reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak przestawić dziecko z piersi na butelkę

reklama
witam wszystkie mamy od d łuższego czasu próbuję przestawic mojego synka na butlę ale ciągle nic. Wojtuś ma osiem miesięcy i nie chce słyszeć o butelce, próbowałam już chyba wszystkiego kaszki,budynie, sciąganie pokarmu i nic, chce tylko cycusia! od marca chcę wrócic do pracy i do tego czasu musze sobie jakoś z tym poradzić. Może któraś z was miała podobny problem?
 
ja pomalu teraz zaczynam,ale sama jeszcze nie jestem dobrze gotowa na to,dzisiaj dalam antoskowi butelke zamiast cysia i o dziwo,chociaz on ni umie smoka ciagnac to jakos to mleko wypil i mu smakowalo.dla mnie najgorsze sa noce,bo on tylko przy cysiuz zasnie i jak sie przebudza to bez cysia nie ma mowy o spaniu,tylko placz.czasami mam wrazenie,ze cala noc jest przyssany...
 
No coz ja musialam z dnia na dzien przestawic bo sie rozchorowalam; Poprostu rano zamiast cyca butla, a mala wrzask a co i ciaganie za bluzke, ale bylam ne ugieta. 4 godziny wrzasku a potem bez problemu wypila cala butle, wieczorem juz bez rzadnych oporow wypila butel i cycek poszedl do lamusa
trzeba byc konsekwentnym i stanowczym.
 
to powiem ci MONIA ze poszlo ci jak z platka.u mnie chyba z dniem nie bedzie najgorzej,bo dzisiaj np wypil,ale ja mam ogromny problem z noca.mimo kaszki i tak musi byc cysio,bo nie ma mowy,zeby wrzaskow nie bylo i zasniecie z cysiem w buzi.potem jak sie przebudza tez cysio w buzi,zeby zasnal.probowalam go wziac na rece i utulac,ale nie ma takiej opcji.porazka, moja porazka
 
No niestety bez placzu to to sie nie obejdzie. bedzie ciezko no ale trzeba to jakos przetrzymac. trzymam kciuki aby sie Wam udalo
 
Ja na początku podawałam swój pokarm w butelce, a z czasem pół na pół z Bebiko. Teraz na noc żeby lepiej spał podaję tylko Bebiko.
 
ja też jestem na etapie wprowadzania butelki.niestety na razie z marnym skutkiem.o sztucznym mleku mogę zapomniec bo wypluwa a krowie ostatnio trochę wypiła ale bez cyca się nie obędzie zwłaszcza wieczorem bo przy nim zasypia i jak justynka1 mam wrażenie że jest całą noc przyssana.powoli małymi krokami nam się uda.życze wam mamuśki powodzenia ,najlepiej to bez płaczu naszych maleństw
 
Mój też na początku wypluwał gdy podałam mu Bebiko 1 Omneo. Mąż kupił przez pomyłkę gdy wysłałam go po Bebiko 1, bo jak stwierdził kupił najlepsze (ale na pewno nie najsmaczniejsze. Ja wąchałam i nawet próbowałam i też bym tego nie wypiła. Musiałam mieszać ze zwykłym Bebiko 1
 
reklama
ja też przezywam to co Wy.. niestety za mnie zdecydowała choroba.. posypało sie na mnie ze hej.. w zeszłą srode ból korzonków nie pozwolił n awstanie z łózka.. mąz zawlókł mnie do lekarza..:wściekła/y: no i zastrzyki 5 dni, odstawienie od piersi i zakaz podnoszenia.. nie miałam wyjscia i zawiozłam małego do rodziców.. tam był do niedzieli.. ja przeyjezdzałam w odwiedziny a wieczore wracałam.. i zasypiął prawie dobrze.. w dzien w wózku wieczorem z butla herbatki bo nie chce mleka.. w niedziele wziełam go do domu.. 1.5 godziny płaczu przed nocnym zanieciem,, serce az mi pekało w koncu zapłakany zasnał na moim brzuchu( cycki zawiazane bandazami) druga noc troche lepiej ale ja nie moge przełknac sliny.. ide do lekarza.. angina ropna.. z dala od dziecka zeby nie zarazic i we wtorek znów powrót do dziaddków.. pierwsza noc płakał i wołał mnie w nocy. a ja tak strasznie tesknie.. jutro musze tam pojechac bo zwariuje.. moze jak bede lepsza to go juz zabiore.. to odstawienie to trauma dla nas dwojga:sad:
 
Do góry