reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko modyfikowane - ile posiłków dziennie

Dołączył(a)
5 Maj 2012
Postów
2
Dzień dobry, bardzo dużo słyszałem o możliwości "rozwalenia" brzuszka maluszkowi poprzez podawanie mleka zmodyfikowanego. Chciałbym podać państwu moje statystyki jedzenia i poprosić o opinie.

Na puszce:
Mleko to Bebilon HA 1 od urodzenia - dziecko 6 tygodni. (21.03.2012)
1 miesiąc - 7 porcji na dobę - 90-120 ml (7x120 = 840 ml)
2-3 miesiąc - 6 porcji na dobę - 120 ml (6x120 = 720 ml)

Jeszcze takie coś jest na opakowaniu:
Wartości podane w tabeli należy traktować orientacyjnie. Wielkości i ilość posiłków dostosuj do potrzeb Twojego dziecka.

Mi wychodzi:
ostatnie parę dni...
dzień 1:
7 razy dziennie -> wyszło 610 ml

dzień 2:
6 razy dziennie -> wyszło 580 ml

dzień 3:
7 razy dziennie -> wyszło 810 ml - i tutaj się wystraszyliśmy, że przekroczył te swoje 720... :(

je co około 3 godziny - jeśli nie zje 90 ml - to budzi się po 2 godzinach i dostaje...

stroskany Tata.
 
reklama
Wraz ze wzrostem dziecko jada rzadziej a większe porcje, w Pana opisie ilość jest prawidłowa.
Prawidłowy wzrost dziecka ocenia pediatra na kontrolnych wizytach jeśli dziecko zbyt szybko przybiera na wadze, wówczas jest przekarmiane jeśli zbyt tyje zbyt wolno je za mało, jedynie takie pomiary dają obraz rozwoju dziecka, ilości podane na opakowaniach są orientacyjne a każde dziecko jest inne.
 
Do góry