reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile płynów powinno wypijać 4 miesięczne niemowlę?

reklama
Dziewczyny wiem ze to dużo ale Krzyś ma 5 miesięcy i waży ponad 9 kilo, więc jest dużym bobasem. Jeśli chodzi o nereczki i cukier to jest wszystko w porządku bo był przebadany. Krzyś od urodzenia miał problemy z kolką co było skutkiem jego przejadania się, ja miałam dużo mleka a on łapczywie jadł i tak sobie rozciągnął żołądek I teraz ma taki pojemny. Pić lubi bo herbatka koperkowa i soczki pomagają mu radzić sobie z boleściami brzuszka więc pije i pije. A od lekarzy tylko słyszę że jak lubi to niech pije, no więc pije już mu próbuje ograniczać bo tak jak same napisałyście dorosły człowiek czasem tyle nie wypije no ale co zrobić jak lubi mam nadzieję że jak dorośnie to się skończy to picie:-D
 
czyli co powinien pić ok 670 ml na dobę? ;/ To chyba za dużo no raczej wątpię czy mi tyle wypije ;/ Jak nie chce więcej niż 100-150 ml na dzień a wody to w ogóle no to czego ja mam mu tyle dawać? ;p

Tu chodzi o ilość wszelkich plynów na dobę czyli woda, herbatka, mleko. 4-miesięczne niemowlę powinno wypijać ok 800ml ale to też zależy od wagi maluszka i jego upodobania :). Najlepiej skonsultuj przy najbliższej lekarskiej wizycie kontrolnej (=szczepieniu). Możesz sprawdzić czy utrzymuje się od urodzenia w tej samej siatce centylowej lub o 1 przesunięcie. Jeżeli maluszek był w 75 centylu a teraz jest np. w 25 to zbyt gwałtowna zmiana i należy udac się do pediatry.
 
Do góry