reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta dziecka w 7 mc życia-pomocy

Dołączył(a)
27 Styczeń 2015
Postów
3
witam Was serdecznie, chciałabym dowiedzieć się czy coś trzeba zmienić w diecie mego dziecka skończył 6 mc i 1 tydz.

rano podaję mleko 210 ml z pół łyżeczki glutenu-kaszy mlecznej mannej Nestle -czy tak można na tyle mleka?????
później kaszka 150ml,
nast. deserek pół małego słoiczka,
mleko 210ml,
obiadek pół słoiczka z (190g),
deserek jak rano drugą połowę małego słoiczka - rozdzielam deserek na dwie cześci,
mleko z łyżeczką kleiku bezglutenowego i śpi do rana.

pomóżcie czy tak może być czy zmienić coś w diecie??? boję się,że za mało lub za dużo


dodam ze nie chce pic wody i soczków
 
reklama
3 posiłki pozamleczne na 6 miesięcy to dużo. Na razie nie zwiększałabym tej ilości. Kaszka jest mleczna czy bez-? Jeśli bez, to wg mnie za mało posiłków mlecznych. Możesz zrobić tę kaszkę na mleku modyfikowanym, a ze swojej strony polecam taką: Nasza ulubiona kaszka
 
kaszkę podaje taką gotową z mlekiem modyfikowanym - dodaje się wodę kaszki co mi podałaś w linku to tę pierwszą też podaję... ale na razie pół łyżeczki do mleka żeby przyswoić do glutenu. bo chyba samej tej kaszki nie mogę jeszcze podać? jest z glutenem
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli Ci to pomoże to mój synek mając 6,5 miesiąca zjadał:

6-7 rano karmienie piersią
9:30-10 rano karmienie piersią
11:00-11:30 owoce (albo gotowy słoiczek albo ugotowane przeze mnie na parze ekologiczne owoce lub rozgnieciony widelcem banan) ok. 70-120 g w zależności od tego jaki je owoc (np. suszone śliwki daję mu w mniejszej ilości)
12:30 karmienie piersią (przed spacerem, gdyż o 13 idziemy na spacer)
15:00-15:30 (po spacerze) obiadek (pojedyncze warzywa np. kalafior z odrobiną oliwy z oliwek lub masełka + 2 łyżeczki kaszki glutenowej-ekspozycja)
17:30-18:00 karmienie piersią
19:30-20:00 karmienie piersią

Kaszki nie wprowadzałam wtedy, bo pediatra i dietetyk powiedzieli zgodnie, że jeżeli dziecko dobrze przybiera na wadze ( u nas bez zmian 25 centyl) to nie trzeba wprowadzać kaszek czy kleików, dopiero gdy zauważymy spadki wagi lub zwiększoną potrzebę jedzenia.
Tak więc kaszki wprowadziłam dopiero tydzień temu, gdy zauważyłam, że jest ciągle głodny i nic nie przytył przez 2 tygodnie, czyli dokładnie jak synek kończył 7 miesięcy.
 
Podbijam ten temat.
Córka też ma 6mcy i tydzień. Z tą różnicą, że jestem w trakcie odstawiania córki od piersi. Za tydzień zaczynam brać silne leki i do tego czasu muszę małą przestawić na mm. Obecnie udało mi się wypracować akceptację picia butelki, bo do tej pory w ogóle jej nie tolerowała. Od kilku dni daję jej raz dziennie mm, wypija zaledwie 30-50ml. Dzisiaj rano próbowałam też zastąpić kp i dałam jej mm, z bólem, przez pół godziny udało się wypić 80ml.
poza tym je raz dziennie warzywka, czasem z mięsem i raz dziennie owoce. Czasem dodaję łyżkę kaszki mannej albo kleiku. Wszystko sama jej przygotowuję. Warzywa zjada porcję ok. 50g, owoców potrafi zjeść i 100g. Poza tym tylko pierś i czasem troszkę wody.
W nocy jeszcze budzi się 2 razy na mleko.
Nie wiem jak mam ją przywyczaić do mm i co mam dalej wprowadzać. Ile jadły wasze dzieci w tym wieku karmione mm? I jak przygotowywałyście kaszki? Na mm czy na wodzie? Dawałyscie je z butelki?
 

Podobne tematy

R
Odpowiedzi
0
Wyświetleń
2 tys
rewerskaaneta
R
Do góry