reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu 16-miesiecznego dziecka.

Chciałam zasięgnąc opini w sprawie swojej 16 miesiecznej Zosi. córeczka ostatnimi czasy ( jakies 2 miesiace)praktycznie nie chce jeśc nic innego oprócz kaszek( i to jeszcze tylko na wodzie, mleka sztucznego nigdy nie chciała i tak jej zostało). do tej pory jadła łądnie zupki ale od jakichś 2 miesiecy nawet nie ma o tym mowy. oprócz kaszek je paróweczke( podaje jej takie gdzie jest b. duzo miesa)ostatnio chciała i zjadłą łądnie kiełbaske , monte/ danonki, z pieczywa jedynie sucha bułkę( zaden rogla maślany, chałka, nie mówiąc juz o pączku nie wchodzi w gre). próbowałam ją juz przetrzymywac, zeby zgłodniała NIC to nie dało!!! robie wymyślne potrawy tez NIC zainetersowanie naszymi talerzami jest tez bardzo małe!!!albo w ogóle nie chce spróbowac, albo spróbuje raz i koniec NIe!!
W zwiazku z tym nie wiem co mam robić , wiem ze w tym momencie je za duzo kaszek( zaraz przedstawie jak to wyglada), mam tego swiadomośc, ale niestety nic nie chce jeśc!!

rano 6.30-7 kaszka na wodzie bobovita 270 ml
9. paroweczka- zjada cała bardzo chętnie( do tego nie tknie niestety zadnej bułki czy warzywka). próbowałam to zastapic jajecznica- BE, kanapeczka BE- nawet nie chce spróbowac!!!
jakies jabłuszko na spacerze, ale tez niezbyt czesto
11-12.30 kaszka 240-270 przed snem ( bez tego nie zaśnie bo taka jest głodna)
15-16 kaszka 240-270 bo zadna zupka ani drugie danie nie wchodzi w gre mimo tego ze próbuje dawac jej to co my jemy
W między zcasie jakies flipsy, bułka sucha, danonek( jeśli chce sama przychodzi, inaczej jej nie daje)
21 kaszka 270.

Tak jak juz mówiłąm próbowąłam ja juz przetrzymywac ale wtedy opuszcza posiłęk jest zła, marudna, brzydko sie bawi a oprócz kaszki badz paróweczki nic nie chce jesc wiec wiem juz ze przetrzymywanie jej to zła metoda!!!
Oprócz tego dziecko pieknie sie roziwja, nie choruje,jest radosne pogodne. wazy ok 10,5 kg wg lekarza prawidłowo

Pozdrawiam
 
reklama
no cóż, dziecko na pewno nie może jeść samych kaszek, owszem są one kaloryczne, wzbogacane w witaminy jednak nie zaspokoją wszystkich potrzeb dziecka zwłaszcza w zakresie białka oraz wapnia, czy dziecko w ogóle dostaje jakieś produkty mleczne oprócz danonka?
Danonek zresztą nie jest odpowiedni dla dziecka w tym wieku, proszę nie martwić się że dziecko nie jada rogala maślanego, chałki czy pączka bo te produkty też nie nadają się dla tak małych dzieci.Bardziej martwi mnie że dziecko nie jada warzyw i owców. Co dziecko jada na obiad?
Powinna Pani wprowadzić stałe godziny posiłków ok. 3-4 h przerwy między posiłkami, ustalić że dziecko jada kaszkę maksymalnie 2 razy dziennie np. rano i wieczorem i być konsekwentną, w porze pozostałych posiłków próbować podawać to co zaplanowano, zje tyle ile zechce, jeśli według Pani za mało, zdecydowanie nie dokarmiać kaszką i niczym inny, w porze następnego posiłku ewentualnie wrócić do poprzedniego dania i tak do skutku.
 
Mam pytanko,moja córeczka jada kaszki takie dla niemowląt(rano i wieczorem)Kończę karmić piersią i nie mam pomysłu na mleko. Czy jest sens podawać mleko modyfikowane(do tej pory nie piła takowego) Od kiedy mogę podawać mleko krowie?Czy mogę przyrządzać kasze manną owsiankę na mleku kartonikowym?(żeby nie podawać tylko tych słodkich dzidziowych)?
 
W tym wieku dziecko może już pić mleko krowie, może Pani na nim przygotowywać tradycyjne płatki np. owsiane, gryczane czy kaszkę manną, może również pić mleko samodzielnie. Jeśli wprowadzając tradycyjne kasze i płatki na mleku krowim i zrezygnuje Pani z kaszek niemowlęcych to wówczas jednak dobrze byłoby podawać jeszcze mleko MM, które jest wzbogacone w witaminy i składniki mineralne. Jeśli natomiast do kaszek jadanych obecnie doda Pani mleko krowie w postaci np. owsianki to nie ma takiej konieczności. Z tym że mogą się pojawić zaparcia.
 
Menu mojej 16m-cznej coreczki:
I sniadanie: kaszka bobovita 150ml & woda
II sniadanie:parowka +pomidorek + bukla albo
jajko na miekko + buleczka albo
Kromka chleba z szynka i pomidorkiem + herbata z cytryna ( malo bo bardzo lubi)
Obiad: zazwyczaj zupka & (osobno marchew i miesko)
Drugie danie :ziemniaczek/kasza/ryz + warzywo jakies/ ryba / miesko & soczek bobovita rozcienczany woda
Podwieczorek: banan/ jablko/ brzoskwinia/ ciasteczka bobovita zwierzaki itp.
Kolacja: Sinlac
Bardzo lubi bulki wiec w ciagu dnia kajzerka/bulka maslana ...
Niestety nie pije mleka krowiego (AZS) wiec jogurciki, serki itd na razie odpadaja.
 
Manes na kolację dajesz tylko mleko 240 ml czy dwie kanapki i mleko czy raz dwie kanapki a raz mleko??
Bo nie bardzo zrozumiałam.
Mój zjada na kolację kanapkę i wypija 240 ml mleka jest w tym samym wieku
 
moje dziecko niezbyt chętnie je owsiankę. wiem, że moja żona do swojej dodaje bakalie, takie jak rodzynki, śliwki, żurawiny. nie wiem, czy to może jeść dziecko? słyszałem że rodzynek nie powinno się zbyt dużo jeść. jakie produkty osładzające owsiankę lub owoce mogłyby nadawać się do owsianki?
 
Dla mojego dziecka często kupuje słoiczki z pożywieniem, po przeczytaniu tego artykułu uświadomiłam sobie, że rzadko zwracam uwagę na etykiety poza smakiem danej potrawki, zastanawiam się jak duża różnica jest w słoiczkach z certyfikatami i bez, czy tylko warto kupować te lepiej oznakowane?
 
reklama
Do góry