reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co do jedzenia dla (prawie) rocznego dziecka

masebi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Grudzień 2007
Postów
333
Miasto
Kraków
Drogie mamy,
Moja córa kończy za tydzień roczek. Zastanawiam się co dajecie do jedzenia swoim szkrabom w takim wieku.Nie jest już niemowlaczkiem i ma rozszerzoną dietę, ale ja się ciągle zastanawiam co może a co nie. Jedzie na tzw. standardach jedzeniowych, ale mnie się kończą pomysły.


No i jest uczulona na białko mleka - atopik.

Ostatnio wcina trukawki i nie było wysypki, więc nie jest źle. natomiast po odrobinie jogurtu pupe ma jak pomidor.

Napiszcie przykładowo co dajecie:
Jakie owoce, jakie warzywa? surowe, gotowane...itp. ( np kiedy mozna dac jej np kawalek pomidorka, albo ogorka,moze bakłażan, awokado? sama nie wiem...)
Jakie dania, zupki, deserki.

moze jest cos czego absolutnie nie wolno? ( miód, czekolada)
będę wdzięczna
 
reklama
Hej!!
moj synek w maju skonczyl roczek i praktycznie tak od 10 miesiaca je to co my
daje mu normalne nasze zupy pomidorowa,rosol,szparagowa,kalafiorowa wcina az uszy sie trzesa
a na drugie dania tez to my kotlet schabowy zajada mielony rowniez wszystko po troche dzis np jadl paluszki rybne ze sosem koperkowym
a co do owocoe to je tylko banana reszta jest be nie chce wiec mu nie daje bo wyrzuca,
a ogorka czy pomidorka tez mozesz po kawaleczku dawac i zobaczysz jaka bedzie reakcja.
Pozdrawiam
aha a co do czekolady to moj synek tez sprobowal nieraz dam mu od siebie jak ja jem oczywiscie w rozsadnych granicach..
 
moja corcia choc mlodsza troszke to tak juz je:
Owoce: malinki,truskawki,pomarancze,brzoskwinie,banany,czeresnie,gruszki....no wszystkie rodzje..ale najlepiej Jej idzie pomarancza i arbuz
z wazyw to rowniez wszystko pomidorki,balkazan,brokula,szpinak,pietruszka....tylko jeszcze nie jada ogorkowej bo nie lubi,raz jej zrobilam to sie krzywila tylko hehe.
a slodyczy nie bede podawac az skonczy 3 latka bo jak sprubuje raz to koniec bedzie chciala wiecej a po co maja sie zabki psuc
 
Ja również daje małemu to co my jemu, również jest atopowy , ale poprostu w zupie nie ma śmietany, no i obserwuje go jak dam coś nowego.
Zupki ze słoiczka nadal wcina ale juz niedługo to z tego zrezygnujemy.
 
no właśnie przy atopii cały czas muszę uważać na to czy coś nie zawiera mleka, masła itp. Do tej pory troche bałam się jej dawać naszego jedzenia - od kilku dni testujemy - robimy delikatne dania. jak na razie :
rosołek i indeyk w warzywach przyjął się bez problemu,
oczywiscie ziemniaczki
ryż z truskawkami albo jabłkiem tez.
Do tego wcięła naleśnika z jabłkiem - choć to na mleku, nie było źle.
Niestety pije bebilon Pepti a to smaczne nie jest.

Mam nadzieje że może za jakiś czas przejdziemy na sojowe, bo wiem, ze nie jest uczulona, ale lekarz kazał się wstrzymać.
 
Witamy:)moje kochanie je wszystko to co my jemy,stopniowo wprowadzalam do jego diety normalne pokarmy,zupy je wszystkie i te ze smietana i te bez,ziemniaczki miesko,owoce praktycznie kazdy,a najbardziej to lubi paroweczki drobiowe:)no ale kazde dziecko jest inne trzeba obserwowac jak reaguje na dane potrawy,i ja tak robilam:)pozdrawiam goraco wszystkie mamuski:)
 
Do góry