reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu 11 miesięcznego dziecka

Witam. Jestem mamą 11 miesięcznej Julii. Córka waży 9,5 kg. Chciałabym się poradzić w kwestii jej menu. Mianowicie jej dzienny jadłospis wygląda następująco:
Godz. 5-6- zjada pier
ś
Oko
ło godz. 8 (jak my jemy śniadanie) Julka zjada kanapeczkę/twarożek,/jajecznicę
Nast
ępnie około godz. 10 zjada około 180-200 ml kaszki wielozbożowej
Godz. 13-14 Julia je obiadek, około 200 ml (czasami gotowy słoiczek, czasami to co jej przygotuje)
Oko
ło godz. 17 deserek lub kanapeczkę
Godz. 19.30 zjada pier
ś
W ci
ągu dnia podje sobie chrupkę kukurydzianą, wypija tez soczek, wodę czasami herbatkę rumiankową.
 
reklama
Witam,
Chciałabym sie poradzić Pani Doktor w sprawie żywienia mojego synka (za kilka dni skończy 11 miesięcy), jego jadłospis wygląda w tej chwili tak:
- ok 7:30 - chlebek
- ok 8:00 - kaszka mleczno-ryżowa ok 220ml
- podobiadek miedzy 10 a 11 - (jak nie spi) - owocek lub ciasteczko wielozbożowe
- ok 12-13 - obiad - zupa min 180ml. + sok nie wiecej niż 150ml (tutaj czasami od razu daję drugie danie wiec na podobiadek nie daje juz mieska itp)
- ok 16:00 - podwieczorek - (mięsko z warzywkami - opcjonalnie) + kisielek lub budyń
- ok 18:00 - kolacja zwykle kromka chlebka z wędlinką, serkiem itp.
- ok. 19:00 - mleko ok 240ml z kaszka zbożową (ok 15 g kaszki na 240 ml mleka)
Miedzy posiłkami tylko woda, daje tez chrupki kukurydziane.
Mam pytanie: Syn czasem budzi się ok 22:00 ale wystarcza kołysanie i zasypia z powrotem. Gorzej jest miedzy 3 a 4 rano, budzi sie z płaczem i nie bardzo może zasnąć już. Woda nie pomaga. Kołysanie też nie bardzo. Czasem tak próbuje przez godzinę go usypiać i nic. Zostaje mleko. Czy dlatego budzi sie w nocy o tej 3 czy 4 bo nie dostaje w dzień trzech mlecznych posiłków? Teraz zastanawiam sie czy tego kisielku czy budyniu nie zmienić na jakieś mleko z kleikiem naprzykład żeby w dzień miał 3 mleczne posiłki. Bardzo proszę o poradę ponieważ chciałabym zeby juz nie pił tego mleka w nocy, wtedy może przesypiałby 12 godzin. Dziękuję z góry.
 
Ostatnia edycja:
Witam,
Chciałabym sie poradzić Pani Doktor w sprawie żywienia mojej 11 miesięcznej córki,która waży 11 kg i ma ponad 80 cm wzrostu. urodziła się wcześniej z waga 2530 kg. obecnie jej menu sie waha, córka ciągle nie ma ząbków i bardzo boleśnie to odczuwa, z racji tego ciągle nie chce jeść normalnych posiłków tylko muszę jej podawać papki zblendowane, co wydaje mi się nie prawidłowe, ale nie mam już pojęcia jak ja przekonać do normalnych posiłków. Codziennie jest taki samy problem córka coraz częściej odmawia jedzenia, każdy posiłek to walka. Między posiłkami piję wodę i w ciągu dnia czasem zjada max 6 malutkich paluszków kukurydzianych.
06:00 180 ml mleka modyfikowanego
09:00 kaszki różne glutenowe, smakowe ryżowe na mleku bądź wodzie staram się urozmaicać ok 100ml czasem 150(rzadko)
13:00 obiad i tu naprawde róźnie od niedawna zaczęłam córce gotować i tak jak pisałam wszystko musi być zblednowane inaczej w ogole nie je! czasami 150 ml czasem mniej
17:00 deserek póki o dawałam owoce z jogucikiem dla dzieci łącznie około 180 ml ostatnio córka zaczęła odmawiać tego posiłku a problem pojawia się za godzinę kiedy zaczyna być głodna i tak jak dziś musiałam wyjątkowo ok 19 dac 150 kaszki i po kapieli już nic, normalnie jak zjada deserek to ok 20:30 zjadała kaszkę 150 ml max ale nie zawsze czasami nagle usypiała wieczorem karmie ją w wóżeczku i szla spać nie pojedzona co skutkowała pobudkami w nocy. Córka w ciągu dnia prawie nie spi ale za to jest bardzo aktywna więc dziwię się dlaczego nie chce jeść. Bardzo proszę o ocenę menu, dodam też że córka od bardzo dawna nie pije mleka tylko podawałam jej kaszki żeby chociaż jakoś dać ta porcję mleka.
 
Dziecko moje wkracza w 11 miesiac, prosze o informacje czy dieta jest prawidlowa:
7- kp
10- kasza orkiszowa/ owsiana na wodzie z owocem- banan/ jablko/ gruszka, ok 220 ml
13-14- zupa, ok 220 ml, plus dodatkowo albo owoc: mango/ truskawki/ sliwka suszona/ awokado, badz zamiast owocu np. pulpety rybne; zalezy od tego, czy dziecko zjada zupe, czy marudzi.

16-17- kp
19- kp

W nocy budzi mi sie co 2-3 h i jest kp. W ciagu dnia pije bardzo malo wody.
Chcialabym powoli eliminowac kp o 16tej. Pytanie czym je zastapic, wprowadzic jogurt?

Dziekuje i pozdrawiam
 
Witam proszę o poradę czy nasze Menu jest odpowiednie dla 11 miesięcznego niemowlęcia czy zbyt obfite?
7-8 śniadanie
(1 kanapka lub jajecznica z 1 jajka i plasterkiem szynki lub parówka "bez E" lub kaszka ryżowa lub manna ok 150ml.)
10-cyc przed spaniem (śpi do 12)
13- zupka ok 190ml
15- czasem Ale nie codziennie deser owocowy lub owoce surowe - przed spaniem (śpi do 16:30)
17- obiadek ok 190ml-słoiczek lub nasze- np kawałek mięsa czy ryby pieczonej, ziemniaczki lub ryż i warzywa.
19- kolacja
( 1 kanapka + ok 100ml mleka modyfikowanego Nan HA lub herbatka z melisa, lipą i rumiankiem.)
ok 20- 2 cyce na spanie
W nocy nie je raczej przesypia całe noce.
Dodam że córka ma objawy wskazujące na nietolerancje mleka krowiego więc ograniczam jogurty i mleko.
W ciągu dnia popija herbatke owocową lub ziołową Bobovita

Córka waży ok 10 kg i ma ok 80cm
Waga urodzeniowa to 3330 i 55cm cały czas waha się ok 75 centyla jeśli chodzi o wagę i ok 95 jeśli chodzi o wzrost.
dziękuję I proszę o poradę.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry