Strona 1 z 4 12 Ostatni
1. do 10. z 32
dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska
Tym forum zarządzają dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska
specjalista żywienia, właścicielka Centrum Edukacji i Poradnictwa Żywieniowego Nutri Center, asystent w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Polsko-Amerykański Instytut Pediatrii, Collegium Medicum UJ, autorka artykułów o prawidłowym żywieniu dzieci i zachowaniach żywieniowych, a prywatnie szczęśliwa mama małego Antosia. www.nutricenter.pl
Anna Brończyk-Puzoń
oraz Anna Brończyk-Puzoń
Dietetyk kliniczny, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Uczestnik licznych konferencji i szkoleń. Prywatnie mama małego Aleksandra. - Dietetyka jest dla mnie nie tylko pracą, ale również pasją, którą rozwijam każdego dnia. Specjalizuje się w leczeniu żywieniowym i psychologicznych uwarunkowaniach otyłości i nadwagi osób dorosłych i dzieci.
    Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Red face Menu 11 miesięcznego dziecka

Witam serdecznie,
    Mam pytanko czy menu jakie przyjełysmy w przypadku naszej córci jest prawidłowe, ma ona 11 miesiecy i obawiam sie ze np na sniadanko powinna jesc juz kanapeczki czy jajecznice niestety przyzwyczaiła sie chyba do mlecznych poranków i nie chce nic innego -a moze poprostu idzie na łatwizne biorac pod uwage karmienie butelka:)
    7-8 mleko modyfikowane 210ml
    10 mleko modyfikowane ok 180ml lub jogurt dla maluchow
    14 obiadek sama gotuje warzywka,kulke miesną i żółtko -ładnie zjada cała miseczke z tym ze musi byc zmiksowane -grudekami sie krztusi - zapewne dlatego ze nie ma jeszcze ząbków
    17 deserek -najczesciej owoce ze słoiczka lub sama robie jablko z bananem
    ok 20 kaszka na dobranoc
    W ciagu dnia dostaje tez chrupki kukurydziane,zazwyczaj wypija 1 duzy soczek bobofruit i ok200ml herbatki.W nocy nie dostaje mleka tylko ewentualnie wode.Waży 10kg -i całkiem niezle wyglada:)

Czerwcowa Mamusia '09 Avatar milkada
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Menu 11 miesięcznego dziecka

My też długo nie mieliśmy ząbków,dopiero dwa dni temu wyszedł pierwszy , ale to przez kurację witaminą D3 .
    Co do dietki,to mój mały podobnie je,ale na śniadanko zjada np:kanapeczkę(chlebek bezglutenowy-kupny lub kukurydziany własnej roboty)+ szyneczka sojowa lub pasztecik.
    Albo płatki kukurydziane na mleczku Bebilon Pepti,bo alergik . Zdarzyło mi się tez podać mu paróweczkę cielęca na śniadanko i nic mu nie było,a za to bardzo mu smakowały bo zjadł aż dwie,tylko że one są bardzo malutkie.
    Na drugie śniadanko to zazwyczaj owoc ze słoiczka+chrupki kukurydziane. Obiadek sama robię lub ze słoiczka,potem kaszka z talerzyka i na noc butla180-210 to różnie. W nocy tez je,teraz 120 ml ale staram się powoli wycofywać i zmniejszać o 30 ml co parę dni jak na razie nie protestuje.

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Milkada dzieki za odp,mam pytanko co do tych ząbków-co z tąkurcją witamina D3?Na czym ona polega?bo moja mala dostaje codziennie vita d -czy moze ta kuracja polega na czyms innnym?\

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Na tym samym,tylko podaje się witaminę D3 w innej postaci(tabletka rozpuszczona w wodzie) i w innej większej dawce.Nam się zaczynała krzywica,odkształcały się małemu żebra na zewnątrz,no i zęby nie wychodziły. Młody nie ma (po tatusiu ) dobrej przyswajalności witaminy D3. I dlatego pediatra zaleciła nam zwiększoną dawkę...
    Jeżeli u was nic takiego się nie dzieje,to bez obaw...

Ekspert BB. Specjalista żywienia

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    54
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Faworyt BBZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

milkada: Oczywiście dobrze by było gdyby córka próbowała też pokarmów w innej postaci niż papka, może Pani spróbować zamienić kolejność rano mleczko, a na drugie śniadanie dać jajecznicę lub jajko na miękko (dzieci dobrze go tolerują) i chlebek, nie musi zjeść dużo ważne żeby próbowała innych pokarmów, jeśli zje naprawdę mało proszę podać również jogurt, radzę wprowadzić jogurty naturalne "dla dorosłych".
    moniał: Dlaczego podaje Pani chleb bezglutenowy? Czy dziecko ma nietolerancję glutenu?

