reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gluten

Dołączył(a)
14 Październik 2010
Postów
1
Prosze mi wyjasnic jak powinnam wprowadzic gluten: dziecko ma skonczone 5 miesiecy, karmie wylacznie piersia, nie podaje mu nic innego. Wiem ze pol lyzeczki kaszy manny trzeba ugotowac w 100 ml wody, ale co dalej? Odmierzyc mam z tego pol lyzeczki? W jakiej ilosci mleka rozrobic? Prosze mi rowniez odpowiedziec czy jezeli podalam dziecku pol lyzeczki kaszy manny (osiagniestej z duzej lyzki kaszy ugotowanej w 100 ml) to czy nie zaszkodzilam dziecku ta duza dawka glutenu?
 
reklama
Witam,
zgodnie z zaleceniami ma to być 3g suchej kaszki czyli ok. pół łyżeczki do herbaty.Taką ilość gotuje Pani a następnie całość podaje dziecku, miesza Pani z dowolną ilością mleka, taką żeby maluch zjadł. Z tego co rozumiem podała Pani pół łyżeczki ugotowanej kaszki to jest mniej niż dawka zalecana.
 
Pani Agnieszko, karmię piersią - na jakim mleku mam zrobić tą kaszkę, na swoim, czy modyfikowanym?
Czy zamiast zwykłej kaszki mannej, może być np. kaszka bobovity, którą można mieszać z wodą?
 
Do niezapominajka: Wprowadzenie glutenu proszę rozpocząć od kaszki manny może być błyskawiczna. W tym czasie proszę obserwować reakcje dziecka: zachowanie, zmiany skórne, kupkę. Jeśli nie zauważy Pani nic niepojącego po 2 tygodniach można zastąpić gluten w kaszy mannie na kleik jęczmienny.
 
reklama
Najlepiej podpytać lekarza jak to zrobić. Ogólnie preferuję żywność bezglutenową. W eko-sklepach można już kupić bezglutenowe kaszki.
 
Do góry