reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko krowie - czy należy je gotować?

miska11

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Maj 2009
Postów
63
Miasto
Poznań
Mam na myśli mleko sklepowe, raczej pasteryzowane, takie o kilkunastodniowym terminie do spożycia, przechowywane w lodówkach.

W internecie znajduję informacje, że mleka UHT nie trzeba gotować, ale pasteryzowane i owszem.

Czy to rzeczywiście prawda, a nie nadgorliwość?

Dodam, że pytam w związku z wprowadzaniem mleka krowiego do diety mojej 15-miesięcznej córki (nie ma uczulenia, małe ilości w postaci np. jogurtu dostaje już od pewnego czasu).
 
reklama
Mleka krowiego nie powinno podawac sie dzieciom wcale wystarczy poczytac na necie jaki wplyw ma na czlowieka np.
MLEKO CICHY MORDERCA!
Niestety mleczko sklepowe to nie to samo co krowie a tak na logike Cielaczki i inne zwierzaki po odkarmieniu piersia nie pija cudzego mleka i maja sie dobrze a mamy przeciez inne zrodla wapnia bo chyba o to chodzi w diecie mlecznej dziecka . Jogurt ser to co innego ale nad samym mlekiem zastanowila bym sie

Moj syn po wprowadzeniu mleka krowiego jak skonczyl 2 lata dostal brzuszkowych problemow i nikt nie wiedzial czemu dopiero madry lekarz oswiecil mnie ze jak mama juz nie karmi to wcale nie musi innego mleka dawac zwierzecego bo sa sojowe ryzowe owsiane a takze inne zrodla lepsze bialka i wapnia
 
Ekhem, dziękuję Kathinka za posta, ja piję mleko krowie prawie od urodzenia i jeszcze nie umieram, moja córka zaś jest od 3 tygodnia życia na mleku modyfikowanym... Myślę, że człowiek w porównaniu z cielaczkami ma ciut bardziej rozbudowaną dietę i mleku krowiemu też jakoś da radę.

Byłabym wdzięczna specjaliście od tego podforum za opinię dotyczącą przegotowywania mleka...
 
Witam, mleko UHT w związku technologią produkcji faktycznie nie trzeba przegotowywać, mleko pasteryzowane lepiej przegotować pasteryzacja nie daje gwarancji zniszczenie ewentualnych form przetrwalnikowych bakterii czy wirusów.
Post Kathinka pozostawię bez komentarza, albo raczej ku przestrodze, ale nie przed mlekiem tylko internetem.
 
Do góry