reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moja córeczka za dużo waży ma ma prawie skonczone 10 miesięcy

Dołączył(a)
31 Lipiec 2014
Postów
1
Witam, proszę o pomoc bo nie wiem już sama jak mam karmić swoją córeczkę a od lekarzy w przychodni słyszę tylko że jest za gruba i proszę coś z tym zrobić.
Zaczynamy dzień o 8:00 dostaje mleczko modyfikowane na wodzie (210 ml wody) z dodatkiem 2 łyżeczek kleiku ryżowego
o 11:00 dostaje porcję kaszki (jak na opakowaniu) glutenowej lub bezglutenowej owocowej kupnej
około 14:00 dostaje obiad 2 daniowy: zupka (około 150 ml z żółtkiem, warzywka, łyżeczka oliwy z oliwek, 2 łyżeczki jaglanki itp kaszki)
po 40 - 60 min drugie danie jarzynka różnie około 30 - 40 gram i mięsko około 20 gram (gotowane drugie danie na parze)
około 17 je owocki zmiksowane z dodatkiem kleiku chyba że były rano w kaszce to już nic nie dostaje (jabłuszko starte zmiksowane z innym owocem)
o 19:00 je znów mleczko jak rano tą samą porcję
popija tylko wodą, jeżeli nie dostaje owocu to dostaje soczek około 70 ml
Pije mleczko enfamil 2
czasem co 2 dni dostaje chrupka ryżowego lub kukurydzianego jedna lub dwie sztuki
Córeczka waży już 10 i pół kilograma i mierzy około 73 cm (sama w domu mierzyłam)
Teraz kończy 10 miesiąc (10.08.14) zaczęła raczkować dopiero w w środku 9 miesiąca
Waga po urodzeniu to 3266 i wzrost 54 cm potem do 3 miesiąca miała niedowagę i anemię leczyłam jej do 6 miesiąca witaminami

Czy ja przekarmiam swoją córeczkę? Czy to jest dobry jadłospis?
Czy odstęp między pierwszym daniem a drugim powinien być czy podawać dania razem?
Co mogłabym dać jej zamiast kaszki o godz 11 żeby jadła jeszcze mniej kalorii? Czy zamiast tej kaszki mogę podać jogurt naturalny?
Bardzo proszę o radę bo strasznie się denerwuję że będzie miała problem z otyłością tak jak ja.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Monika Witkowska
 
reklama
witam,

Patrząc na siatki centylowe jej masa ciała jest w normie, gdyby jednak lekarz zalecał faktycznie zmianę diety, choć ja bym to jeszcze z nim przedyskutowała, wówczas należy zrezygnować z zagęszczania mleka kleikiem ryżowym, 1 kaszka powinna zostać w menu zwłaszcza że dziecko borykało się z anemią,1 łyżeczka oliwy na 150 ml zupy to też za dużo można zmniejszyć o połowę.
Jadłospis jest prawidłowy.
 
Moj syenk na 6m mial 10,5 kg wiec ja bym twierdzila ze waga w normie:) w wieku 10m mial 13kg teraz 15m i 12kg

Za to z corka tez problem bo wiek 2,7l i wzrost 94cm a wazy dobre 18kg
 
witam moja córka w tym wieku tez tyle ważyła, teraz ma 11 mscy i wazy ponad11 kg, lekarza nam nie zlecil zadnej diety zreszta nie uwazam ze byl powod
 
Moim zdaniem na pierwszy rzut okiem za duzo kaszek/kleikow. One sa bardzo kaloryczne. Nie ma potrzeby dodawac ich do obiadow miesno- warzywnych czy deserkow. Ja slyszalam tez zalecenie pediatry zeby podawac dziecku jeden posilek z kaszki dziennie. Moze w zamian jakies kanapeczki ?
 
Do góry