reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak przestawić dziecko z piersi na butelkę

JA TEŻ CHCĘ PRZESTAWIĆ DZIECKO NA BUTELKĘ:tak:
NIE MÓWIĘ ŻE MA BYĆ NA BUTELCE CAŁY DZIEŃ ALE TYLKO JAK JA BĘDĘ W PRACY.
NIESTETY JEST MI CIĘŻKO I MAŁA ZA NIC NIE CHCE PIĆ PRZEZ SMOCZEK:no:
NIE MÓWIĄC JUŻ O INNYM MLEKU, BO NAWET WODY NIE CHCE PIĆ Z BUTELKI:wściekła/y:
ALE DZIĘKI PODPOWIEDZIOM KTÓRE TU ZNALAZŁAM MOŻE PRZYBĘDZIE EFEKTÓW:tak:
POZDRAWIAM CIEPLUTKO:-)
 
reklama
ja od początku jak karmiłam małą piersią to używałam nakładek sylikonowych(samej piersi nie chciała mi ssać)i jak zaczęłam karmić ją butlą to bez problemów załapała bez protestów.nawet jak przez dzień jadła butlę a w nocy jeszcze pierś to rano i tak mi zjadła.
moja siostra musiała przestawić małego na butelkę bo jak dawała mu pić to on zasmakował smoka(szybciej leciało niż z piersi)i jej potem płakał przy piersi i domagał się butelki.nasze dzieci są w tym samym wieku i dość szybko je odstawiłyśmy.więc może dlatego nam to tak poszło też w sumie.może nakładki wam pomogą przez jakiś czas a potem dopiero butelka??pozdrawiam
 
ja od początku jak karmiłam małą piersią to używałam nakładek sylikonowych(samej piersi nie chciała mi ssać)i jak zaczęłam karmić ją butlą to bez problemów załapała bez protestów.nawet jak przez dzień jadła butlę a w nocy jeszcze pierś to rano i tak mi zjadła.
moja siostra musiała przestawić małego na butelkę bo jak dawała mu pić to on zasmakował smoka(szybciej leciało niż z piersi)i jej potem płakał przy piersi i domagał się butelki.nasze dzieci są w tym samym wieku i dość szybko je odstawiłyśmy.więc może dlatego nam to tak poszło też w sumie.może nakładki wam pomogą przez jakiś czas a potem dopiero butelka??pozdrawiam

Ja też od początku karmię małego przez nakładkę i o ile wczesniej udawało mi się małego dopajać herbatką, to od jakiegoś czasu już nie chce ciągnąć, tylko wypluwa smoczek. Moje mleko też pije z oporami. Poradźcie coś
 
:-DA JA WIEM JAK ! ! ! :-D

:confused:Pewnie sie zastanawiacie i denerwujecie jak to zrobić???? :confused:

Moja bratowa jak i moja siostra odzwyczaiły swoje dzieci od piersi bez placzu dziecka ;) Teraz ja probuje tego samego z 9-miesiecznym synkiem.. Niestety muszę to zrobic gdyż jestem młodą mamą i musze skonczyć szkole i wstawanie w nocy przez tyle miesiecy juz mnie wymęczyło.

A więc naprawdę sposób jest skuteczny.
Wystarczy wieczorem gdy dziecko juz zasnie po kąpieli i po jedzeniu odczekac mniej wiecej 2/3 godziny ZANIM się obudzi do piersi i podac butelkę z mlekiem. Oczywiste jest to, że dziecko odrazu jej nie wypije.. DO tego potrzeba około tygodnia. To nie dużo jesli chodzi o tak ważną rzecz. ;) Dziecko zapewne odwroci sie na drugi bok zacznie sie krecić i marudzić i nie bedzie chcial nawet wziac tej butelki do buzi, a jak wezmie to zaraz wypluje. Wtedy trzeba dac mu smoczka, ale nie silikonowego, gdyż on jest podobny do cycka mamy ! najlepszy bedzie smoczek podobny do butelki czyli przezroczysty! dziecko Gdy sie przebudzi przy pierwszej próbie to podajemy smoczek i czekamy ok 10-15 minut az zaśnie znowu głeboko... i próbujemy dalej ! Oczywiscie w dzien robimy tak samo ;)

Mój Synek wczoraj za pierwszym razem wziął kilka łyków ale potem juz sie przebudził więc dałam smoczka i zasnął. odczekalam 15 minut zrobilam mleko i przy drugiej próbie wypił 150ml. Podaje mu mleko Gerbera 2;) smoczek avent, a butelka Lovi :) I mi sie udaje ! :)

Ale to bez różnicy, Wasze pociechy mogą pić z butelki Tommy tippe itd.. ale moj gdy wypił niej bebiko to wymiotowal całą noc i sie zraził do tej butelki calkowicie.

W czasie tych prób nie mozna przerwac ani jednego dnia. Całe przestawianie moze potrwac tydzien albo 10dni, ale jeśli sie chce to sie da ! Trochę wytrwałosci i Radość gwarantowana ;)

Niestety przy tych próbach ze 2 opakowania mleka pojdą w zlew ale za kazdym razem bedzie lepiej. :-D

:-)ZYCZE POWODZENIA I WYTRWAŁOSCI ! :-)
 
Do góry