reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka kaszka zbożowa z glutenem dla dziecka po 4 miesiącu?

...Margotka9022...

Szczęśliwa mama
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2012
Postów
2 529
Dokładnie 4 i pół miesiąca. Byłam dziś u lekarki i powiedziała, żeby podawać małej 1-2 łyżeczki kaszki zbożowej z glutenem. Nie powiedziała mi konkretnie jaką a ja sama dokładnie nie wiem. Druga sprawa, czy to nie wcześnie na taką kaszkę? Bo przecież większość kaszek po 4 miesiącu jest bez glutenu a te które ją zawierają, są dla starszych dzieci...
Co powinnam zatem kupić?

Dziękuję za pomoc.
 
reklama
Ja podawalam mojemu dziecku Mleczną kaszę mannę Nestle- jest po 4 miesiącu. A zaczalam mu ją dawqac jak miał 5,5 mies (moje dziecko karmione jest piersią)
 
ją polecam poprostu kaszel manna, jeśli je już obiadki możesz je nią zagescic albo zrobić ją na mleku modyfikowanym lub z piersi i dac luzeczka lub z butelki
 
Polecam manną ja dawałam nestle Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://www.kmdelikatesy.pl/files/zdjecia_produktow/13010165_0.jpg albo sama gotowałam normalną manną ewentualnie gotową za słoiczka.I nie jest to za wcześnie po 4 miesiącu oznacza że w momencie kiedy dziecko skonczy 4 miesiąc a ty mówisz że twój maluch ma 4 i pół. Ja tą kaszkę dosypywałam np. do butelki z mlekiem na noc wtedy mała lepiej spała ale to dopiero po dwóch tygodniach ekspozycji jak wiedziałam że ja nie boli brzuszek po tym.
 
a jeżeli dziecko jest karmione mlekiem matki to też należy wprowadzać gluten? a jeżeli tak to ile? dodam, że synek ma 6 m-cy ale jest uczulony na mleko.
 
Witam, ostatnio oglądałam wywiad z dietetykiem która twierdzi że gluten wprowadzamy w 4 mc - albo dopiero w 10mc, jak kto woli ale podobno jeżeli wprowadzi sie w 4 to sa większe szanse tolerancji gluteny w późniejszych latach :)

A ja mam pytanie o kasz jaglaną. Właśnie ją zmieliłam na mączkę i zamierzam ją także dodawać w ilości 1 łyżeczki do mleka raz dziennie, to samo z ryżem. Czy któraś z Was tak robiła?
Ale ponieważ nigdy tego nie robiłam - mam kolejne pytanie - chcę najpierw kaszkę/mączkę ugotować w wodzie do której potem dodam mleko, ale nie wiem ile czasu gotować kaszę.mączkę - 15min czy krócej?
 
reklama
Spróbuj w sensie posmakuj :) 15 minut moim zdaniem powinno wystarczyć. Pytanie: po co? :) (i nie chodzi mi tu a kwestię gotowych kaszek) Pytam serio. Jaki to ma mieć cel?
 
Do góry