reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu 16-miesiecznego dziecka.

manes

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Marzec 2010
Postów
24
Miasto
łódź
Witam

Mam taki problem, syn skończył 16 miesiecy i nie wiem jak powinno wyglądac jego menu. Kończą mi sie pomysły i boje sie ,że jego dieta jest zbyt monotonna.
Menu wygląda mniej wiecej tak:
Śniadanie: jajecznica na jednym jajku+kromka chleba z masłem bez skórki czasami je 2 parówki z chlebem lub serek homogenizowany
II śniadanie: rogal maślany i 240 ml mleka
obiad: ziemniaki +warzywa+miesą albo ryba zamiast ziemniaków podaje mu zamiennie ryz kaszy gryczanej ani makaranów nie lubi. Ewentualnie jakas zupa
podwieczorek: zazwyczaj dwa owoce+ jakies ciastko
kolacja:mleko 240 ml
Czy to nie za mało jak na 16 m-cy i czy nie za duzo pije mleka?
Ile powinno jesc takie dziecko czy powinnam mu robic obiad z dwuch dań, czy jak zje 2 kanapki bez skorki na kolacje to wystarczy ?
Czy mozna podawac w tym wieku jeszcze kaszki niemowlece?

Proszę o radę.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 
reklama
mam takie pytanie czemu kromka bez skórki? mój syn jest w tym samym wieku i zawsze daje mu kromke ze skórką reszta menu ma podobna tylko mniej słodkiego dostaje i mleka nie chce pić.
 
Witam
Daje mu kanapki bez skórki bo jej po prostu nie lubi , obgryza i wyrzuca.Co do słodyczy to wydaje mi sie, ze je mało. Czasami po owocach jakies ciastko to chyba nie za duzo. Twój maluszek nie chce mleka a mój wrecz odwrotnie i wydaje mi sie, że je go troche za duzo.
 
manes nie twierdze ze je za duzo słodkiego:-) mój syn po prostu woli owoce:-p i marchewke je je chetniej niz ciasteczka czy inne frykasy:-) co do mleczka ja bym chciała zeby chetnie pił bo tak to musze kombinować:-). Co do ilosci mleczka gdzies czytałam ze w tym wieku dziecko powinno jest dziennie ok 5 litry mleka samego i z kaszką ale to tylko wyczytane wiadomosci i ja fachowcem nie jestem:)
 
Witam, synek nie pije za dużo mleka, powinien 0,5 litry nawet jeśli wypije ciut więcej to nić mu nie będzie. Powinna Pani podawać obiad z 2 dań bo na tym właśnie polega różnorodność diety, w zupach dziecko dostaje kompozycję różnych warzyw których nie je w innych daniach.Zamiast przyzwyczajać dziecko do codziennej porcji słodyczy (ciastko) która nie jest mu potrzebna warto nauczyć go jedzenia warzyw.Do śniadania dziecko może dostawać kawałki pomidora, paprykę czy ogórka (moze być kiszony) i niech się uczy ich jeść.Mozna podawać kaszki dla niemowląt ale dobrze żeby 1-2 razy w tygodniu maluch zjadł również kasze manną, płatki owsiane itp.
 
Witam. Mój synek też nie przepada za mlekiem bo zjada go 150 na śniadanie bądź jak robie mu kakao 90 i na kolacje 150. Staram mu się dawać nabiał w jogurtach, które uwielbia. Przeważnie 8 zbóż. Karmie go cycem jeszcze to myślę, że to mu wystarcza, Kaszki mu zawsze gotuje sama kaszę manne, płatki owsiane, kaszkę kukurydzianą, lane kluseczki i czasem z owocami, czasem same. Obiad z dwuch dań i zawsze jest w nich czosnek. Słodyczy mu w ogóle nie daje- nawet nie lubi( bo nie nauczony). Zawsze dwa razy w tygodniu ryba- uwielbia łososia i makrele. Soki sama mu wyciskam lub gerber bez cukru. Po obiedzie owoc gdyż wit. c pomaga przyswajać żelazo. Kanapeczek nie lubi zabardzo no chyba że z dżemem, które sama mu zrobiła. Ja mu wszystko własciwie sama robie,
 
Witam , mój synek skończył 16 miesięcy, póki co ma 4 ząbki i przez co mój mąż (razem ze swoją matką) uważa, że powinien dalej jeść przede wszystkim papki. Gdy tylko udaje mi się, daję synowi nierozdrobnione miękkie np. warzywa, chleb, ale martwię się, że to za mało. Tak naprawdę na śniadanie, kolację i obiad je papki. Poza tym je dość mało mleka, choć kaszki są na mleku modyfikowanym. Dieta syna wygląda tak:
-kaszka ryżowa lub manna lub kukurydziana ok 200g
- słoiczek owoców - około 150 g i grahamka albo biała bułka (wnętrze)
- zupka zmiksowana z warzyw (ziemniak, kalafior, burak, marchewka, piertuszka, brokuły - różne kompozycje) i mięsa (królik lub cielęcina lub indyk)
- jogurcik dla maluchów -100 g kanapki z wędliny i sera żółtego z około połowy bułki z masłem
- kaszka tak jak na śniadanie
- w nocy mleko Hipp 4 (1lub dwie porcje - próbuję oduczyć syna picia mleka w nocy, ale często dopiero po mleku zasypia po przebudzeniu). Proszę o radę
 
Kasia kurcze ale po co mu te papki? moj mial 6 miesiecy to juz normalne jadl i tez mial 4 zeby.Odstawilamby,m zupelnie sloiczki zamiast tego daj mu pokrojonego bananka,truskawke,czy Bog wie co.

A pon juz sam nie proboje jesc.Moj jest w tym samym wieku i az mnie razi ta przepasc.Wiem ,ze dziecko dziecku nie rowne.Ale moj juz dostaje krome do lapy i je.Czy tam jablko,marchewke,brokule no wszystko.Nic mu nie kroje,nie blenederuje,nie rozdrabniam.Sloczików nie je odkad skonczyl 9 miesiecy.

Jogurty daje normalne przewaznie jakies zbozowe albo robie mu musli z jogurtem te dla maluchow wg mnie drogie .

A dajesz mu chrupki do lapki ? w ogole cokolwiek je samodzielnie? przez co pije wode,czy tam herbatke?

Moim zdaniem musicie ostro popracowac bo to juz nie niemowle i macie duze braki.
 
reklama
witam
pani doktor,mam takie pytanie.
Syn ma 16 miesięcy. Ile razy w tygodniu może zjeść jajko oraz jogurt plus ewentualnie coś z nabiału nie wyrzadzając mu jakiejś szkody typu skaza białkowa itp.
W tej chwili dostaje jajko co 2 dzień oraz 3 razy w tygodniu jogurt plus plaster zółtego sera.
 
Do góry