reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu 11 miesięcznego dziecka

moniał

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2009
Postów
33
Witam serdecznie,
Mam pytanko czy menu jakie przyjełysmy w przypadku naszej córci jest prawidłowe, ma ona 11 miesiecy i obawiam sie ze np na sniadanko powinna jesc juz kanapeczki czy jajecznice niestety przyzwyczaiła sie chyba do mlecznych poranków i nie chce nic innego -a moze poprostu idzie na łatwizne biorac pod uwage karmienie butelka:)
7-8 mleko modyfikowane 210ml
10 mleko modyfikowane ok 180ml lub jogurt dla maluchow
14 obiadek sama gotuje warzywka,kulke miesną i żółtko -ładnie zjada cała miseczke z tym ze musi byc zmiksowane -grudekami sie krztusi - zapewne dlatego ze nie ma jeszcze ząbków
17 deserek -najczesciej owoce ze słoiczka lub sama robie jablko z bananem
ok 20 kaszka na dobranoc
W ciagu dnia dostaje tez chrupki kukurydziane,zazwyczaj wypija 1 duzy soczek bobofruit i ok200ml herbatki.W nocy nie dostaje mleka tylko ewentualnie wode.Waży 10kg -i całkiem niezle wyglada:)
 
reklama
My też długo nie mieliśmy ząbków,dopiero dwa dni temu wyszedł pierwszy :-), ale to przez kurację witaminą D3 .
Co do dietki,to mój mały podobnie je,ale na śniadanko zjada np:kanapeczkę(chlebek bezglutenowy-kupny lub kukurydziany własnej roboty)+ szyneczka sojowa lub pasztecik.
Albo płatki kukurydziane na mleczku Bebilon Pepti,bo alergik . Zdarzyło mi się tez podać mu paróweczkę cielęca na śniadanko i nic mu nie było,a za to bardzo mu smakowały bo zjadł aż dwie,tylko że one są bardzo malutkie.
Na drugie śniadanko to zazwyczaj owoc ze słoiczka+chrupki kukurydziane. Obiadek sama robię lub ze słoiczka,potem kaszka z talerzyka i na noc butla180-210 to różnie. W nocy tez je,teraz 120 ml ale staram się powoli wycofywać i zmniejszać o 30 ml co parę dni jak na razie nie protestuje.
 
Milkada dzieki za odp,mam pytanko co do tych ząbków-co z tąkurcją witamina D3?Na czym ona polega?bo moja mala dostaje codziennie vita d -czy moze ta kuracja polega na czyms innnym?\
 
Na tym samym,tylko podaje się witaminę D3 w innej postaci(tabletka rozpuszczona w wodzie) i w innej większej dawce.Nam się zaczynała krzywica,odkształcały się małemu żebra na zewnątrz,no i zęby nie wychodziły. Młody nie ma (po tatusiu ) dobrej przyswajalności witaminy D3. I dlatego pediatra zaleciła nam zwiększoną dawkę...
Jeżeli u was nic takiego się nie dzieje,to bez obaw...
 
milkada: Oczywiście dobrze by było gdyby córka próbowała też pokarmów w innej postaci niż papka, może Pani spróbować zamienić kolejność rano mleczko, a na drugie śniadanie dać jajecznicę lub jajko na miękko (dzieci dobrze go tolerują) i chlebek, nie musi zjeść dużo ważne żeby próbowała innych pokarmów, jeśli zje naprawdę mało proszę podać również jogurt, radzę wprowadzić jogurty naturalne "dla dorosłych".
moniał: Dlaczego podaje Pani chleb bezglutenowy? Czy dziecko ma nietolerancję glutenu?
 
Pani Agnieszko wydaje mi się że po tym jak zje coś co zawiera gluten dostaje wysypkę,chodz teraz nie mogę na 100% tego stwierdzić ponieważ dostaje przeciw alergiczne kropelki Fenistil i wysypki jak na razie nie ma.
On w ogóle często dostaje takich chropowatych czerwonych plamek np: na buzi. I tak naprwdę nie wiadomo od czego,alergolog jak na razie nie pozwoliła wprowadzać ani jajka ani chleba, Tylko trochę kaszki manny do zupki. Ja już się pomieszałam w tej jego alergii i sama nie wiem co można mu dać a co nie ?!
 
