reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BLW czyli baby-led-weaning

gossha87

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Styczeń 2010
Postów
116
Miasto
Leeds
Czy któraś z mam stosuje metodę BLW? Ja jestem nią zachwycona :) Zero stresu i nerwów, radości co niemiara, a córunia rozwija się b. dobrze.
Podzielcie się swoimi doświadczeniami z BLW :)
 
reklama
Baby-led weaning (BLW) to metoda wprowadzania stałych pokarmów do diety dziecka, pozwalająca na naukę samodzielnego jedzenia od chwili startu.

Omijamy etap papek i karmienia łyżeczką. Pozwalamy dziecku jeść palcami i stopniowo przyzwyczajamy do używania sztućców. “Samokarmienie” rozpoczynamy ok. 6. miesiąca życia dziecka, a ściślej - kiedy potrafi ono samodzielnie usiąść. Wtedy umie też już chwytać palcami i prowadzić rękę do buzi. To także dobry moment na rozszerzenie diety - organizm dziecka jest gotowy na przyjęcie innego pokarmu niż mleko. Oczywiście, niektóre dzieci będą gotowe na BLW chwilę wcześniej, inne nieco później.

Baby Led Weaning
 
kurcze a może macie jakieś rady dla mojego leniuszka który ma 13 mcy i ani mysli trzymac łyżeczki, kubka i innych (chyba ze to kubek z kawą mamy lub taty). Natomiast na potęgę wcina ciasteczka, chrupki o paluszkach nie wspominając.
Super to BLW gdybym o tym wcześniej wiedziała napewno bym próbowałą
 
oj iwonka to masz problem. Mój nieświadomie miał BLW:) bo od początku pozwalałam mu nawet kaszkę jeść łapkami:) i teraz aż się rwie do sztućcy i ladnie prowadzi do buzi. A widelec by go nie zainteresował, albo duża drewniana łyżka.... Generalnie z dorosłymi sztućcami próbowałaś? bo u nas tylko takie wchodzą w grę? a może jeszcze troszkę czasu potrzebuje...
 
Teraz też możesz spróbować! Będzie trudniej niż na samym początku, ale pewnie się uda. To ma być zabawa i miłe chwile spędzone przy wspólnych posiłkach. Poczytaj trochę na ten temat, a będziesz zachwycona. Jedyny minus... bałagan, ale radość mojego dziecka wynagradza mi całe to sprzątanie :)
wejdź na stronę: Baby Led Weaning
i daj znać jak idzie :D
 
z tym sprzątaniem to racja. Ja odkurzam 3 razy dziennie po tej mojej kurce. Już myślałam czy nie rozkładać jakiejś folii pod krzesełkiem.
 
zawsze możesz położyć najzwyklejszą ceratę na podłodze i wtedy łatwiej, szybciej się posprząta :D warto spróbować :)
 
widzicie dziewczyny tylko mój mały jak tylko widzi talerz lub miseczkę to pierwsze co robi to wszystko wysypuje/wylewa jak mu dam coś do rączki do jedzenia to zanim on to zje to rozkruszy w palcach 10 razy, rozrzuci po podłodze 50 razy i je cały dzień codziennie wieczorem muszę odkurzać bardzo dokładnie. No chyba że to jest jabłko i to całe ze skórką to tego nie wypuści z rąk dopóki nie skończy.
Chyba muszę poczekać aż będzie gotowy :-(
Chociaż nie powiem lubię go karmić bo to w końcu moje maleństewko :-D
 
reklama
Hej
Ja jestem w trakcie lektury BLW (kupiłam książkę, bo mnie to zainteresowało). Nie mam nic przeciwko BLW, ale ja chybę będę moją Basię karmić na czuja:) Trochę BLW trochę papek. Ma dopiero 6 miesięcy i zaczyna siadać, więc jeszcze na strikte BLW trcohę za wcześnie, choć na moich kolanach wcieła już różyczkę brokuła:) Ale na papki cieszy się bardzo i otwiera paszczę:D Dlatego chyba będę mieszać, chrupki też je sama... Trochę tak trochę tak! Książka generalnie widzi tylko BLW, tłumacząc że dziecko nie chce papek, a Basia chce:) Ale zjadła też lekko poduszonego widelcem brokuła z ziemniakiem przygotowanego przeze mnie! Myślę, że każda mama wypracuje właściwy system zywienia zgodny z potrzebami dziecka:)
 
Do góry