reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bebilon pepti

mamaEmilki2005

Justyna,potrójna mama...
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2006
Postów
1 394
Miasto
Legionowo
czy może ktoś orientuje się czy bebilon pepti można kupić w sklepie czy trzeba mieć receptę i w aptece? :o
jeżeli ktoś karmił dzidziusia tym mleczkiem niech napisze czy zaakceptował to mleko?
 
reklama
Cześć,
możesz kupić bez recepty, ale wtedy płacisz 100% czyli ok 25 zł, a na receptę płaci się połowę, więc różnica spora.
Przemko pił bebilon pepti przez prawie rok. Zaczął jak wróciłam do pracy - miał wtedy 5 miesięcy. Trochę odciągałam, jak byłam w domu to karmiłam piersią a dodatkowo było jeszcze to mleczko. U nas nie było problemów z zaakceptowaniem tego smaku. Podobno lepsze od nutramigenu.
W lipcu przeszliśmy na bebilon HA a teraz zaczęłiśmu już podawać zwykły bebilon i wygląda na to, że Przemko już wyrósł z alergii pokarmowej :)
Pozdrawiam
Giza
 
Jak podaje tvn24 wstrzymano sprzedaż odżywki dla niemowląt Bebilonu Pepti 2, 450 g, o numerze serii 202531, z datą ważności 15.08.2008!!! Wstrzymanie sprzedaży ma związek z "podejrzeniem wystąpienia wady jakościowej, objawiającej się zatruciem pokarmowym" - czytamy w decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego.
 
czesc, Dziewczyny! czy dziecko ktorejs z was zle reagowalo na bebilon PEPTI? corka raz zjadla z kaszka (kaszka wczesniej juz byla, tyle ze na wodzie - i bylo bez sesnacji) - nastepnego dnia biegunka, smrod okropny (a robila juz zwarte kupki) pasma sluzu w kupce na palec grube, w koncu juz tylko zabarwiona woda co chwila wylatywala i sluz, i pupa natychmiast zrobila sie odparzona (po raz pierwszy od 7 m-cy). druga proba pepti (sama kaszka) - po 2 godz wszystko zwymiotowala i dalej kupki jw, i takie trwaly z tydzien.
gastroenterolog mowi probowac dalej, a ja sie boje.
czy kytoras z was miala (tzn dziecko :) ) podobne reakcje na pepti?
(bo inaczej zostaje nutra, a wiecie, jak to jest przejsc w wieku 8 m-cy z piersi na to ohydstwo)
 
hej,jestem mamą 7 tyg.maleństwa,które niestety jest karmione sztucznie właśnie bebilonem pepti i też mam problem.Córcia w czasie jedzenia już zaczyna stękać,podkurcza nóżki,wydaje rodzaj okrzyku.po zjedzeniu swojej porcji czasem uda się zasnąć (problem ostatnich 3 dni),ale i tak przez sen pomrukuje.Noc niestety do godz.porannych to koszmar ,bo nie może zasnąć.Kupki faktycznie luźnawe z domieszką śluzu,ale nie biegunka.Pediatra wczoraj zasugerowała żeby poczekać i obserwować,ale ile można męczyć dziecko?Może znacie dobrego pediatrę,który pomoże?A moze wiecie na jakie inne mleko przejść?
 
Mój synek od pierwszego miesiąca życia jest na Bebilon pepti i bardzo mu smakuje, a przy tym nie ma żadnych sensacji żołądkowych. Skończył właśnie 5 miesięcy. Nie mógł za to jeść mleka NAN bardzo go bolał brzuszek. Tak, że może zmień dzidziusiowi mleczko.
 
na razie przemycamy troche bebilonu w kaszce (od paru dni) i jest bez sensacji - moze to byl jakis zbieg okolicznosci? albo jakis zly moment?
 
Ja podobnie jak dziecko Nefretete dawałam mojej 2miesięcznej córci Nan, ale bolał ją brzuszek i źle reagowałą, więc zmieniłam na bebilon pepti. Mała robi kupkę raz na dzień albo na dwa dni, ale jej to za bardzo nie przeszkadza. Za to pozbyłyśmy się kolek i stękania przy próbach zrobienia kupki. Zresztą, lekarka kazała jeszcze espumisan w kroplach podawać, i od tego też chyba jest lepiej. Dara, po bebilonie kupki śmierdzą, bo to mleko ma rozbijane aminokwasy na mniejsze łańcuchy i dlatego taki smród, gorzej z tym śluzem. Może to być nietolerancja mleka, bo moja to miała jak była na nanie, a teraz już nie. Sprawdź, czy za uszkami ma jakieś zmiany, jakby skorupka, bo jak tak, to napewno to przez mleko.
 
reklama
witam
moj maly mial straszne bole brzucha(kolki? i wlasnie wtedy przepisano mu bebilon pepti..ale i tak nie za batrdzo mu po min ulzylo wiec ma nutramigen:-(
 
Do góry