Ostatnia edycja:
Skoro syn jest pod opieką alergologa to proszę postępować zgodnie z jego zaleceniami. Moje spostrzeżenie jest jednak takie, że w sytuacji podejrzenia alergii na gluten stosuje się dietę bezglutenową.
 
Ja także mam pytanie odnosnie menu mojego synka.

Dzień zazwyczaj wyglada tak:

8-9: Kaszka ryżowa z 210ml mleka.
11-12: jogurcik albo jakiś twarożek 200 ml
w między czasie jakiś biszkopcik, lub pół słoiczka owocowego.
15-16: Obiadek ze słoiczka 190ml. Z mięsem. Zazwyczaj z dużymi kawałkami makaronu lub kaszy.
18-19 Słoiczek 190ml - owocowy. Z dodatkiem zbóż czy mleka
21- kaszka z 210 ml mleka.

Adąś je już też całe jajko co 2-3 dni. Podgryza troszkę chlebka. Pije raczej wodę źródlaną, herbatki. Od czasu do czasu troszkę rozrzedzonego Bobofruta.

Mój synek nie toleruje sztucznej witaminu D. Nie przyjmuje jej wcale. Próbowaliśmy z polecenia lekarza kilku i każda kończyła się silną egzemą. Pani alergolog kazała odstawić.

Synek od 6 miesiąca nie chce pić mleka z butelki. Od czasu do czasu pije z niekapka. Nie jestem w stanie dac mu wiecej mleka modyfikowanego. I boje się czy ta ilośc nie jest zbyt mała. Pije mleko NAN.Synkowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał 8,5m. Bardzo źle znosi ząbkowanie.Nie wiem czy nie dostarczam mu za mało wapnia i witaminy D. Czytałam także,że dziecko powinno jesć obiadki 2 daniowe. On juz nie zje wiecej. To może powinna dzielić 2 słoiki i dawać mu po pół słoiczka .
Waży 10 kilo i mierzy ok 80cm. Czy dobrze odżywiam syna.A może powinnam zmienić mu menu??
 
Ostatnia edycja:
Witam, Adaś nie musi jeść jeszcze obiadów 2 daniowych, zupa lub obiadek wystarczą a dzielenie zależy od tego cała porcję (190-200 ml) jest w stanie zjeść na raz czy nie.
Ilość mleka jest wystarczająca, zamiast kaszek ryżowych proszę wprowadzać kaszki wielożbożowe, synek moze jeść już kaszkę manną, płatki owsiane ... wszystko na mleku. W okresie wiosenno-letnim nie ma konieczności suplementacji witaminy D, 80% zapotrzebowania na tą witaminę pochodzi z syntezy skórnej, wiec proszę się nie martwić o niedobory. Przebieg ząbkowania nie zależy od podaży witamin D czy wapnia, często jest uwarunkowany genetycznie, gdyby był problem z ciemiączkiem to byłby znak że coś jest nie tak, ale taką sytuację zauważyłby pediatra. Proszę się nie martwić, dieta jest bardzo dobra.
 
reklama
Mój Mikołajek jak tylko rano sie obudzi to cycek, potem śniadanko a tu juz bywa różnie bo albo kaszki, albo kanapeczka albo paróweczki. Na drugie śniadanko albo owoce - cały banan, mandarynki, ananas albo serek homogenizowany, obiadki juz prawie "dorosłe" bo i kluseczki zje i mięsko jak ma dobry dzięń, bardzo lubi zupy o wyrżnym smaku-pomidorówka, ogókowa, barszcz czerwony, brokułowa mnej chetnie rosół i krupniczek, czasmi dostaje też kasze z mięsem i gotowanymi warzywami lub ziemniaczki. Po obiedzie najczęściej owoce ze słoiczka, kisiel lub budyń. Na kolacje najczęściej pół kromki chlebka, kawałeczek bułki lub kaszkę na dobranoc bobovita. W nocy ciągle się jeszcze budzi do cyca. Wypija najczęściej około 300ml płynó w ciągu dnia
 
Do góry