1. do 2. z 2
dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska
Tym forum zarządzają dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska
specjalista żywienia, właścicielka Centrum Edukacji i Poradnictwa Żywieniowego Nutri Center, asystent w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Polsko-Amerykański Instytut Pediatrii, Collegium Medicum UJ, autorka artykułów o prawidłowym żywieniu dzieci i zachowaniach żywieniowych, a prywatnie szczęśliwa mama małego Antosia. www.nutricenter.pl
Anna Brończyk-Puzoń
oraz Anna Brończyk-Puzoń
Dietetyk kliniczny, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Uczestnik licznych konferencji i szkoleń. Prywatnie mama małego Aleksandra. - Dietetyka jest dla mnie nie tylko pracą, ale również pasją, którą rozwijam każdego dnia. Specjalizuje się w leczeniu żywieniowym i psychologicznych uwarunkowaniach otyłości i nadwagi osób dorosłych i dzieci.
 1. #1
  kwietniowa mama"08
  Zarejestrowany
  08-2008
  Skąd
  Dublin/portobello
  Postów
  68
  PierwszaDrugaTrzecia
  Dziękuję (Dane)
  0
  Dziękuję (Otrzymane)
  0
  Lubi (Dane)
  0
  Lubi (Otrzymane)
  0

  Domyślnie 2,5 latek nie chce jesc

  Codziennie je to samo:mleko, chleb z dżemem lub serem, jogurt, z owoców banan, owsianke. Obiad go nie interesuje, nawet nie chce spróbować tylko prosi o chleb albo owsiankę. Nie chce warzyw ani owoców itp. Próbowałam zabaw, zainteresowania posiłkiem ale nic nie działa, zaznaczę ze nie podjada ( nie lubi słodyczy, czasami jakieś ciasteczko) Bardzo proszę o rade.

  Dont worry about a thing,
  cause every little thing gonna be all right.


 2. #2
  Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Zarejestrowany
  03-2010
  Postów
  449
  PierwszaDrugaTrzecia
  Dziękuję (Dane)
  0
  Dziękuję (Otrzymane)
  54
  Lubi (Dane)
  0
  Lubi (Otrzymane)
  0

  Domyślnie Odp: 2,5 latek nie chce jesc

  Dziecku w tym wieku wiele można już wytłumaczyć, zatem trzeba tłumaczyć że obiadek trzeba zjeść żeby być zdrowym, dużym np. jak tata, mieć siłę do zabawy etc.
  Najlepiej dać dziecku do wyboru 2 dania np. zupka pomidorowa lub rosół, nie dawać możliwości wyboru ulubionych rzeczy.
  Dobrze byłoby zacząć od posiłków produktów, które jest wstanie zaakceptować np. może usmażyć wspólnie naleśniki z bananem lub dżemem, na drugi dzień naleśniki z mięsem itp. na zasadzie pozytywnych skojarzeń.
  Można spróbować system nagród ale nie nagradzać słodyczami ale np. jak zjesz obiadek to będziemy robić ....(i tu zabawa którą dziecko lubi lub która będzie dla niego atrakcyjna).

  Truduno jest doradzać nie znając Państwa zachowań żywieniowych wiele może być przyczyn tego, że dziecko nie chce jeść akurat obiadu.

Zasady pisania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
Dołącz do nas