Czy macie jakies sposoby zeby sie pozbyć tej paskudnej wysypki. Julka juz ja ma 2 gi tydzień i nic. POMOCY!!!
 
możesz kąpać małą raz dziennie a nawet dwa razy w oilatum w emulsji do kąpieli leczniczej :tak: nawilży skórę i zmniejszy podrażnienie i swędzenie skóry :tak: lub stosuj inne emolienty do kąpieli a smarować też możesz kremem oilatum :tak:
 
dzięki za poradę. Stosowałam już Oillatum i to jej nic nie pomagało. Musze zmienic na coś innego Moze E45. Mam jednak pytanko co sadzicie o kąpieli w krochmalu.
 
Mój synek miał potworną wysypkę kaszkę na całej buzi (od banana prawdopodobnie ) lekarz dawał nam maści na zamówienie robione w aptece nic nie pomagało (oczywiście wszystko było z jedzenia odstawione) a pomogła maść LINOMAG polecam po tygodniu nie było śladu po wysypce:-D

a kapiel w krochmalu chyba strasznie wysusza skórę dziecka :baffled:
 
Zuza, u nas to samo. Pediatra nic nie zaradziła więc poszłam do dermatologa. I stwierdziła u Hani właśnie egzemę dziecięcą! Zapisała maść Advantan i przede wszystkim kazała skórę dziecka natłuszczać a nie nawilżać;-). Powodzenia:-).
 
reklama
Zuza krochmal odradzam bo wysusza skórę a twoja córka ma mieć natłuszczaną, spróbuj smarować tym E45 :tak: jak nie będzie efektu to możesz wypróbować coś innego
 
Ostatnia edycja:
Do góry