reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co podawać jak wszystko uczula?????????

elusia84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Marzec 2011
Postów
912
Miasto
Katowice
witajcie,moja córeczka zaczęła właśnie 6miesiąć,pediatra kazał na za około 2 tyg wprowadzić gluten ekspozycyjnie tzn 2-3g na dobę,ale problem mam z tym,że na wszystko co daje córeczce to reaguje alergicznie,marchewka gotowana,marchewka ze słoiczka,kleik kukurydziany,nawet kaszka SINLAC,najprostsze jedzonko ze słoików szpinak z ziemniakami,dynia z ziemniakiem,jabłuszka....no i pije bebilon pepti bo podobno skazę białkową ma,także poradźcie mi co jej mam podawać,bo wydaje mi się ,że może ona mieć brak witamin ,skoro tylko mleko pije aha no i kleik kukurydziany je,
czy są tutaj mamy co ich dziecko ma też alergie na MEGA wszystko?jak przejdzie jej wysypka to od poniedziałku wprowadzić chcę gluten,podaje się go codziennie do posiłku tak?ciekawe czy się przyjmnie?napiszcie Wasze doświadczenia
 
reklama
Elusia,problem skomplikowany,ale może dam Ci radę,jak nasza kolezanka innej zaniepokojonej forumowiczce- wejdź do nas ,na "październik 2010- karmieNIE piersią,czyli KARMIMY INACZEJ",tam dzielimy sie swoimi problemami,doswiadczeniami i uwagami o wprowadzaniu nowości.Dużo wśród naszych dzieciaczków jest alergików,wiec poczujesz się "w domu".Może tam znajdziesz cos,co ci sie przyda?
 
a dziecko wysypuje i ta wysypka znika czy ma ją w sumie cały czas bardziej lub mniej nasiloną?? moze ma uczulenie na laktozę a to też jest w pepti, więc jeśli pije mleko z laktozą cały czas to i wysypkę może mieć cały czas. Może ma alergię na proszek do prania, a nie na szpinak czy marchewkę. Skaza białkowa i uczulenie na laktozę często są spójne. Moja córka miała skazę od 7 doby , wtedy ją okropnie obsypało, całą, wyskoczyły liszaje, policzki był okropnie szorstkie, miała bóle brzuszka i kupki ze śluzem, do tego ciemieniuszkę. Dopiero jak zmieniałam lekarza to ok 6 tyg życia zdiagnozował że to skaza, a wczesniej twierdzono że to trądzik niemowlęcy, albo zły proszek do prania. Też piła pepti, ok 9 mca jej przeszło, dodam , że miała wysypkę na ciele do ok 11 mca, a policzki gładkie zrobiły się po 6 mcach. Tak więc skórne objawy schodzą bardzo długo. Może zapytaj lekarza, czy nie dałby recepty na nutramigen, on nie ma laktozy. A gluten możesz wprowadzać w postaci biszkopcika do jabłuszka, to też będzie dobre. Tyle, że nietolerancja glutenu też może dać objawy nawet po kilku miesiącach stosowania. Także, musisz być czujna.
 
moja córcia nie miała jeszcze nigdy obsypanego całego ciałka,najczęściej wyskakuję jej to w okolicy ust i na jednym policzku,czółko ma gładkie,wokół uszków raczej też,ale swędzą ją,także to chyba objaw reakcji,a jak wygląda liszaj niemowlęcy?no i czasem zdarza sie jej kupka ze śluzem,tez córka jest z pazdziernika 2010,więc chyba te październikowe bobasy to alergicy:)wejdę tam do Was na forum:pjk
 
Witam
Chciałabym się poradzić w sprawie żywienia 7-miesięcznego dziecka. Córka ma alergię na białko mleka krowiego więc karmię ją Bebilonem pepti. Od początku 6 miesiąca zaczęłam jej wprowadzać nowe pokarmy głównie ze słoiczków (1 nowość na tydzień). Podawałam pokarmy bezglutenowe i o bardzo ograniczonym składzie, oraz raz dziennie podawałam Sinlac. Początkowo nie było żadnej reakcji alergicznej. I nagle 2 tygodnie temu zaobserwowałam u córki małe czerwone krostki pod oczkami. Postanowiłam zrezygnować z obiadków ze słoiczka. Sinlac stanowił obiad a na deser podawałam głównie marchewkę z jabłkiem. Jednak uczulenie zamiast schodzić nasilało się. Pojawiły się suche krostki na czole i policzkach i jeszcze czerwone "kropki" na 1 policzku i czole. Zrezygnowałam więc z Sinlacu. Suche krostki z czoła zniknęły. Reszta została i wręcz się nasila. Czy uważacie, że to może być marchewka albo jabłko? (produkty polecane na początek...) Dieta mojej córki jest obecnie BARDZO uboga i wygląda tak:
ok 7 - mleko z 2 łyżeczkami kleiku ryżowego
ok 11- kaszka ryżowa na mleku
ok 14- kaszka ryżowa na wodzie (czasem dla smaku odrobinka brokułów)
ok 17- marchewka z jabłkiem (słoiczek)
ok 20- mleko z 2 łyżeczkami kleiku ryżowego
Boję się, że jeśli usunę jeszcze marchewkę i jabłko to dziecko nie będzie już miało żadnych witamin (i przyjemności z jedzenia) :( Czy możecie mi polecić coś czym można chociaż tę marchewkę z jabłkiem zastąpić? I co zrobiłybyście na moim miejscu?
 
Choć nikt nie pokwapił się z odpowiedzią, to udało się nam znaleźć przyczynę wysypki. Otóż córkę uczulił ryż. Wystarczył jeden dzień bez kleiku i kaszki i wysypka zaczęła schodzić :) Dziś dzień drugi i po wysypce prawie nie ma śladu :)
 

Podobne tematy

Do góry