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Pani Agnieszko wydaje mi się że po tym jak zje coś co zawiera gluten dostaje wysypkę,chodz teraz nie mogę na 100% tego stwierdzić ponieważ dostaje przeciw alergiczne kropelki Fenistil i wysypki jak na razie nie ma.
    On w ogóle często dostaje takich chropowatych czerwonych plamek np: na buzi. I tak naprwdę nie wiadomo od czego,alergolog jak na razie nie pozwoliła wprowadzać ani jajka ani chleba, Tylko trochę kaszki manny do zupki. Ja już się pomieszałam w tej jego alergii i sama nie wiem co można mu dać a co nie ?!
    Ostatnio edytowane przez milkada : 22-04-2010 - 21:30

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    54
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Faworyt BBZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Skoro syn jest pod opieką alergologa to proszę postępować zgodnie z jego zaleceniami. Moje spostrzeżenie jest jednak takie, że w sytuacji podejrzenia alergii na gluten stosuje się dietę bezglutenową.

Mamusia Adasia:) Avatar lenka87
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    33
    Dziękuję (Otrzymane)
    171
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Żywa legenda forumZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Ja także mam pytanie odnosnie menu mojego synka.

Dzień zazwyczaj wyglada tak:

8-9: Kaszka ryżowa z 210ml mleka.
    11-12: jogurcik albo jakiś twarożek 200 ml
    w między czasie jakiś biszkopcik, lub pół słoiczka owocowego.
    15-16: Obiadek ze słoiczka 190ml. Z mięsem. Zazwyczaj z dużymi kawałkami makaronu lub kaszy.
    18-19 Słoiczek 190ml - owocowy. Z dodatkiem zbóż czy mleka
    21- kaszka z 210 ml mleka.

Adąś je już też całe jajko co 2-3 dni. Podgryza troszkę chlebka. Pije raczej wodę źródlaną, herbatki. Od czasu do czasu troszkę rozrzedzonego Bobofruta.

Mój synek nie toleruje sztucznej witaminu D. Nie przyjmuje jej wcale. Próbowaliśmy z polecenia lekarza kilku i każda kończyła się silną egzemą. Pani alergolog kazała odstawić.

Synek od 6 miesiąca nie chce pić mleka z butelki. Od czasu do czasu pije z niekapka. Nie jestem w stanie dac mu wiecej mleka modyfikowanego. I boje się czy ta ilośc nie jest zbyt mała. Pije mleko NAN.Synkowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał 8,5m. Bardzo źle znosi ząbkowanie.Nie wiem czy nie dostarczam mu za mało wapnia i witaminy D. Czytałam także,że dziecko powinno jesć obiadki 2 daniowe. On juz nie zje wiecej. To może powinna dzielić 2 słoiki i dawać mu po pół słoiczka .
    Waży 10 kilo i mierzy ok 80cm. Czy dobrze odżywiam syna.A może powinnam zmienić mu menu??
    Ostatnio edytowane przez lenka87 : 23-04-2010 - 00:19

Adam- ur. 22 czerwca 2009 godz.10:50 waga 4200 wzrost 59cm (sn) :)

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    54
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Witam, Adaś nie musi jeść jeszcze obiadów 2 daniowych, zupa lub obiadek wystarczą a dzielenie zależy od tego cała porcję (190-200 ml) jest w stanie zjeść na raz czy nie.
    Ilość mleka jest wystarczająca, zamiast kaszek ryżowych proszę wprowadzać kaszki wielożbożowe, synek moze jeść już kaszkę manną, płatki owsiane ... wszystko na mleku. W okresie wiosenno-letnim nie ma konieczności suplementacji witaminy D, 80% zapotrzebowania na tą witaminę pochodzi z syntezy skórnej, wiec proszę się nie martwić o niedobory. Przebieg ząbkowania nie zależy od podaży witamin D czy wapnia, często jest uwarunkowany genetycznie, gdyby był problem z ciemiączkiem to byłby znak że coś jest nie tak, ale taką sytuację zauważyłby pediatra. Proszę się nie martwić, dieta jest bardzo dobra.

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Mój Mikołajek jak tylko rano sie obudzi to cycek, potem śniadanko a tu juz bywa różnie bo albo kaszki, albo kanapeczka albo paróweczki. Na drugie śniadanko albo owoce - cały banan, mandarynki, ananas albo serek homogenizowany, obiadki juz prawie "dorosłe" bo i kluseczki zje i mięsko jak ma dobry dzięń, bardzo lubi zupy o wyrżnym smaku-pomidorówka, ogókowa, barszcz czerwony, brokułowa mnej chetnie rosół i krupniczek, czasmi dostaje też kasze z mięsem i gotowanymi warzywami lub ziemniaczki. Po obiedzie najczęściej owoce ze słoiczka, kisiel lub budyń. Na kolacje najczęściej pół kromki chlebka, kawałeczek bułki lub kaszkę na dobranoc bobovita. W nocy ciągle się jeszcze budzi do cyca. Wypija najczęściej około 300ml płynó w ciągu dnia

Strona 1 z 4 12 Ostatni

Zasady pisania postów