reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak powinno wyglądac menu 15 miesiecznego dziecka?

Moj synek ma 15 mies. i alergie na mleko.Nie jada kanapek ani parowek.Martwi mnie ,ze nie moze lub nie chce jesc jak inne dzieci.Jego posilki to;ok.6.00 kleik ryzowy na mleku bebilon pepti 180ml
ok. 10.00 kaszka pszenno-zytnia lub ryzowa owocowa ok.200ml na mleku bebilon pepti 2
ok. 13.30obiad mieso np. drobiowe,krolik ,cielecina/ziemniaki,kasza lub makaron/warzywa ok.250ml12
ok. 17.00deser-kaszka kukurydziana na mleku bebilon pepti 2 120ml plus owoce120ml
ok. 21.00kaszka z pieciu zboz z lipa na mleku bebilon pepti2 ok.220ml
 
reklama
Szanowna Pani,

Warto spróbować przygotowywać własne kaszki dla dzieci. Dietę można urozmaicić podając kaszkę/poping z amarantusa, kaszę jaglaną z warzywami lub owocami. Jeden posiłek w formie kaszki może być podany bez mleka bebilon. Można pomyśleć również o pastach: sardynki w paście pomidorowej. Dobrym pomysłem są domowe ciasteczka np z kaszy jaglanej i płatków migdałowych, suszone owoce np morele. Dużo ciekawych pomysł na pasty warzywne znajdzie Pani na stronach z przepisami dla dzieci z alergiami (ciekawa strona: smakoterapia: KLUSECZKI NADZIEWANE SOCZEWICĄ I SUSZONYMI POMIDORAMI, bezglutenowe, bezmleczne, wegańskie). Jeśli dziecko odmawia spożycia pieczywa proszę spróbować pieczywo namoczyć i prowadzić wafelki dmuchane ryżowe. Większość dzieci je bardzo lubi. Te wafelki może Pani wypróbować do past warzywnych.
 
Witam

Mój synek ostatnio bardzo wybrzydza przy jedzenie. Nie chce jesc wogóle kaszek ani mleczno ryzowych ani wielozbozowych. Do tej pory nie bylo z tym problemu i jadl ze smakiem na sniadanie. teraz wypluwa i nie chce nawet tknąc. Problem jest tez z obiadem. Nie ma mowy o zupach i o kaszy gryczanej. chce jesc tylko ryz (albo ziemniaki) z gotowanymi warzywami do tego ryba albo miesko gotowane. Ze sniadaniem tez sa problemy. Nie chce jesc kanapek ani jajek.Jak kanapka to tylko wedlinka bez pieczywa.Jajek nie chce w zadnej postaci.Najchetniej pije mleko ale przeciez nie moze jesc tylko tego. Menu mojego syna wyglada mniej wiecej tak:
sniadanie: kaszka na mleku modyfikowanym 150ml ( jak sie uda )lub parowki cielece czasami serek homogenizowany
czasami zje troche poznij rogala albo jakies owoce
II sniadanie:mleko modyfikowane 210ml
obiad: ryz, warzywa gotowane+ ryba
podwieczorek:owoce swieze lub ze sloiczka
kolacja:mleko modyfikowane 210 ml
czy to nie za mało jak na 15miesieczne dziecko? Boje sie ze dieta mojego synka jest bardzo monotonna ale ostatnio nie chce nic procz mleka.
Prosze o porade.
Witam, mój synek ma również 15 miesięcy jeżeli chodzi o jedzenie to też ciężki temat. Napisze jak wygląda mniej więcej nasz jadłospis. Na śniadanie koło 8-8.30 kaszka zbożowa z moimi owocami mu je blenderuje bo kaszki samej nie zje. Był mniejszy jadł gdzieś po pół roku zaczął sie problem bo nie chciał wcale więc zrobila mu przerwę nie jadł wcale i po jakimś czasie spróbowałam. Następnie koło 11 jajecznica z 1 jajka z pomidorkiem lub parowka z szynki., czasem kromka chleba z serkiem lub szynka. Sa dni że nie zje jajka lub parowki tp robie mu tosta albo daje jogurt A czasem mleko.Koło 12 12.30 drzemka około 2 h. Koło 14 -15 obiad odrazu dodam że nie chce wcale zup wcześniej jadł krupnik rosół A teraz nie otworzy buzi ale zupy zastępuje mu warzywami. Gotuje marchewke, kalafior, brokuły, fasolkę szparagową. Na obiad daje mu miesko gotowane z 2 skrzydełek , rybka smażona, schabowy, mielony do tego warzywa ziemniaki z koperkiem plus mizeria lub ćwikla. Po obiadku daje mu musika owocowego lub kanapke z szynka , serkiem. Zdarza się że nie zje obiadu to albo robię mu coś innego albo obiad daje w późniejsze porze. Koło 18.-18.30 kąpiel godzina 19- 9.30 czasem 20 150 ml i sen. Koło 22 również wypije 150ml mleka i w nocy budzi się koło 3 ,4 też mu dam mleczko i pospi do 7- 7.30. Dodam że urodził się malutki 2830 jego obecna waga 10.600 co sądzicie o jadłospisie jakieś porady? Też synek bardzo źle znosi ząbkowanie gorączka brak apetytu bywały dni że o jogurtach lub musach owocowych bo nawet buzi nie był w stanie otworzyć do mleczka...
 
Do góry