reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zmusić 3 miesięczne dziecko do zjedzenia Nutramigenu

Dołączył(a)
26 Maj 2006
Postów
3
Mój syn ma 3 miesiące, najprawdopodobniej ma nietolerancję laktozy. Robi wodniste zagazowane kwaśne i ze śluzem kupki. Czasem pojawia się tam niteczka krwi. Zrobiłam mu wszystkie badania i ogólnie jest zdrowy. Na forum wyczytałam, że w takich przypadkach należy dać dziecku nutramingen. Wszystko super, tylko on nie chce tego jeść. Do tej pory je pokarm z piersi, raz lub dwa razy dziennie daję mu bebilon AR - tak kazał mi lekarz. Czy to jest dobre, trudno powiedzieć. Każdy lekarz mówi coś innego. Jeśli ktoś wie coś na ten temat PROSZĘ o POMOC. Właściwie jestem bezsilna. ANETA.
 
reklama
Witaj Morgan!
Mój synek ma niespełna 5 mies. Ma stwierdzona skazę białkową. Karmię go piersią i podaję jeden posiłek Nutramigenu po to by znał ten smak na przyszłość. W przypadku Olka poszło gładko, jakoś mu zasmakowało, ale zdaję sobie sprawe, ze może to być trudne. Znam ten smak, bo sama piję to mleczko. Jestem na diecie bezmlecznej i jakoś muszę uzupełniać wapń i inne ważne składniki. Skoro podajesz mu Bebilon AR to za każdym razem zamiast jednej miarki bebilonu dodawaj jedną miarke nutramigenu i może tak Maluch przyzwyczai się do nowego smaku. A jeśli chodzi o kupki ze śluzem i takie spienione to obawiam się, ze to jest obajw alergii. Nic nie piszesz o swojej diecie. Olek miał kupki ze śluzem i krwią i nam alergolog powiedział, ze to bardzo charakterystyczne dla alergii pokarmowej. U nas to skaza białkowa a może Wy też powinniście zrezygnować z mleka (Bebilon AR to mleko modyfikowane antyrefluksowe - czy twój synek ulewa ??? ) na rzecz preparatu dla alergików - Nutramigen ewentualnie Bebilon pepti? Spróbuj cos zmienić w diecie, próbowałaś? Poza tym jeśli jest alergia a mama karmi piersią to najlepiej jest by nie wprowadzać nic do szóstego miesiąca życia. Nie mogę znaleźć informacji o zawartości laktozy w tym Bebilonie, ale moim skromnym zdaniem jeśli lekarz stwierdził na nią uczulenie to nie powinien dawać bebilonu AR tylko pepti, bo ten jest zalecany przy uczuleniu na laktozę. Proponuję poradę alergologa dziecięcego. Przykro to mowić, ale zwylki pediatrzy njie zawsze rozpoznają alergie...
Pozrdawiam i życzę powodzenia. Napisz co zdecydowalaś i jake sa Wasz dalsze losy.
 
Anetko, u mojej 2-miesięcznej córci lekarz podejrzewa nietolerancje laktozy zwiazaną z niedoborem enzymu laktaza w jelitkach. Objawiało się to nadmarem gazów, kolką. Nutramigen bardzo pomógł. Nadal stęka i kwęka ale już nie daje "koncertów" kolkowych, bardzo sie uspokoiła, lepiej śpi. Dziś Zosia je już Nutramigen z równym smakiem jak Bebilon HA który jej wcześniej dawałam. Ale nie było tak od początku...

Moj sposób na Maluszka: Z tego co piszesz to karmisz piersią - odciągnij trochę swojego mleczka i zmieszaj z nutramigenem stopniowo zmieniając proporcje na rzecz nutramigenu. Mleko kobiece jest słodkie i zatuszuje nieco smak (okropny:( nutramigenu. I podawaj synkowi nieco chłodniejszy - wtedy nie paruje i smak nie jest tak intensywny.
Pozostaje kwestia pokarmu z piersi który też zawiera laktozę.. Do mojego pokarmu (mam go już niestety bardzo niewiele) pani doktor zaleciła dodawać mi enzym lakataza (wyciskam z kapsułki płyn i mieszam z odciągniętym mlekiem). Podaję też Lakcid 2 razy dziennie.

Irlandia, Bebilon Pepti nie jest chyba zalecany przy nietolerancji laktozy a przy uczuleniu na białko mleka krowiego (tak przynajmniej mówi moja pani doktor:).

