reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu 11 miesięcznego dziecka

witam, na pewno w tym wieku jadłospis przypomina już jadłospis osób dorosłych przynajmniej co do różnorodności produktów, u Pani nadal jest on niemowlęcy. Brak zebów nie jest przeciwwskazanie do jedzenia produktów o stałej konsystencji, takie produkty jak owoce np. banan czy inne miękkie owoce, ale również posiekane mięsko wprowadza się już w 9 mż. Bezwględnie należy dietę urozmaicić, obiad powinien być 2-daniowy, mam nadzieję, że zupa nie jest całkowicie zmiksowana Dziwi mnie uwaga odnośnie żółtka w jaki sposób je Pani podawała?Dziecko może już jeść również jogurty naturalne.
 
reklama
Witam Pani Doktor,
Ja również chciałabym zapytać co Pani sądzi o jadłospisie mojego synka, który ma 11 m-cy, co mogłabym wprowadzić innego czy dieta jest odpowiednio zróżnicowana. Dodam synek waży ok 10 kg. W testach alergologicznych wyszło uczulenie na białko kurze.

7.30 210 ml mleka Nutramigen LLG LIPIL + kaszka ryżowa owoce leśne bobovita
11-12 własna zupka warzywna (marchew, pietruszka) + 1/2 żółtka + kaszka jaglana bądź kasza manna
15.00 II danie 2 łyżki stołowe mięska (polędwiczka wieprzowa, królik lub cielęcina) + ziemniaki+ brokuł lub kalafior lub fasolka szparag + marchew+pietruszka+ łyżeczka oliwy z oliwek
17-17.30 owoc np. gruszka , jabłko, banan lub kiwi (nie chce jeść jogurtu naturalnego z owocem, kislu) czasami zamiast owocu je kromkę chleba z masłem
20-20.30 mleko modyfikowane + kaszka manna owocowa bobovita

W międzyczasie zajada się chrupkami kukurydzianymi oraz pije kompot z truskawek lekko słodzony lub wodę niegazowana lub soki gerbera rozcieńczone z wodą. Od czasu do czasu uwielbia zjeść serek Danio wręcz go pochłania :-). Pozdrawiam
 
Do góry