reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak i kiedy kakao?

justynka1

Mamusia Antoniusia
Dołączył(a)
28 Sierpień 2007
Postów
2 705
Mój Antosio kończy roczek i wiem,że mogę zacząć już podawać mu kakao.I tu moje pytanie: jak? Tzn.czy mam mu je zrobić na mleku Nan,czyli takim jakie pije?I ile na początek?:rofl2:
 
reklama
Witam. Nie wiem jak jest w POlsce ale u nas(Niemcy) jest w sklepach kakao dla maluszków od 1 roczku. Takie w kartonikach- zwykłe też mu podaje z normalnego mleka 3,5 % z 3 łyżeczkami kakao i troszke cukru. Mały to uwielbia :-)
 
Ponawiam pytanie drogie mamusie.

Moj synek jest jeszcze maly ale nie zabardzo sie orientuje od kiedy mozna podawac. Barnim juz prawie wogole nie chce mleka wieczorem, a 2 razy dziennie rano 150ml i potem kaszka ze 150ml mleka to troche za malo jak na takiego szkraba.

Od kiedy mozna podawac kakalko? moze to by bardziej zaciagnal niz samo mleko? i jak tak to jakie najlepiej urzyc.
 
z tego co ja się orientuję to rocznemu dziecku można spróbować podać kakao. Jest bardzo silnym alegenem i może podrażnić śluzówkę przewodu pokarmowego. Ja michałwoi do mleka dosypałam dosłownie odrobinkę do mleka takiego zwykłego nie słodzonego kakao. Ale miał ponad rok:tak: Zaleca sięteż nie podawać go częściej niż 2-3 razy w tygodniu.
 
Dzieki.
To mozna dopiero powyzej roku, troche kicha ale coz trzeba poczekac;-) o ile nie przestanie pic mleka-ha ha
 
to może mleko mu zmieszaj z czymś..nie wiem sokiem..........:confused:Zawsze możesz dosypywać mu troszkę ryżowej żeby było rzadkie ale o smaku....:tak:
 
reklama
Juz probowalam z dosypywaniem kaszek i tez nic nie dalo, tez nie chcial pic. Jak on juz widzi butelke wieczorkiem to juz ucieka i odrazu potrafi sie sam slicznie bawic:-D
Moze zamiast mleka dam mu kaszki?zobacze....
 
Do góry