reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelka czy piers ???

Chciałam wiedzieć jaką opcje karmienia wy wybrałyscie i którą uważacie za słuszna i dlaczego ???


  • Wszystkich głosujących
    92
Ja też dokarmiałam synka, ponieważ miał nawrót żółtaczki i lekarz zalecił mi odstawienie go od piersi na dwie doby. Po powrocie do karmienia naturalnego nadal go dokarmiałam mlekiem nan ha. Potem przeszłam na Bebiko 1 i to chyba był błąd. Nie wiem czy to przypadek czy po prostu tak się stało że to mleko zaszkodziło Barusiowi. Od trzech tygodni robi taką dziwną, rzadką, cuchnącą kupę która w dodatku się pieni i ciągnie. Lekarz kazał podawać BebilonPepri ale po tym mleku Bartek strasznie płakał. Od tygodnia karmię synka tylko naturalnie, było ciężko ale jakoś udało mi się go nie dokarmiać. Teraz czuję się lepiej, niestety te dziwne kupy pozostały, żadne leki nie pomagają. Dlatego uważam że najlepsze jest karmienie naturalne, chociaż nienawidzę odciągać pokarmu.
 
reklama
Moj Chrisek ma 3 miesiace i pije mleczko z cycusia i zbutelki daje mu 2 razy dziennie butelke i jestem bardzo zadowolona do tego pije mi jeszcze herbatke ulatwiajaca trawienie!Wczesniej nie chcial wogole ruszyc herbatki ale nie wiem czy dobrze zrobilam ale dodaje mu odrobine cukru i mu posmakowalo!

Takiemu maluchowi nie wolno podawac cukru. Jesli juz musisz dosładzac to kup w apetce glukoze, ale najlepiej nie dosładzac niczym, te herbatki sa juz odpowiednio słodkie na potrzeby takiego malucha.
 
u nas dokarmianie butelka nie wchodzi w gre, Michas nie chce i juz!!! dokarmiam go kaszka na mleku bebilon, oczywiscie karmie wtedy lyzeczka i udaje sie :-) stwierdzilam ze juz go butli uczyc nie bede bo w zasadzie jak dzidzia ma 6 miesiecy to czas na oduczanie butli, ja na szczescie tego problemu miec nie bede... :-) tyle cierpialam ze niemoge malemy nic podac z butelki a teraz w sumie wyszlo na dobre :-)
 
Hej! Moj synus ma 2 miesiace, karmie go tylko naturalnie, czasami podaje mu herbatke, poniewaz polozna powiedziala, zeby nauczyc go pic z butelki, bo, gdy wroce do pracy, to bede miala problem, gdyz nie bedzie umial ciagnac z butli. Ale mojemu Kacperkowi picie z butelki idzie bardzo dobrze, on to by chyba ciagnal wszystko, bo jest straszny obrzartusek! Wczoraj skonczyl rowne 8 tygodni, a wazy ponad 6140! Nie dokarmiajcie sztucznym mlekiem, no chyba, ze to konieczne, bo macie za malo pokarmu. Mozna chodzic do pracy i karmic piersia, bo przeciez jak wrocicie do pracy, to malenstwa beda juz mogly jesc inne jedzonko! Rano przed praca cyc i po powrocie tez, przeciez wychodzi sie godzine wczesniej na karmienie! Pozdrawiam!
 
Do góry