reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka na twarzy u 4-tyg. niemowlaka. Pomocy

dobrze, że mały jest w szpitalu (wiem, że głupio to brzmi) ale tam się nim zajmą bo wygląda to nie ciekawie. My też mamy AZS - alergię na większość pokarmów.
Życzę powodzenia, dużo cierpliwości i zdrówka dla malucha
 
reklama
Witajcie! Moja Maja od tygodnia ma dziwna wysypkę na twarzy. Na początku pojawiło się na powiekach ( aż oczka były napuchnięte) oraz za uszkami i na uszach. Teraz praktycznie ma cała twarz, dziwne te krostki, na dworze bledną. Smarowałam sudocremem , przemywam krochmalem, stosowałam tez Oilatum Soft. Nie widzę poprawy pyzatym, ze skóra robi się szorstka, gdzieniegdzie jeszcze krostki z małym ropieniem. Zastanawiałam sie czy to nie aby AZS, ale mój alergolog powiedział ze to trądzik. Aha zauważyłam wczoraj mała kaszkę na całym ciele. Dodam, ze dziecko jest na Nutramigenie, daje jej jeszcze Infacol , ale to od 3 dni, wcześniej sporadycznie Sab Simplex i woda z glukoza do picia. Kapie w krochmalu na przemian z Oilatum , oliwka bambino. Prosze o pomoc, bo juz głupieje.
2.jpg1.jpg
pencil.png
 
byłam dzisiaj u lekarza. Ona stwierdziła ze to skaza ... :no: tylko na co ? Zmieniamy mleko na bebilon pepti, mam prac w płatkach mydlanych i zero kosmetyków. pani doktor przepisała mi maść na skórę. Zobaczymy jaki będzie efekt.
 
ja widziałam podobną wysypkę u dziecka i wywołało ją szczepienie...wyskoczyło tydzień po szczepieniu, wy jesteście alergikami więc przyczyna może być inna ale możw warto odłożyć szczepienie dopóki nie wyjaśnicie co spowodowało taki zmiany. Poza tym alergia jest przeciwskazaniem do szczepień
 
o jeju a my szczepimy sie we srodę. ale przecież w końcu lekarz decyduje o szczepieniu. po zmianie mleka i po zastosowaniu robionego kremu uczulenie zanikło na twarzy tzn szorstka skóra. Pozostała jedynie w niektórych miejscach mala podskórna kaszka, na brzuszku i gdzieniegdzie na nóżkach i rączkach. Nie nasila się to ani nie zanika. Stosuje 2x 2,5 ml debridat i przed kazdnym karmieniem Delicol. Na poczatku po delikol mala przespala cały dzien - po prostu jadła i spala uśmiechała sie. To trwało 1 dzien. Teraz znów jest niespokojna, robi zielono zółte kupki, bardziej rzadkie, ale ma problem z wypróżnieniem , a przed każdym pierdusiem napina sie i płacze, az w końcu popuści. Kolki to raczej nie sa, chociaz kto wie. w ciagu dnia idzie z nia wytrzymac tzn, spi ładnie, najgorzej jest ok 17.00 i tak do 18.30 nie chce jesc ani spac, tylko nosic ja w pionie, inaczej wygina sie i placze ( taki marudek ) po kapieli zasypia ładnie, później wybudza się ok 22.00 na karmienie. najbardziej niepokoji mnei to ze jak dotykam jej brzuszka wygina sie i robi sie niespokojna, mam takie wrazenie jakby ja bolało to, nie wiem czy niemowlęta tak mają?
 
Do góry