reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile powinno zjadac dziecko mleka dziennie

Dołączył(a)
17 Styczeń 2009
Postów
2
czy ktos mi moze powiedziec ile mleka powinno zjadac dziecko ? moze jest jakas tabelka ktora mozna przyrownac np do wagi dziecka.?
to moje pierwsze dzieciatko, wiec jestem troszke nieobyta
z gory dziekuje
 
reklama
To zalezy ile dziecko ma, ale kazde jest inne , jedno zjada mniej a drugie wiecej.Jesli karmisz sztucznie to przewaznie na opakowaniu od mleka jest taka tabelka;-)
 
tak mniej wiecej mowi sie ze dziecko od 1-3msc zjada 100ml na posilek, potem w 3-4 msc 125 ml na posilek itd... a po 6 msc zycia to juz je 5 posilkow dziennie i czesto w jakis sposob urozmaiconych :tak:
 
Moj synek w pierwszych tygodniach życia zaczynał od 20-30 ml /jeden posilek-posilkow było sporo bo dawalam co chwilę tzn kiedy płakał. Teraz ma prawie 3 m-ce i bywa rożnie.Ale generalnie zjada około od 80-140 ml na posilek mniej wiecej co 3-4 godziny...nie jest to dużo ,ale jemu wystarcza
 
Ostatnia edycja:
Jeśli karmisz piersią to tego nie zmierzysz. To zależy teżod wieku i apetytu brzdąca. Tak mniej więcej od 600 - 1000 ml na dobe
 
AliciaOlivia , mój synek ma 6 miesięcy i je od 90-150 , w ciągu dnia zjada jeszcze zupki i deserki, a wieczorem dopiero lubi sobie zjeść czasem nawet 210, a czasem 60, także nie martw sie dziecko je jak jest głodne, jak nie chce,widocznie wiecej nie potrzebuje, nie ma co wmuszać, a te opisy na puszkach mleka, trochę sie mijają z prawdą.:tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry