reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jadłospis dla rocznego dziecka

Witam wszystkich jestem tu Nową osobą i wszystkich pozdrawiam. Mam pytanie i prośbę o skorygowanie mojego jadłospisu Gabrysia skończyła 12 miesięcy.
godz.7-7.30 -kaszka na mleku mm /manna .kukurydziana .zbożowa/ 180ml
godz.10-10.30 -jogurt z oocami deser. mała kromka pieczywa z masłem lub wędlną / nie za dużo/różne
godz.13.30-14 -zupa z indykiem,pierś z kurczaka ,ziemniaczek,warzywa kalafior,fasolka szpar.
zarzucam ryżem ,kaszką /różne sama gotuję/
godz.17-17-30 - owoc starte jabłko ,banan ,budyń
godz,20.30-21 - kaszka 180 ml ,kleik ryżowy, kukurydziana kaszka


Podaję do picia soczki, herbatkę, Proszę Panią AGNIESZKE o poradę.
Podrawiam i dziękuję za odp.
 
reklama
Witam serdecznie,

synek za tydzień kończy roczek. Ma dosyć dużą wagę jak na swój wiek - 12,2kg. Dodam, że najwięcej przybierał na wadze przez pierwsze 5 miesięcy - 1400g miesięcznie (był karmiony tylko piersią). Po wprowadzeniu dodatkowych posiłków waga zaczęła wolniej rosnąć. W ciągu dnia dostaje czasem troszkę chleba, chrupki kukurydziane lub kawałek wafla ryżowego (inaczej nie daje nam zjeść żadnego posiłku, bo też chce ;-))

Bardzo proszę o poradę dotyczącą żywienia. Na dzień dzisiejszy zjada 6 posiłków:
godz. 5 - mleko z piersi
godz. 10 - 125g owoców ze słoiczka + jogurt/twarożek lub 190g owoców
godz. 13 - mleko z piersi
godz. 16:30 obiad (warzywa z mięsem, lub zupa i warzywa z mięsem)
godz. 19:45 220 ml kaszki
godz. 21 - mleko z piersi

Po roczku chciałabym zrezygnować z karmienia piersią o godzinie 13. Jadłospis wyglądałby następująco:
godz. 5 - mleko z piersi
godz. 10 - 190g owoców lub 125g owoców i pół kromki chleba
godz. 13 - jogurt/kefir/budyń/mleko/twarożek (nie wiem jaką ilością się naje, żeby wytrwać do godz. 16)
godz. 16:30 obiad (warzywa z mięsem, lub zupa i warzywa z mięsem)
godz. 19:45 220 ml kaszki
godz. 21 - mleko z piersi

Synek zjada każdą ilość wszystkiego co dostanie. Najchętniej jadły cały dzień :-) W związku z tym chciałabym dawać mu mało kaloryczne posiłki, ale w takich ilościach aby był najedzony. Najbardziej kaloryczna jest chyba ta kasza, ale inaczej budzi się w nocy i jest głodny.
 
Dzień dobry,
mój synek ma 13 miesięcy. Jego jadłospis wygląda następująco:
ok 6.30- 150ml mleka Nutramigen
9.00 kaszka na mleku wielozbożowa oraz podjadanie śniadania rodzicom (jajko, kanapka)
12.00 owoce z płatkami owsianymi bądż innymi lub zupka
15.00 obiadek warzywa+ziemniak/ryż/makaron+ indyk lub rybka
17.00/18.00 mleko bądź kanapka z szyneczką (próbowaliśmy tu przestawić owoce ale syn nie da się przekonać)
ok 20.00 kaszka na mleku
czasem ok 23.00 mleko.
Synek pije jedynie czystą wodę, czasem wieczorem dostaje melisę jako, że jest bardzo żywym dzieckiem. Między posiłkami dostaje biszkopty i owoce (gruszka, jabłko, banan)
 
Hej
Również chciałabym zasięgnąć porady Eksperta :)
Synek skończył 13 mc,menu wygląda następująco.

7-7.30- musli wielozbozowe/kasza manna/jaglana/ryzowa/owsianka.
11-jajecznica/kanapki z twarogiem/tost/lub ewentualnie owoc
14-obiad(zupka z mięsem lub drugie danie)
17- owoc lub jogurt
20.30- mleko modyfikowane 210 ml plus miarka kaszki.

Mam pytanie odnośnie mojego menu,co powinnam zmienić i co dodać.
Dziecko powinno jesc dwa dania i deser?a później podwieczorek i kolacje?ale jak to zrobić dać zupkę a drugie danie i deser ile czasu po?skoro zaleca się 3 h między posiłkami?
Bardzo proszę o odpowiedź :)
Pozdrawiam :)
 
Do góry