reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak często dawać jeść 3,5 miesięcznemu dziecku?

Mój Dawid to też żarłok. Co 2 godziny musi jeść. Jedynie w nocy ma dłuższe przerwy bo chyba zajarzył, że w nocy się śpi skoro matka się nie odzywa do niego i nie ma zabawy. Z jednej strony wygodne jest to karmienie piersią niż lecieć po butlę, ale czasem już mam dość. Póki co mały wisi na cycu ale i tak będę musiała go kiedyś przestawić na butle bo po macierzyńskim wracam do pracy i ciężko będzie dalej.
 
reklama
Często się nad tym zastanawiam, aż postanowiłam zapytać WAS - Jak często dawać jeść 3,5 miesięcznemu dziecku???? Karmię synka tylko i wyłącznie piersią. Straszny z niego żarłok (waży już 7,5 - 8 kg). Próbuję trochę wydłużać przerwy między karmieniami, ale nie wytrzymuje on dłużej niż 2 -3 godziny bez jedzenia i jest tak samo w nocy. Mam wrażenie, że on się przejada. Czy wraz z wiekiem niemowlaka powinno się wydłużać przerwy między karmieniami??????????? Jak często WY - Mamy karmiące piersią dajecie cyca swoim dzieciom???????????????
Te 7,5-8 to tak na oko podałaś?? bo 0,5 kg to duży rozstrzał u niemowlaka :-)
Nie martw się, dziecko na cycu się nie przejada, mleko matki nie jest takie "ciężkie" jak modyfikowane, dlatego też jest szybciej trawione i Maluszki na piersi częściej jedzą (karmienie na żądanie ;-) ) I mleko w nocy ma więcej wartości odżywczych więc ciesz się że możesz je dziecku podawać :-)
Ja też karmię piersią średnio ok 3 godz. w nocy niekiedy co 4 godz.
Obserwuj Maluszka, możliwe że on Twoją pierś traktuje jak smoczek albo lubi przy niej zasypiać? Ja jak widzę że Nikoś już powoli kima i tylko " ciumka" cyckę to delikatnie mu ją z buźki usuwam i odkładam do spania ;-)
 
mój ma 3 miesiące je co 3 godziny oprócz nocy. Zasypia o 21.00 i budzi sie dopiero o 6.00 rano więc go nie wybudzam :) Waży 6700 więc jest ok:)
Czasami są dni, że muszę go dostawiać co 2 godz. ale wiadomo, pokarm tez ma różny skład.
 
Do góry