reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zaburzenia napięcia mięśniowego

Dołączył(a)
30 Listopad 2005
Postów
11
Witam mamuśki!! Byłam dziś na badaniach z 3 mieś.synkiem, ponieważ zbyt czesto przekręca główkę w lewą stronę,śpi tylko na lewym boku, nie chce leżec na brzuszku, od razu płacze,(aż się zanosi!!!).układam, mu pod główkę wałeczki z pieluch, ale pośpi ok. 30 min.  i zaraz wybudza się z płaczem. Przez to wszystko spłaszczyla mu się główka z lewej strony. Lekarz skierował mnie do neurologa, ale wizytę mam dopiero 24 stycznia.W rozpoznaniu napisał, "PODEJRZENIE ZABURZENIA NAPIĘCIA MIĘŚNIOWEGO. Moze któraś z Was spotkała się z takim problemem, będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam. Gosia.
 
reklama
Dzieki Naur za informacje mam nadzieję, ze Julcia ruszyla do przodu :), a na temat lekarzy mam swoje zdanie.... Ostatnio starsza córka 2,6 lat miała zapalenie krtani . Byłam sama w domu z nią i maluszkiem. Mąż w pracy, więc kiedy zaczęły się duszności zadzwoniłam do lekarza, zeby przyszła na wizytę prywatna, BO MIESZKA W TYM SAMYM BLOKU, KLATKĘ DALEJ, Odmówiła!!!!!!! i zaproponowała wezwać pogotowie...Wezwalam, ale nie mogłam jechac, bo przeciez maluch w domu, obłed!!! Służba zdrowia u nas jest tragiczna... i jaka to służba?
 
Oj, masz racje..tragedia :p
No a co do Julki, to jako tako ruszyla: narazie zawziecie sie turla, czasem sama siada i próbuje raczkowac, ale jeszcze kiepsko.
Cwiczymy dalej i mam nadzieje, ze da to efekty ::)
powodzenia! pisz, najlepiej w tamtym watku, jak u was!!
 
My też miałyśmy taki sam problem. Natalka ma 2 miesiące od urodzenia ochylała główkę do tyłu i kładła na prawym boku. Pediatra skierowała nas do poradni rehabilitacyjnej i pomogło już po pierwszej wizycie i dwóch dniach ćwiczeń w domu. Rehabilitantka kazała kłaść mała na lewym boku i kazała pilnować żeby nie przekorygować pomogło teraz walczymy z odginaniem do tyłu musi leżeć w hamaku co niebardzo lubi ale się nie poddajemy. Kładź małego na drugim boku i wszystko rób z tej strony (podchodź, ustawiaj zabawki itp.) powinno pomóc mojej małej pomogło. Powodzenia
 
Joasia ma dwa miesiące skończone od dwóch tygodni się rehabilitujemy bo wyginała sie do tyłu. Też nam kazano w hamak.
Niestety Joasia zaczęła przechylać główkę w prawą stronę i kiedy próbuję ją wyprostować strasznie się denerwuje. Niewiem jak sobie z tym poradzić
 
Mój dzidziuś ma 3,5 miesiąca i również zaburzenia napięcia mięśniowego. Objawia się to tym, że odgina głowę do tyłu i zdecydowanie preferuje prawą stronę. Pojawiła się asymetria główki. Najlepiej jest postarac sie o skierowanie od pediatry do neurologa. Następnie, jeżeli takie są zalecenia, o skierowanie na rehabilitację. Przyznam, że nie jest prosto zapisać maluszka na ćwiczenia. Nam udało się w ramach programu "wczesnej interwencji" (bezpłatne). Chodzimy na terapię Vojty. Rehabilitantka wyjaśnia, jak należy dziecko nosić i jak z nim ćwiczyć w domu. My ćwiczymy 4 razy dziennie po 2 minuty. Dzidzia tego nie lubi - płacz, krzyk... Ale trzeba... Terapia Vojty polega na przytrzymywaniu dziecka w określonej pozycji, blokowaniu ruchów, uciskaniu pewnych miejsc na ciele maluszka. Dzidzia próbuje się "wyzwolić" i zaczyna mimowolnie ćwiczyć określone partie mięśni. W naszym przypadku musimy wyćwiczyć mięśnie brzucha, rozluźnić mięśnie pleców i karku. Dzidzię nie możemy sadzać na kolanach czy nosić przodem do siebie - nie można obciążać kręgosłupa. Najlepiej zgłoś sie jak najszybciej do neurologa. Maluszek szybciej dojdzie do siebie, jeżeli będziecie działać w tym kierunku. Dzisiaj mogą być to tylko problemy z napięciem mięśni, a później np.  problemy z kręgosłupem, z główką (kręcz szyi)
 
Almetka pisze:
Joasia ma dwa miesiące skończone od dwóch tygodni się rehabilitujemy bo wyginała sie do tyłu. Też nam kazano w hamak.
Niestety Joasia zaczęła przechylać główkę w prawą stronę i kiedy próbuję ją wyprostować strasznie się denerwuje. Niewiem jak sobie z tym poradzić

Jak wygląda odginanaie się dzidziusia do tyłu?
 
Kiedy jest na rękach wygina się ściągając łopatki do tyłu, odchylając główkę tak że prawie robi mostek.
Ćwiczymy już od jakiegoś czasu ale to bardzo charakterna dziewczynka i nie daje sie narazie.
 
reklama
Witam !
Mogę polecić przychodnię rehabilitacyjną w Łodzi na ul. Sojczyńskiego. Jest to typowa przychodnia która się zajmuje takimi przypadkami, z tego co wiem to przyjeżdzają tam ludzie z całego województwa a nawet z Warszawy. Pozdrawiam - mama Natalki (PS poprzednio zapomniałam się zalogować)
 
Do góry