reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gdy dziecko niechce pić mleka w dzień!!!

DoubleFantasy

mama Gabrysia:)
Dołączył(a)
28 Lipiec 2009
Postów
68
Miasto
Wodzisław Sląski
drogie mamy:) od 2 tygodni mam mam problem z moim synkiem, który 5 lutego skończył 5 miesięcy!! gdy budzi się nocą chętnie wypija do 180ml mleczka modyfikowanego bebilon:) jednak w ciągu dnia zdecydowanie odmawia picia mleka:( po ukończeniu przez małego 4 miesiecy zgodnie z zaleceniem pediatry zaczełam wprowadzac zupki i deserki owocowe, oraz kaszki. Mały nawet chętnie wcina:) ale dziś wyliczyłam sobie ile mleczka wypił w ciagu całego dnia i okazło się ze pił po przebudzeniu rano o 8 125ml melka i potem w południe 60 ml i ok. 17.30 100ml. To chyba troche mało. Jednak zjdał tez o 11 słoiczek zupki o o 14.30 kaszke na mleeku modyfikowanym. Czy aby mój syn nie jada za mało. Co ciekawe gdy był dzis płaczliwy podałam mu mleko gdyż stwierdziłam ze jest głodny maly odmówił picia , a gdy zrobiłam kaszke wcioł całą miseczke. Czy to możliwe ze dziecu "odechciało się pic mleko w ciagu dnia" ??????,a może powinnam poradzić się lekarza bo coś jest nie tak????
bardzo prosze o ewentualne porady . Pozdrawiam
 
reklama
droga dublefantasy. Ja mam ten problem od ok 1,5 miesiąca. Dla pocieszenia mały dziś o 8 zjadł 60 o 12 - 60 o 16 - 80 a teraz przed spaniem udało się i jakieś 130-140 jupi!! w nocy przypuszczam że o 12 zje standartowo 140 i o 4 - 90ml. A i jakieś 1/4łyżeczki marchewki z jabłkiem:-). też ma 4 i pół miesiąca i też je bebilon:-). Tez jada zdecydowanie więcej w nocy :zawstydzona/y:. Dziś wymyśliłam że chodzi o skupienie i jutro mam zamiar go karmić w ciemnym pokoju w dzień napiszę spostrzeżenia. Ale powiem Ci że chociaż staram się wymyśleć rozwiązanie (wolałabym żeby jadł w dzien a w nocy spał) to jakoś specjalnie się nie martwie jest wesoły długi szybko rośnie. Po prostu dobrzę się rozwija. Po prostu takie niejadki:-). Jak coś wymyślisz daj znać.
drogi mamy jakies pomysły? pomózcie
 
tak więc po moich kolejnych obserwacjach wnioskuję że mój synek po prostu woli słoiczki niż mleko. W ciagu całego dnia zjada 2 słoiczki zupki i kaszke na mleku modyfikowanym. Wymyśliłam sobie ze może aby zwiększć zawartośc melka w jego menu podam mu na sniadanie kaszke na mleku modyfikowanym ale mleko zagęszcze bardzo słabo a po południu zagęszcze mocniej. Boje się tylko o zaparcia , ale jak do tej pory mały robi kupki raz dziennie bez problemów. Nie wiem co jeszcze moge innego wymyślić żeby zmusic go do picia mleka. Pije jedynie w nocy :szok: dziś w ciagu całego dnia wypił ok 100ml mleka:angry::angry: strasznie mało:(((( w nocy wypije moze z 2 lub 3 butelki po ok 130ml-140ml.
Jednak jakby stosować sie do zaleceń producenta bebilonu to na opakowaniu jest zaznaczone ze dziecko po 5 miesiacu wypija tylko 4 razy na dobe mleko , no ale w większych ilościach niz mój synek. Choć to co pisze producent rzadko bywa regułą.
pozdrawiam i czekam na komentarze:)
a i jeszcze dodam,że mój mały tez jest wesoły jak głodnieje to podejmuje próby podania mleka - niestety mały zdecydowanie odmawia a jak zamiast mleka daje słoiczek to wcina z uśmiechem na twarzy:laugh2:
 
Kaszki na mleku też zaliczają się do posiłków mlecznych,więc jesli dziecko nie wypije "butli"ale zje kaszkę na mleku to też jest ok.Poza tym jesli Maluch spróbował nowości to jego apetyt na mleko też mógł się zmniejszyć.Należy pilnowac aby nadmiernie nie dopajać dziecka przed mlekiem szczególnie soczkami lub słodką herbatką.To,że w nocy Dzidzia pije mleko bez problemu może być spowodowane tym,że po prostu chce się pic a mleczkiem przy okazji się też najada.Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:
no niestety dziś pojawił się problem. Pierwsza twarda kupka:confused2: co razdzicie? chyba mój synek musi więcej pic. Do tej pory wypijał tylko wode. A może powinnam podac mu jakis soczek? albo odstawic kaszke??? niewiem co robic:prosze o pomoc!
 
oki dam te jabłka. Zrobiłam te ruminek ale maly niechce go pic. A tak pozatym to zaczoł wypijac troche wiecej mleka. Az głupio sie przyznac ze na to nie wpadłam ,ale mały potrzebował smoczka z dodatkowa dziurka:tak:
 
reklama
Do góry