reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak często dawać jeść 3,5 miesięcznemu dziecku?

agamal

kociara
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2007
Postów
228
Często się nad tym zastanawiam, aż postanowiłam zapytać WAS - Jak często dawać jeść 3,5 miesięcznemu dziecku???? Karmię synka tylko i wyłącznie piersią. Straszny z niego żarłok (waży już 7,5 - 8 kg). Próbuję trochę wydłużać przerwy między karmieniami, ale nie wytrzymuje on dłużej niż 2 -3 godziny bez jedzenia i jest tak samo w nocy. Mam wrażenie, że on się przejada. Czy wraz z wiekiem niemowlaka powinno się wydłużać przerwy między karmieniami??????????? Jak często WY - Mamy karmiące piersią dajecie cyca swoim dzieciom???????????????
 
reklama
Dzidzia jest jeszcze mała, myślę ze nie powinnaś przejmować sie waga dziecka, je tyle ile potrzebuje. Zreszta jedzenie co 2-3 godziny gdy dziecko ma 3,5 miesiąca jest jak najbardziej normalne. Moja mała tez jadła bardzo dużo, pół dnia spędzała na cycku aż tu nagle w 8 miesiącu cyca odrzuciła całkowicie sama z siebie, a zupki i deserki je jak ptaszek, ale ani nie panikuje ani nie zmuszam do jedzenia bo jest zdrowa i ma dobra wagę.
 
Moja córka(3.5 miesiaca) je podobnie miedzy 2-3 godz choc czesciej teraz jest to w okolicach 3 godz. W nocy czasami ale rzadko je co 4 godz.. Wazy teraz 6.4 kg
 
Ja dawałam tak często jak chciała. Czyli co jakieś 1,5-2h. Ale jak skończyła 4 mce to sama przestała tak często jeść. No i waga się zatrzymała. w pierwszych 4 miesiacach przybywała 1kg miesięcznie a teraz 300-400g. Obecnie ma 6,5 mca i waży jakieś 8,5 kg.
 

Załączniki

  • 6.JPG
    6.JPG
    159,3 KB · Wyświetleń: 1 691
czesc moja niunia jak miala 3,5 m-ca jadla co 2-3 godz czasami tylko zdazalo sie jej zjesc po 4-5 ale wtedy juz byla tak glodna ze wyla jak syrena:-).
obecnie ma 5 m-cy i w ciagu dnia czasem je co 3godz a czasami co 4-5 natomiast w nocy to masakra bo budzi sie po pierwszym pojsciu spac po 4godz a pozniej juz roznie czasem po 3 czasem po 2godz ale od 3 nad ranem co 1,5 do 2 godz i prawie za kazdym razem chce cyca bo nic nie pomaga:baffled:
 
czesc moja niunia jak miala 3,5 m-ca jadla co 2-3 godz czasami tylko zdazalo sie jej zjesc po 4-5 ale wtedy juz byla tak glodna ze wyla jak syrena:-).
obecnie ma 5 m-cy i w ciagu dnia czasem je co 3godz a czasami co 4-5 natomiast w nocy to masakra bo budzi sie po pierwszym pojsciu spac po 4godz a pozniej juz roznie czasem po 3 czasem po 2godz ale od 3 nad ranem co 1,5 do 2 godz i prawie za kazdym razem chce cyca bo nic nie pomaga:baffled:
Powiem Ci,że ja dawałam jeśc dziecku w tym wieku,kiedy tylko miało na to ochotę.
A prawda jest taka,że mój maluch nawet do roku nie miał dłuższej przerwy w jedzeniu niz 4 godziny,a w nocy tez wisiał na cycusiu.Taki był ssaczek z niego.Teraz juz na butli,budzi sie rzadziej.:tak:Jak zaczniesz rozszerzać dietę o obiadki i kleiki,to wieczorkiem można podać coś bardziej sycącego(choć mój synekz kaszką ,czy bez,budził sie tak samo często)i wtedy może będzie bardziej najedzone w nocy.:tak:
 
ja karmie swoja corcie 5 razy dziennie - ma niecale 3,5 miesiaca
4 razy zjada po 150-165 ml a pierwszy ranny posilek wciaga 180 ml i czasem mam wrazenie ze zjadlaby nawet wiecej
od tygodnia na jedno karmienie daje jej zmniejszona dawke mleka i pol sloiczka owocow
 
reklama
Hej! Mój Antoś w sobotę kończy 3, 5 miesiąca. Karmie go piersią. Kobiety ja marze żeby go karmić chociaż co 3 h. Niestety Mały je nawet co godzinę. Nawet w nocy budzi się często. Dobrze przybiera na wadze, więc nie ma mowy, ze się nie najada. Pocieszam się, ze jak zacznę go już dokarmiać to będzie lepiej :) Pozdrawiam
 
Do góry