reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak powinno wyglądac menu 15 miesiecznego dziecka?

manes

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Marzec 2010
Postów
24
Miasto
łódź
Witam

Mój synek ostatnio bardzo wybrzydza przy jedzenie. Nie chce jesc wogóle kaszek ani mleczno ryzowych ani wielozbozowych. Do tej pory nie bylo z tym problemu i jadl ze smakiem na sniadanie. teraz wypluwa i nie chce nawet tknąc. Problem jest tez z obiadem. Nie ma mowy o zupach i o kaszy gryczanej. chce jesc tylko ryz (albo ziemniaki) z gotowanymi warzywami do tego ryba albo miesko gotowane. Ze sniadaniem tez sa problemy. Nie chce jesc kanapek ani jajek.Jak kanapka to tylko wedlinka bez pieczywa.Jajek nie chce w zadnej postaci.Najchetniej pije mleko ale przeciez nie moze jesc tylko tego. Menu mojego syna wyglada mniej wiecej tak:
sniadanie: kaszka na mleku modyfikowanym 150ml ( jak sie uda )lub parowki cielece czasami serek homogenizowany
czasami zje troche poznij rogala albo jakies owoce
II sniadanie:mleko modyfikowane 210ml
obiad: ryz, warzywa gotowane+ ryba
podwieczorek:owoce swieze lub ze sloiczka
kolacja:mleko modyfikowane 210 ml
czy to nie za mało jak na 15miesieczne dziecko? Boje sie ze dieta mojego synka jest bardzo monotonna ale ostatnio nie chce nic procz mleka.
Prosze o porade.
 
reklama
Witam

Mój synek ostatnio bardzo wybrzydza przy jedzenie. Nie chce jesc wogóle kaszek ani mleczno ryzowych ani wielozbozowych. Do tej pory nie bylo z tym problemu i jadl ze smakiem na sniadanie. teraz wypluwa i nie chce nawet tknąc. Problem jest tez z obiadem. Nie ma mowy o zupach i o kaszy gryczanej. chce jesc tylko ryz (albo ziemniaki) z gotowanymi warzywami do tego ryba albo miesko gotowane. Ze sniadaniem tez sa problemy. Nie chce jesc kanapek ani jajek.Jak kanapka to tylko wedlinka bez pieczywa.Jajek nie chce w zadnej postaci.Najchetniej pije mleko ale przeciez nie moze jesc tylko tego. Menu mojego syna wyglada mniej wiecej tak:
sniadanie: kaszka na mleku modyfikowanym 150ml ( jak sie uda )lub parowki cielece czasami serek homogenizowany
czasami zje troche poznij rogala albo jakies owoce
II sniadanie:mleko modyfikowane 210ml
obiad: ryz, warzywa gotowane+ ryba
podwieczorek:owoce swieze lub ze sloiczka
kolacja:mleko modyfikowane 210 ml
czy to nie za mało jak na 15miesieczne dziecko? Boje sie ze dieta mojego synka jest bardzo monotonna ale ostatnio nie chce nic procz mleka.
Prosze o porade.

Moja corka do 2rż na sniadanie i na kolacje dostawala mleko z kaszka w ilosci 240ml, obiadek to byly zupki, ziemniaki z burakami, miesko z kurczaka albo kotleciki.Na deserek jogurt, puding, owoce swieze badz ze sloika.Twoj maluch dostarcza organizmowi witaminy w postaci warzyw i owocow do tego bilako... kazde dziecko jest inne nie wydaje mi sie ze masz malo zroznicowana diete skoro dziecko je warzywa, owoce, miesko, ryby i pije mleko. Co maja powiedziec mamy ktore maja niejadkow.
Nie zamarwiaj sie z czasem sie wszystko zmieni
Moja teraz mleka nie wypije tylko z platkami albo w budyniu a do 2rz uwilbiala. Nie jadla jajek a teraz je kocha.Trzeba probowac podawac po trochu napewno sie uda.Trzymam kciuki
 
Dieta Pani synka nie jest monotonna, a nawet jeśli troszkę teraz synek odmawia jedzenia to proszę w niego nie wmuszać niech je na co ma ochotę, po jakimś czasie proszę znów spróbować podać to co wcześniej. Na pewnym etapie rozwoju dzieci manifestują swoją niezależność i chcą decydować, a robią to np. omawiając jedzenia tego co dotychczas jadły, dzieciom zaczynają się również kształtować kulinarne upodobania, być może teraz coś synkowi mniej smakuje, więc może trzeba np. zupkę lepiej doprawić np. używając więcej przypraw lub odrobinę dosłownie soli.
Taka sytuacje są przejściowe.
 
