reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta bezglutenowa, bezmleczna , bezcukrowa

walonienka

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Maj 2012
Postów
94
Dzień dobry, moje 8 letnie dziecko musiało przejść na dietę bezgultenową, bezmleczną i bezcukrową.

Czy mogłabym prosić o rozpisanie przykładowego menu na jeden - dwa dni?
Głownie chodzi mi o to by wiedzieć jakimi produktami uzupełniać wapń i białko.

Dziecko na szczęście nie jest niejadkiem i lubi przeróżne owoce, warzywa, kasze oraz mięsa.
Sery też uwielbia no ale niestety nie podajemy ich.

Stosujemy xylitol, benecol, mleko bez laktozy.
Zaczęłam piec chleby z mąki kukurdzianej, ryżowej, kokosowej.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
reklama
Dzień dobry,

Czy mogę Panią prosić o podanie przyczyn przejścia na dietę eliminacyjną?

Proszę dietę uzupełnić obowiązkowo w suplementację wapnia i witaminy D. Dawkę należy ustalić z lekarzem prowadzącym. Obowiązkowo w diecie powinny znaleźć się jaja kurze lub przepiórcze oraz ryby morskie,orzechy i nasiona (dyni. słonecznika), mak. Proszę korzystać z wszystkich kasz bezglutenowych najlepiej tych naturalnych. Do pieczywa lepiej użyć masła klarownego lub warzywnych past niż margaryny.

Tu nie wiem czy powodem eliminacji nabiału jest alergia na białko mleka krowiego czy nietolerancja laktozy? To jest bardzo ważna informacja dotycząca eliminacji nabiału i serów.

Proszę o więcej informacji,
Pozdrawiam,
Anna Brończyk-Puzoń
 
Dziękuję za odpowiedź.
Dziecko dostaję witaminę D w kremie
kup WITAMINA D3 KREM do CIALA 1000 IU (4oz) 113.4g | BIOVEA PL

w diecie sa ryby, tran, orzechy ( nerkowca, brazylijskie, włoskie, migdały, laskowe, ziemne. Pestki dyni, słonecznika, czasami zamiast benecolu - avocado.)

Dziecko miało podejrzenie zespołu aspergera - stad dieta eliminacyjna.
Zespołu nie stwierdzono ale przejście na dietę poprawiło stan emocjonalny córki.
Sporadycznie je sery kozie (najchętniej twarde), pije mleko bez laktozy .

w tej chwili dostaliśmy skierowanie do poradni gastroenterologicznej.
 
Dziękuję za przesłany link. Od 1,5 roku prowadzę badania nad witaminą D ale takiego kremu nie znałam.

Jeśli Państwo będą na konsultacji u lekarza proszę go poprosić o przeprowadzenie badań w kierunku alergii na białko mleka krowiego, nietolerancję laktozy, alergię glutenu i badań w kierunku choroby trzewnej-celiakii. Temat diet w całościowych zaburzeniach rozwoju jest mi dobrze znany. Są autorzy badań, którzy potwierdzają wpływ diety nawet u dzieci bez alergii i nietolerancji ale nie są to niestety badania najwyższego szczebla naukowego. Po analizie piśmiennictwa osobiście widzę sens stosowania diet eliminacyjnych u dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera u których mamy potwierdzenie powyższych badań.

W ocenie skuteczności diety proszę skorzystać z testu: [FONT=&quot]Test ATEC – Autism Treatment Evaluation Checklist, który to znajdzie Pani na internecie.[/FONT] Jeśli Pani przekonania o poprawie będą również widoczne w kwestionariuszu to ma Pani 100% pewność, że wpływ diety jest korzystny. Warto również co pewien okres czasowy udać się do regionalnej poradni psychologiczno-pedagogicznej w celu oceny postępów terapii.
Nawiązując do diety, proszę pamiętać o jajach kurzych i przepiórczych-są skarbnicą składników odżywczych.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź i porady, zwłaszcza te dotyczące na co zwrócić uwagę u specjalisty.

Dziecko nie ma zespołu aspergera - taka jest opinia psychiatry i psychologa, jest zaś dzieckiem o bardzo wysokim IQ więc możliwe tez, że z tego wynikały kłopoty z emocjami.
Mimo to zamierzam kontynuować dietę eliminacyjną bo widzę znaczną zmianę w zachowaniu córki ( jest weselsza, spokojniejsza) - nauczyciele w szkole również to dostrzegają.

Jajek w diecie - chyba jest sporo - uśredniając - jedno dziennie? czy to wystarczająca porcja?
Pozdrawiam serdecznie :-)

i sprawdziłam jeszcze raz dokładnie opakowanie naszego kremu.
To dokładnie taki krem - tej firmy
http://www.khonsu.no/d3.html
 
Ostatnia edycja:
Pani Walonienko: na klinice sprawdzaliśmy krem z witamina D o którym Pani pisała. Niestety farmakokinetyka kremu nie zabezpiecza odpowiednią suplementację witaminy D. W takiej sytuacji lepiej podać ją w suplemencie diety kapsułkach lub kroplach.
 
Teraz nawet w wędlinach może być gluten. Proponuję wybrać się do sklepu ze zdrową żywnością tam można znaleźć szeroki wybór bezglutenowej żywności (mąki, chleby itp.)
 
Mam trochę podobne pytanie, chodzi mi o ułożenie diety wegańskiej dla dziecka. Na co zwracać szczególną uwagę, czy może ktoś tutaj tez ma wegańskie dziecko? Ja sama czuje się świetnie ale wiem, że maluch potrzebuje innych proporcji składników odżywczych dlatego pytam,
 
reklama
Teraz nawet w wędlinach może być gluten. Proponuję wybrać się do sklepu ze zdrową żywnością tam można znaleźć szeroki wybór bezglutenowej żywności (mąki, chleby itp.)

dla tego ja jem wędliny tylko swojej roboty i staram się robić jak najwięcej przetworów, soków itd. Jak sama przygotuje to wiem co jem.
 
Do góry