reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile powinien zjadać noworodek? / Przekarmianie

Witam Dziewczyny,
widzę, że mamy te same problemy. Mój Misiu też ma problemy z kupką. Teraz ma 4,5 miesiąca, i trwa to już od 2 miesięcy. Na początku było ok, bo spał cały czas na brzuszku. Teraz spać na brzuszku nie chce no i z kupkami problem. Pediatra powiedział, że będzie jeszcze gorzej, bo mały musi się nauczyć jak robić kupkę... Zaczęłam dawać mu soczek z marchewki, trocha pomogło, a teraz znowu od 2 dni nic, a wiem, że chce zrobić i się męczy...
 
reklama
U nas bylo tak samo i wiem ze jest to mozliwe:sorry:.
Prawie wogole nie spal w dzien i w nocy i na dobe wychodzilo 8-9 godzin.Wiem bo liczylam kazdego dnia ile so i jak . Taki grafik , kiedy idzie spac ile spi itp.

Co do kupek Viktoria_Seres to u nas bylo tak ze o 24 sie budzil i od tej godziny probowal robic kupke. Pchal , mruczal potem zasnal na 1 godz czy 1,5 godz i znowu sie budzil i tak az do rana a kupki nie bylo. Biedak robil dopiero o 12-13 po poludniu kilkanascie godzin pozniej:sorry:. Przyczyny nie znam, poprostu z czasem minelo i jak mial okolo 3 mies juz mu sie lepiej robilo. Kolki to jeszcze dokladnie sami lekarze nie wiedza od czego sa, moga byc od jedzenia od wrazliwosci dziecka na doznania i takie tam inne. Nie martw sie za bardzo, jedz rozsadnie , wiadomo nie uczulajacych czy wzdymajacych produktow najlepiej gotowane a nie smarzone. Jak tego przestrzegasz i dziecko nie ma reakcji alergicznych to jest OK. Zawsze mozesz zaczac od chleba i wody moja szwagierka tak robila i wiedziala co moze a co nie.

Co do lekarzy to powiem ze to samo mi mowila srodowiskowa (bo u nas nie ma pediatrow) ze to dlatego ze niektore dzieci maja z tym trodnosci, i gozej im sie trawi wiec z tad te problemy. Cos w tym jest ale ile w tym racji to nie wiem. Badz co badz jak troche podrosl ten problem zniknal.

No właśnie z tymi kupkami to mamy tak samo. Ostatnio lekarz przepisał nam Debridat...mam nadzieję, że pomoże.

No i niestety już nie karmię piersią. Mały miesiąc temu dostał strasznego uczulenia. Próbowaliśmy walczyć z tym 3 tygodnie...różne diety, maść sterydowa, ale poprawa była marna lub brak.
Przeszliśmy więc na Nutramigen i poprawa jest. Mały jest spokojniejszy i ogólnie uczulenie zeszło.

Z tym, że problem kupek pozostał.
 
Witam.

Moja mała jest tylko na cycku i rośnie potwornie. Apetyt ma spory i przybiera sporo. Urosła już 20 cm i waży ponad 9 kg a ma tylko 4 miesiące :szok:
Jak zaczne dokarmiać planuje nie dawać kasek, tylko warywa i owoce.
 
Witam.

Moja mała jest tylko na cycku i rośnie potwornie. Apetyt ma spory i przybiera sporo. Urosła już 20 cm i waży ponad 9 kg a ma tylko 4 miesiące :szok:
Jak zaczne dokarmiać planuje nie dawać kasek, tylko warywa i owoce.

Mój też bardzo ładnie na cycu przybierał. Waży siedem kolo już:) na nutramigenie mniej przybiera, ale też przybiera. No i mój ma nie całe 2,5 miesiąca.

Ja stwierdziłam, że będę normalnie wprowadzać wszystko, łącznie z kaszkami. najwyżej jak zacznie chodzić i będzie pulpetem to zacznę mu trochę zmieniać dietę. Podobno dzieci jak zaczynają chodzić to zazwyczaj gubią trochę wagi. Tak, że poczekam.
 
Witam wszystkie mamy. Mam ogromny problem . miesiac temu urodziła sliczna coreczke. karmie ja od poczatku tylko piersia. niestety tydzien temu bylam u pediatry jak zuzia skonczyla miesiac i okazalo sie, ze przytyla 1,5 kg. przy porodzie sporo wazyla bo az 4,280 kg . pediatra dala mi wyklad o otylosci swteirdzila ze zuzia bedzie otyla jak nie zmienie jej sposobu karmienia, i wyniklo w koncu z tego ze mam zuzie karmic co 3 godz .ale przeciez ja nie wiem ile ona mi zjada i juz po dwoch godzinach bardzo domaga sie jedzenie, ciezko ja oszukac herbatka czy smoczkiem. prosze podpowiedzie mi co mam robic. czy zuzia moze poprostu z czasem wyrosnie i bedzie normalnym dziedziaczkiem?? czy tez grozi jej otylosc? z gory dziekuje za odp...
 
Co za bzdury Ci nagadała :wściekła/y:spokojnie karm na żądanie :tak:

ja urodziłam synka 4500g też szybko przybierał na początku:tak: teraz już dużo dużo mniej i wysmuklał a nadal jest na piersi jeśli karmiłabyś modyfikowanym to inna sprawa

wkleję Ci jak mój przybierał :tak:
waga urodzeniowa: 4500g
spadł w 2 dobie do : 4230g
jak miał 13dni : 4930g -
1 miesiąc i 22 dni - 6700g
2 miesiące 5 dni - 7200g -
2 miesiące 25 dni - 7900g
3 miesiące - 8000g
4 miesiące 3 dni - 8370g
5 miesięcy i 5dni - 8500g
 
tez sadze ze to jakis lekarz z serii chorzy doktorzy...
dziekco je na rzadanie piersia czy butelka nawet... a grubaskiem sie jesc jesli pozniej bedziesz nie pilnowac ilosci slodkiego, dosladzac dania itd.. moj tez duzo tył urodzil sie 3700 i na piersi tył duzo i szybko.. unormowalo sie potem a ma dopiero 4 mce,nie mart sie ,,jesli dziecko sie smije jest ruchliwe pogodne malo placze wsyztsko jest ok.pozdrowienia
 
Moja córka też jest na piersi ma 9 miesięcy i waży 10kg :-Dwaga urodzeniowa 3600:-)nie przejmuje się -zaczęła raczkować stawia pierwsze nieporadne:biggrin2:kroczki jednym słowem coraz więcej się rusza więc spala kalorie:-)przez ostatni miesiąc przybrała raptem 200gram.
 
Co za beznadziejny lekarz :/...nie przejmuj sie i karm normalnie, dziecko jak zacznie chodzic to szybko zgubi swoje slodkie faldki ;) Pozdrawiam
 
reklama
kochana nie przejmuj sie, wariatów nie brakuje. Karm córcie na żądanie. Mój urodził się 5260 więc ogromny.. tył dośc szybko teraz ma 4 miesiące i waży 9kg, nie wygląda na tłuściocha.... i mi pediatra nic nie mówiła o przekarmieniu... teraz mały przybiera coraz mniej na wadze... a wprowadziłam mu już dodatkowe pokarmy. Tak więc głowa do góry, karm córcie kiedy tego potrzebuje.
 
Do góry