reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile powinien zjadać noworodek? / Przekarmianie

Nie wiem skąd sie biorą tacy lekarze....Ja niestety posłuchalam położnej, która kazala mi karmić mojego synka co 3 godz., a on po 2 godz.już płakał za jedzeniem bo pewnie niedojadał (czesto zasypiał przy piersi) wiec oszukiwałam go wodą, ale to nie bardzo pomagało wiec zaczełam dokarmiać go butelką żeby najadał sie na te 3 godz....W efekcie coraz cześciej dawalam butle bo się nią bardziej najadał a coraz mniej pierś co spowodowalo, że w końcu przestałam karmic i był juz tylko na mleku modyfik. i wtedy dopiero zaczął tyć...Mam nadzieje, ze jak zacznie chodzic to zgubi ten nadmiar tłuszczyku:) Teraz z doświadczenia wiem, że nie ma ci słuchać innych i karmić tak malutkie dziecko wg jego potrzeb!!W koncu bedzie silniejsza-zacznie jesć do oporu i starczy jej to na te 3 godz. W ogóle dzieci, które mają wieksza mase urodzeniową mają wiekszy żołądeczek i wieksze potrzeby żywieniowe i szybciej przybierają na wadze...Jak się zaczna ruszać to wtedy ich budowa ciała będzie odziedziczona przez rodzine:)No chyba, ze dziecko bedzie faszerowane słodyczami i innymi tłuczącymi rzeczami, a nie karmione racjonalnie...
Także pata142 karm kiedy mała chce!!!:)powodzenia:)
 
reklama
Moja córcia urodziła się z wagą 3360g i jak po miesiącu poszłam na kontrolę do pediatry okazało się, że przytyła trochę niż 1 kg spytałam czy to nie za dużo, a lekarka na to, że w przypadku karmienia piersią nie ma czegoś takiego jak za dużo. O wagę będzie się można zacząć martwić - gdyby coś szło w nie właściwą stronę - jak mała skończy rok i będzie już miała na dobre rozszerzoną dietę.
 
Mam mały problem, moja 6 dniowa Nikola to istny głodomór, przynajmniej tak mi się zdaje.

Ile powinno na raz zjeść takie niemowlę?
Czy jeżeli zje na raz 80 ml to za dużo?
Albo jak zje kilka razy dziennie 80 ml?


Moja dzisiaj zjadła już 3 porcje po 80 ml, do tego kilka mniejszych, boję się że ją przekarmię:( Dodam że mała jest duża, ponad 4kg i 58 długa.
 
mój zjadał miedzy 90-120ml po tygodniu. Urodził się też spory 4,2kg. i 59cm. Jadł tak dużo a był po OIOMIE.
Jeśli nie ma specjalnie problemów brzuszkowych-u nas kolki nie były mocne i trwały krótko. To daj jej jeść tyle ile potrzebuje. Myślę,że jej nie przekarmiasz. Mój synek do 8 miesiąca należał do szczupłych dzieci mimo,że jadał sporo.
 
Mam mały problem, moja 6 dniowa Nikola to istny głodomór, przynajmniej tak mi się zdaje.

Ile powinno na raz zjeść takie niemowlę?
Czy jeżeli zje na raz 80 ml to za dużo?
Albo jak zje kilka razy dziennie 80 ml?


Moja dzisiaj zjadła już 3 porcje po 80 ml, do tego kilka mniejszych, boję się że ją przekarmię:( Dodam że mała jest duża, ponad 4kg i 58 długa.

a wiec tak ja mialam w pewnym momencie taka sytuacje ze moja 2 miesieczna corka pila 260ml mleka. bylam na szczepieniu i zapytalam lekarza czy tak powinno byc.. powiedziano mi ze jezeli nie wymiotuje i nie ulewa to znaczy ze takie ma potrzeby.... i po jakims czasie zmniejszyla do 120ml.. teraz wypila 150-180ml mleka ale zawsze choc 1 lyzeczke kaszki musi mic bo gołego mleka nie tknie.
mysle ze jezeli mala nie zwraca to zjada tyle ile potrzebuje.
 
Mój Maks jak miał tydzień to zjadał 90ml i jak miał 6 miesięcy też :) zostało mu. Myslę że poprzedniczki mają rację jak jakoś koszmarnie nie ulewa i nie boli jej brzuszek to znaczy że tyle potrzebuje.
 
moja zuza urodziła się z wagą 3180, karmię piersią i wprowadzam powoli zupki i owoce a ona waży już 9,5 kg.pediatra mówi że mam złoto w staniku i na pewno dziecka nie utuczę piersią więc się nie martw, zacznie się ruszać to zgubi:))
 
No czasem jej się trochę uleje, brzuszek chyba nie boli bo kupy normalnie robi i po jedzeniu śpi, ewentualnie leży i "obserwuje świat";P

A czy 2 godziny między posiłkami to nie za mały odstęp czasu? Ona się budzi właśnie tak i domaga butelki, jedynie w nocy potrafi przespać 3-4 a nawet 5 h bez jedzenia.
 
reklama
myślę że przy tak małym szkrabie to nie za dużo. Nam tylko lekarka zaleciła budzić na karmienie co 3 godziny nawet w nocy bo mały nie chciał jeść i nie budził się. O jakiś uwygadniających zmianach pomyślisz gdy mała skończy choć 6 tygodni
 
Do góry