Trzymam kciuki za poprawę:)
 
Cytat z informacji o Bebilonie pepti:
Wskazania:
- alergia pokarmowa na białka, w tym białko mleka krowiego i białko soi,
- niedobory dwusacharydaz (częściowa nietolerancja laktozy i sacharozy),
- przewlekła biegunka,
- choroba trzewna,
- diagnostyka alergii pokarmowej na białko,
- profilaktyka alergii pokarmowych,
- kolki.
Podaję link do strony skąd to wzięlam: http://www.nutricia.com.pl/produkty_marki.php?brand=BEBILON&id=111
W Pepti jest napewno mniej laktozy niż w AR.
A tak z ciekawości: ajk nazywa się preparay laktazy który dodajesz do mleka? Raz się spotkałam z takim preparatem, ale wydaje mi się, że byl w tabletkach. Jeśli możesz podaj nazwę i producenta. Jestem farmaceutą i pytam z zawodowej ciekawości. ;D
 
Dziękuje bardzo za zamieszczone informacje w sprawie mojego problemu. Dzisiaj zawiozłam do badania kał i mocz mojego synka, a na 16.00 umówiona jestem do lekarza. Ja mam naprawde sporo pokarmu (wiecznie siędze nad miską i odciągam go ze wzlędu iż popyt przy podawaniu mieszanki jest mniejszy niż podaż)Boje się że będą kazać mi odłożyć pierś i podawać dziecku tylko mleko sztuczne. Dodam iz kupki małego po Bebilonie AR były gęste i nie było w nich śluzu ani tego kwaśnego zapachu, a nawet miał zatwardzenie. (podawałam tylko go przez dwa dni) jednak mały miał wtedy kolki i sporo płakał. Już sama nie wiem przecież mówi się że pokarm matki jest najlepszy dla dziecka. Sama jestem na naprawde drastycznej diecie ,nie jem nabiału, czasem troszke masła i to od niedawna, jem tylko gotowane mięsko(królik,indyk,kurczak) marchewke ziemniaki ,ewentualnie burak. Chlebek z wędliną delikatne zupki, bez produktów wzdymających. Czasem zjem banana czy jabłko. Czy to mozliwe aby moje mleczko szkodziło temu malcowi?
 
Morgan, nie martw się na zapas, często takie lub podobne objawy wynikają z niedojrzałości przewodu pokarmowego i same znikają. Oczywiście jeśli nie są związane z jakąś alergią. Trzymamy z Zosią kciuki za Was:-) Napisz co powiedział lekarz.

Irlandia,
enzym laktaza - taka jest właśnie nazwa, płyn zawarty w kapsułkach żelowych producent Puritans Pride.
Z Bebilonem masz rację, na pewno jest mniej laktozy w Pepti niż AR.

Pozdrawiam,
Kasia
 
Mój maluszek popija Bebilon Pepti. Wcześniej dostawał Enfamil, po którym miał całą buźkę wysypaną. Pediatra przepisała strydy itp. Na szczęście była u mnie siostra i wybrałyśmy się do poradni laktacyjnej (walczyłam o karmienie piersią), gdzie okazało się, że maluszek ma uczulenie na mleko krowie. Wystarczyło zmienić mleczko na Bebilon Pepti, a uczulenie zeszło bez stosowania jakiś sterydów.
Poza tym podkarmiam synka piersią, a to wymaga ode mnie diety bezmlecznej. Czasami staram się zjeść jogurt, czy naleśniki z serem - teraz widzę, że nie wysypuje maluszka tak mocno jak na początku. Może to minie (?)
 
Dodam, że na początku też się buntował, bo mleczko z piersi jest słodkie, a Bebilon Pepti nijaki - przytulałam go wtedy, lekko kołysałam i nuciłam. Uspokajał się i tak uczył się picia Bebilonu.
 
reklama
Nutramigen choć okropny w smaku jest świetny na okres przejsciowy. Mój Piotruś ma nietolerancje bialka mleka krowiego. Tez nie chcial pic nutramigenu, wiec mial podawane w taki sposób:
1 dzień: 1 miarka na 90ml. wody zasypane kleikiem
2 dzien: 2 miarki
3dzień: 3 miarki
Cały czas dosładzałam mu glukoza ok 2 łyzeczki na 120 ml.
Po miesiacu czasu w naszym wypadku, tzn przy skazie białkowej przeszlismy na bebiko sojowe i mój maluszek jest przeszczesliwy!
Może ten sposób pomoze. Pozdrawiam.
 
Do góry