Witam

Mój synek ostatnio bardzo wybrzydza przy jedzenie. Nie chce jesc wogóle kaszek ani mleczno ryzowych ani wielozbozowych. Do tej pory nie bylo z tym problemu i jadl ze smakiem na sniadanie. teraz wypluwa i nie chce nawet tknąc. Problem jest tez z obiadem. Nie ma mowy o zupach i o kaszy gryczanej. chce jesc tylko ryz (albo ziemniaki) z gotowanymi warzywami do tego ryba albo miesko gotowane. Ze sniadaniem tez sa problemy. Nie chce jesc kanapek ani jajek.Jak kanapka to tylko wedlinka bez pieczywa.Jajek nie chce w zadnej postaci.Najchetniej pije mleko ale przeciez nie moze jesc tylko tego. Menu mojego syna wyglada mniej wiecej tak:
sniadanie: kaszka na mleku modyfikowanym 150ml ( jak sie uda )lub parowki cielece czasami serek homogenizowany
czasami zje troche poznij rogala albo jakies owoce
II sniadanie:mleko modyfikowane 210ml
obiad: ryz, warzywa gotowane+ ryba
podwieczorek:owoce swieze lub ze sloiczka
kolacja:mleko modyfikowane 210 ml
czy to nie za mało jak na 15miesieczne dziecko? Boje sie ze dieta mojego synka jest bardzo monotonna ale ostatnio nie chce nic procz mleka.
Prosze o porade.
ja mam ten sam problem:((moja mała od jakiegoś czasu też by jadła TYLKO mleczko!i potrafi się o nie upomnieć płaczem a inne jedzenie?jest z tym problem....wydziwiam jej, robie różności co tylko się da i nic....
na śniadanko ma co jakiś czas:jajecznice(2xw tygodniu), kanapeczka z serem lub dzemem lub czekoladą, kaszka nawet smarze jej racuszki a ona podziabie podziabie i kiwa że już nie chce i za jakiś czas.......mleczko!lubi jogurciki, ale dostaje je co drugi lub nawet co trzeci dzień...kupuje jej pączusie(oczywiście obieram je ze skórki)a ona...mleczko!owoce zje ale tylko wtedy gdy ja jem np.jabłko bo jak jej zmiksuje lub pokroje to nie trąci.obiad....wlewam jej do miseczki(mojej i udaje ze to ja jem i moment i jest przy mnie)zjada.....i po chwili mleczko.wszyscy piszą że nie wciskać...ale jak mam nie wciskać jak ona najchętniej by pewnie na samym mleku żyłą.raz ją "przegłodziłam"dałam budyń o 9 rano na śniadanko i poszłam na basen ok.12 wróciłam o 14 i o dziwo zjadła mi całą miskę obiadku....smażonej rybki z sosikiem i ziemniaczkami.
gotuje małej zupki na wołowince, baraninie, cielęcinie.....ogólnie dużo czerwonego mięska nastoje się przy tym a ona i tak woli mleczko:)))waży 10kg przeraza mnie to...nawet syrop na apetyt nie działa na nią;(
 
ja mam ten sam problem:((moja mała od jakiegoś czasu też by jadła TYLKO mleczko!i potrafi się o nie upomnieć płaczem a inne jedzenie?jest z tym problem....wydziwiam jej, robie różności co tylko się da i nic....
na śniadanko ma co jakiś czas:jajecznice(2xw tygodniu), kanapeczka z serem lub dzemem lub czekoladą, kaszka nawet smarze jej racuszki a ona podziabie podziabie i kiwa że już nie chce i za jakiś czas.......mleczko!lubi jogurciki, ale dostaje je co drugi lub nawet co trzeci dzień...kupuje jej pączusie(oczywiście obieram je ze skórki)a ona...mleczko!owoce zje ale tylko wtedy gdy ja jem np.jabłko bo jak jej zmiksuje lub pokroje to nie trąci.obiad....wlewam jej do miseczki(mojej i udaje ze to ja jem i moment i jest przy mnie)zjada.....i po chwili mleczko.wszyscy piszą że nie wciskać...ale jak mam nie wciskać jak ona najchętniej by pewnie na samym mleku żyłą.raz ją "przegłodziłam"dałam budyń o 9 rano na śniadanko i poszłam na basen ok.12 wróciłam o 14 i o dziwo zjadła mi całą miskę obiadku....smażonej rybki z sosikiem i ziemniaczkami.
gotuje małej zupki na wołowince, baraninie, cielęcinie.....ogólnie dużo czerwonego mięska nastoje się przy tym a ona i tak woli mleczko:)))waży 10kg przeraza mnie to...nawet syrop na apetyt nie działa na nią;(
jeszcze dodam że.....słodycze to by jadła i jadła...chrupki....wafelki...ciacha.no ale ja jej to daje jak zje mi ładnie obiad a tak nie ma wcale
 
Witam:) menu mojej 16miesiecznej córeczki wygląda tak: 1 śniadanie kanaka z dżemem lub parówka z chlebkiem posmarowanym masełkiem. do tego kaszka 210 i jabłuszko lub serek Danio. O 12 Maja ma drzemkę i do tej drzemki daje kaszkę 210. obiad gotowana lub smażona pierś lub inne mięso ziemniaki surówka lub zupa.... potem podwieczorek owoc Gruszka, Brzoskwinka itp.Jakiś lub coś słodkiego (drożdżówka, Pączek) kolacja: parówka z chlebkiem posmarowanym masełkiem lub chlebek z wędlina do tego kisielek i kasza 210:) i miedzy tymi posiłkami dostaje sok do Picia:)
 
moja córeczka je tak:

w nocy mleko 180 ml

10 ranośniadanie kaszka 180 ml

12 zupka

16 drugie danie

19 kaszka

w miedzyczasie owoc lub jogurt
 
Musiałam się zarejestrować na tym forum bo nurtuje mnie pytanie, Jak możecie dawać tak małemu dziecku do jedzenia parówki????????? Czy kobieta która karmi swoje dziecko czymś takim wie co to w ogóle jest parowka???? Jak jest zrobiona i z czego się składa??
 
reklama
Nie podała Pani szczegółów nie wiem jaka jest kasza czy mleczna czy bezmleczna, dziecko nadal powinno zjadać 3 porcje mleczne i dodatkowo kilka razy w tygodniu jogurt lub twarożek.
Owoc powinien być jedzony codziennie.
 
Do góry