reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile powinien zjadać noworodek? / Przekarmianie

Nawet jakby Ci sie budzila co godzinke to jest normalne,dziecko jeszcze nie ma ustalonych pór jedzenia takze karm ja jak tylko zechce jej sie jesc.Pamietaj takze ze nie zawsze jak dziecko placze to jest glodne, czasem ja przytul, pogłasz,moze potrzebuje Twojej bliskosci..Jak to nie pomaga to jest głodna:):)
 
reklama
Moim zdaniem to bzdura. Moj synek też początkowo przybierał po 1,5 kg na miesiąc, ale po ukończeniu 3 miesiąca wzrost zazwyczaj wyraźnie zwalnia. Każdy artykuł czy książka na temat karmienia piersią mówi, że nie można przekarmić. Uważam, że powinnaś się cieszyć, że urodzony wcześniej maluch szybko dogoni rówieśników.

Wydaje mi się też, że jesty mało prawdopodobne, aby wymioty były związane z przekramieniem. Powodów może być mnóstwo, a poza tym każde dziecko czasem zwymiotuje. Jeżeli to jest jednorazowa sprawa, nie zawracałabym sobie tym głowy, ale to moja opinia.

Jak karmisz dziecko to dziecka nie przekarmisz, a to że dziecko przybiera dużo na wadze w pierwszych miesiącach to jest normalne. Moja mała przez 2 miesiące od wyjsca ze szpitala przybrała 2 i pół kilo ;-)
 
moj synek 7-tygodniowy, je niemal non stop, karmie piersia i wiem, ze takie maluszki jedza na zadanie, ale on sam od piersi sie nie odrywa.. staram sie robic choc godzinne przerwy, bo nie mam sily siedziec z nim przy piersi caly czas, ale nie wiem co moze byc przyczyna tego ze caly czas jest glodny.. dodam, ze w ciagu dnia w ogole nie spi, no i jest problem z pojsciem na spacer, bo poniewaz jest glodny, placze w wozku, a nie zawsze moge karmic go na zewnatrz, szczerze mowiac troche to ciagle karmienie mnie juz wykancza.. co robic? czy to normalne, ze on chce jesc tak czesto? jak to mozliwe ze takie male dziecko w ogole nie spi w dzien i nie lubi chodzic na spacery?
 
mleko z piersi się szybciej trawi i maluch może być szybciej głodny
może wisi Ci na piersi pociumka troche a potem się bawi albo chce sie poprzytulać...
ja odciagalam mleczko wypijał mi jak miał 1,5 miesiąca 150ml...i czasem wymiotował bo był łakomy i jadł za duzo..jadł mi co 2h czasem 3
 
Witam, u nas było to samo. Jadł cały czas, czasem nawet przez 1,5 h aż położna mnie skrzyczała, że taki maluszek ma bardzo malutki żołądek... A on jadł i jadł, jak go odstawiałam, to płacz i robił "dzięciołka" cały czas usteczkami ruszał i jakby szukał piersi. Jak go znowu przystawiałam, to znowu jadł a potem ulewał i ulewał, czasem nawet przez nos. Jedynym rozwiązaniem było podać Maluchowi smoczek - poprostu miał on bardzo mocny odruch ssania. Ale niestety ze smoczka nić nie leciało, to znowu płacz i wyrzucanie go. Trzeba było przytrzymywać smoczek przez pierwsze dni, aż się nauczył... TAk trwało aż do 5 może 6 miesiąca... A potem samo przeszło i smoczka też sam wyrzucił! Pamiętać tylko trzeba, że jak MAluszek zaśnie ze smoczkiem i mu on yleci, to nie wkłądać go do buźki. Maluszek powinien zużyć energię na ssanie, a potem wypluć smoczka, wtedy się nie uzależni od niego.
 
Do góry