reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mało przybiera na wadze

elfica

elfica
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2007
Postów
156
Miasto
Rybnik
Drogie Mamy

Na ostatnich dwóch szczepieniach po ważeniu synka okazało się, że za mało przybiera na wadze. Ostatnio po 6 tygodniach przybrał tylko pół kilo a ma skończone w tej chwili 7 miesięcy. Od dłużeszego czasu ząbkuje, niedawno wylazł mu drugi ząbek i tak sobie myślę, że może przez to rzeczywiście mniej jadł. Pediatra nie alarmowała jeszcze ale zwróciła na to uwagę, że może też za mało mu daje jedzenia bo zdarzało się, że np. jak kończył jeść kaszkę albo słoiczek to się wydzierał tak jakby miał za mało ale bałam mu się dawać więcej, żeby mu żołądka nie rozepchać. Bardzo proszę o Wasze rady. Teraz Eryk ma skończone 7 miesięcy i waży 7.900 .
 
reklama
to faktycznie malo wazy moj maly ma niecale 5 m-cy i wazy 7300 a jak karmisz maluszka??? dajesz mu zupki albo owoce?? banan jest podobno tuczący mi pediatra tak powiedzial zebyc uwazala z iloscia bananów bo tucza
 
Musisz uważnie obserwować dziecko. Jeśli nie ma innych niepokojących objawów typu gorączka, bóle brzucha, wysypki, śluzowate kupy nie ma się czym przejmować z dziećmi tak jak z dorosłymi jeden waży 100 kg drugi 50. Ja mam akurat odwrotny problem, mój synek ma 3 miesiące i waży 7 kg. Z powodu jego kolek muszę go całe dnie nosić na rękach, to wyobraź sobie ile mnie to musi zdrowia kosztować :szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok:.
 
Moja Lenka za 3 dni konczy 8 miesiecy i wazy troche ponad 7 kg. Po 6. miesiacu dzieci zwalaniaja z waga. Moja lekarka mowi, ze istotne jest, aby do 6 miesiaca podwoila wage urodzeniowa, a do roku ja potroila. Zalezy wiec tez, ile wazy dziecko przy narodzinach. W drugim polroczu dziecko moze przybierac 400 gr na miesiac (a nawet mniej) i jest to zupelnie normalne - moja Lenka wlasnie tak przybiera. Waga to rowniez sprawa genow, popatrz do swojej ksiazeczki albo meza, ile Ty wazylas w wieku syna, no i jaka jestes osoba - drobna itd. Mysle, ze nie ma sie zcym przejmowac :-)
 
Dziękuję Wam za odpowedź. Karmię małego piersią, dostaje już kaszki na modyfikowanym mleku Nan HA 2 (ma skazę białkową) dodatkowo dostaje tarte jabłuszko, czasem banana, słoiczki i gotuję mu obiadki np. ziemniak, kurczak i marchewka z odrobiną masełka. Narazie nie panikuję skoro pediatra też nie mówi, że coś jest nietak. Pójdę za kilka tygodni go zważyć i zobaczę ile przybrał od 25 lutego.

Pozdrawiam Was serdecznie
 
Witam!
Moja Wiki ma 10 miesięcy i 2 tygodnie i po piątkowej wizycie u pediatry waży 7,9kg (jak się urodziła 2880) i lekarz mówi że wszystko oki. Odkąd skończyła 7 miesięcy przybiera na wadze po około 400g miesięcznie i tak właśnie powinno być.:-)
Elfico!
Nie martw się o wagę swojego maluszka ale pilnie go obserwuj, a przy ząbkowaniu dzieci przeważnie mniejszy apetyt:tak:
Ja swojej Wiki daje tyle deserku czy zupki ile mała chce i dopiero gdy wypluwa lub macha rączką że już nie chce to kończę karmienie. Wtedy wiem, że Wiki jest najedzona. a czasami potrafi zszamać bardzo dużo:-)
Dla własnego spokoju waż dziecko częściej. ja ważę swoją Wiki w domu na elektronicznej wadze łazienkowe i jest prawie tak dokładnie ważona jak u lekarza.;-)
 
elfica dziecku ze skaza bialkowa nie powinno sie dodawac masła ani kurczaka bo uczulaja i jest duzo bialka nam pediatra kazal dawac filet z indyka krolika lub gołąbka
 
elfica mój Piotrek przez 2.5 msc przybrał tylko 300 g teraz ma 6,5 msc lekarka powiedziala ze to normalne dzieci w tym wieku juz nie przybieraja tak szybko jak wczesniej...głowa do góry moj waży 8300 kg :-);-)
 
reklama
A mój synek ma 4 miesiące i waży 8.200,ale jest też duży.Urodził sie z wagą 4.000.Mam starsze dziewczynki,które urodziły sie malutkie i sprawdzając wagę to przybierały podobnie jak on.Dziecku powinno sie dawać jeść ile chce,jak krzyczy to napewno jest jeszcze głodny.Ja małemu daję po troche zupki i kaszki,ale jeszcze dokarmie piersią.
 
Do góry