1. do 6. z 6
    Wdrożona(y) Avatar scales
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Question Jak nauczyć gryżć 9 miesięczne dziecko?

Hej dziewczyny...mam taki problem moja mała zaczęła właśnie 9 miesięcy i do tej pory jadła głównie jedzenie ze słoiczków...same papki...teraz zaczynam jej już gotować bo wreszcie mam na to czas..mój problem polega tym że jeszcze nie ma zębów a ja nie wiem jak nauczyć ją gryźć?czy mam czekać na zęby?ktoś mi powiedział żeby dawać ugotowane jabłko...daję jej chrupki kukurydziane...raz zjadła zupkę taką od 7 miesięcy i zwymiotowała bo były już małe kawałki jedzenia...

mama Jakuba i Juliana Avatar kozica
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    67
    Dziękuję (Otrzymane)
    110
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    1
    Osiągnięcia Znawca forumZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Domyślnie Odp: Jak nauczyć gryżć 9 miesięczne dziecko?

To normalne że zwymiotowała... tak jest na początku. Nawet podczas jedzenia będzie miała odruch wymiotny. Ale jak gotujesz sama zupki to możesz dać tylko troszeczkę rozgniecionej widelcem a resztę zmiksować, stopniowo zwiększaj tą część gniecioną. Mój Kuba ma 13m-cy a nadal mięsa podrobionego nie chce jeść (ma odruch wymiotny) więc puki co mu je miksuję a gryźć uczy się na chlebie, bułce i warzywach.... powolutku dojdziecie do wprawy ale trzeba dziecku dawać rzeczy które zmuszają do gryzienia.

Mamusia Adrianka! Avatar ola652
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    5
    Dziękuję (Otrzymane)
    5
    Lubi (Dane)
    4
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaUwaga! Rozkręcam sięWyjątkowy talent

u mnie to samo bylo maly tylko sloiczki dostawal i nie uczyl sie rozdrabniania pokarmow tylko połykania coraz większych kawałków ale poczekaj z czasem nauczy sie moj maly podgryzal od nas to kawalek buleczki lub jakiegos chrupka lub cale jabluszko do skrobania zabkami lub inny owoc moj maly wcina wsztsko i tak sie nauczył teraz z checia gryzie kanapeczki ( te kradzione z naszego talerza lepiej mu smakują) parówkę tez wcina i nie jes zle, poczekajcie troche i dawajcie tzw. przegryzki

Grudniowa mamusia Kubusia Avatar grzechotka
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    10
    Dziękuję (Otrzymane)
    113
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    25

ja mojemu synowi część miksuje głównie mięso a warzywka siekam norzem na drobne kawałeczki
    tez ma czasem taki odruch wymiotny ale gryzie leniuch jak jest jakis wiekszy kawałek to wypluwa ale daję mu chrupki chrupaczki czy chlebek do gryzienia czasem też jakieś miekke jabłuszko lub brzoskwinię

Początkująca(y) Avatar zarzeczanka
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

NO własnie, dawajcie jak najwięcej przegryzek - do łapki i niech sie uczy... szkoda że tak późno zaczynacie z tymi przegryzkami (w ogóle to to jedzenie ze słoików potrafi narobic rodzicom sporo problemów!!! ale to temat na inny wątek).

Jako przegryzki:
    chrupki kukurydziane
    wafel ryżowy
    banan
    kawałek jabłka
    ugotowane warzywa

Widziałam tez kiedyś na allegro taki smoczek siateczowy - wklada się tam np. banana i dziecko sobie to mlaska, gryzie itp. i robi się papka, którym dziecko się nie zakrztusi - ciekawe jak to działa - czy dobre jest? słyszal ktoś?

Listopadowa mamusia '07 Avatar Agnieszka H.
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Sadzałam córkę obok siebie, dawałam jej chrupkę do ręki, i sama też brałam. Otwierałam szeroko usta, wkładałam sobie chrupkę, odgryzałam kawałek i na całego ciamkałam. A Lusia się patrzyła.
    I potem ona gryzła, a ja razem z nią, i znów ciamkalam jak szalona
    Ona to pochwyciła bardzo szybko i w ten sposób nauczyłam ją gryźć.
    Jak czasem coś większego ugryzie i widzę, że "chce połknąć bez gryzienia", to ciamkam na sucho, ona sobie przypomina o co chodzi i zaczyna gryźć.
    Teraz sobie radzi już całkiem OK :)

Zasady pisania postów