reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, połozne , lekarze TRÓJMIASTO

Nie ma za co :-)
Niestety nie znam nazwiska lekarza, ale była to kobieta.
Tak, byłam wcześniej w szpitalu, aby zapytać, co powinnam ze sobą zabrać. Otrzymałam informację, że powinnam wziąć tyle, ile sama zdołam unieść:-) tzn. torba nie powinna być za ciężka, bo przecież później mąż czy ktoś z rodziny może dowieźć pozostałe rzeczy :-)
Położna wymieniła wówczas następujące rzeczy:
4 pampersy dla dziecka
2 komplety ubranek dla dziecka (body + śpioszki)
klapki pod prysznic
klapki do chodzenia
2 koszule
kosmetyki dla Ciebie
2 ręczniki (mały i duży)
woda mineralna
dowód osobisty
karta ciąży
legitymacja ubezpieczeniowa
książeczka RMUA

Ja polecam zabrać dodatkowo:
rękawiczki niedrapki (min. 2 komplety)
dodatkowy komplet ubranek dla dziecka (czyli łącznie 3)
więcej pampersów przywiezie Ci ktoś bliski (no chyba, że od razu chcesz zabrać, to proponuję łącznie ok. 30)
chusteczki nawilżające do pielęgnacji dziecka
coś do pupy dziecka (Sudocrem lub Bepanthen)
ze 2 pieluszki tetrowe
ubranie na wyjście ze szpitala (Twoje + dziecka) - przywiezie Ci ktoś bliski, tylko przygotuj sobie wcześniej w domu :-)
kubek + sztućce dla Ciebie
szlafrok - jakiś cienki, bo w szpitalu jest strasznie gorąco
podkłady poporodowe dla Ciebie (polecam te: http://www.allegro.pl/item1078859512_podklady_poporodowe_bella_baby.html); na cały pobyt zużyłam chyba ze 20 sztuk
majtki poporodowe
lusterko - nigdzie, ani w salach poporodowych, ani w łazience nie ma lusterek :-) nie wiem dlaczego? może, aby kobieta nie patrzyła na siebie jak jest wymęczona ;-)
ładowarka do telefonu :-)

Chyba wszystko:-) Jak mi się jeszcze coś przypomni to dam znać :-) A jeśli Ty masz pytania to pisz :-)


Dzieki za tą listę! Jest bardzo szczegółowa!

Mam pytanie - czy w szpitalu w Redłowie wymagany jest własny rożek/becik? Inaczej mówiąc - co jest dziecku wypożyczane? Bo mi zaczyna torba niebezpiecznie trzeszczeć w szwach :) :)
 
reklama
Witam wszystkich, czy możecie mi polecić sprawdzonego lekarza dermatologa? nie wiem czy jest podział na dziecięcego i dorosłego? Oczywiście w Trójmieście najlepiej w gdańsku
 
reklama
Dziewczyny, czy ktoś ma może kontakt do położnej Pani Oli (taka blondyneczka w okularach ) pracującej na bloku porodowym w Redłowie? Przyjmowała na świat moje dwie córki i chce ją zgłosić do konkursu na "Położną na medal" a dodzwonić się do szpitala nie mogę.... Gdyby ktoś coś wiedział, będę wdzięczna za pomoc :)
 
Do góry