reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie najlepsze mleko....Nan activ, Bebilon, Bebiko ???

reklama
ja co prawda jeszcze nie urodziłam a to moja pierwsza ciąża ale pracowałam trochę jako opiekunka takich maluszków i zgadzam się z opiniami wyżej że wszystkie mleka z pro i pre biotykmi są najlepsze. Nie da się jednak pociecić konkretnego mleka i powiedzieć że to jest najlepsze i koniec bo niewiadomo jakie mleko zaakceptuje twoje dziecko. Kuzynki synek przyjmował tylko i wyłącznie NAN. Jak opiekowałam się dzieckiem to też karmiłam Nanem. Zaś drugie bebiko. Ja się nastawiłam na NAN bo dużo osób go poleca więc jak dzidzia się urodzi a ja przestanę karmić piersią to zacznę od tego mleka i mam nadzieję że się przyswoi.:)
 
Bebiko to podobno odpad z bebilonu
Najlepsze jest takie jakie dziecku pasuje :) Mój synek pił bebilon a potem nie chciał wogóle mleka , kupiłam nan active i znowu mu mleczko smakuje;-)
Aniam chyba cos w tym jest, mój mały jak był na poczatku na humanie pił jak dziki, ale dostał kolek,przeszlismy na bebilon comfort,( na kolki) nie bardzo chciał go pic, ale kolki jakby mniejsze były, zero zaparć. Potem wyszla niby skaza (prawdopodobnie, bo nie stwierdzona przez lekarza na 100%) i przeszliśmy na bebilon pepti, pił go bardzo mało od początku..teraz czasem wypije nawet 160 ml, ale tylko na spaniu, a teraz wcale nie chce pic mleka, ani kaszek w pepti...cos wtym mleku jest nie tak:crazy:,ale jest dobre na zaparcia i kolki to fakt..:tak:
Dziś właśnie wybieramy się do lekarki zanjomej, zobaczymy co poradzi, czuje że zmienimy mleczko...ale nie wiem na jakie:wściekła/y:
 
Aniam chyba cos w tym jest, mój mały jak był na poczatku na humanie pił jak dziki, ale dostał kolek,przeszlismy na bebilon comfort,( na kolki) nie bardzo chciał go pic, ale kolki jakby mniejsze były, zero zaparć. Potem wyszla niby skaza (prawdopodobnie, bo nie stwierdzona przez lekarza na 100%) i przeszliśmy na bebilon pepti, pił go bardzo mało od początku..teraz czasem wypije nawet 160 ml, ale tylko na spaniu, a teraz wcale nie chce pic mleka, ani kaszek w pepti...cos wtym mleku jest nie tak:crazy:,ale jest dobre na zaparcia i kolki to fakt..:tak:
Dziś właśnie wybieramy się do lekarki zanjomej, zobaczymy co poradzi, czuje że zmienimy mleczko...ale nie wiem na jakie:wściekła/y:

Jeśli już nie ma tyvh problemów kolkowych to może spróbuje ten nan active zreszta na problemy jakies chyba tez są te mleczka musisz zobaczyć w sklepie bo ja kupuje tylko normalne więc się tym nie interesowałam
Nan active jest słodsze od bebilonu i wogóle jakos lepsze w smaku i mój synek wypija go z chęcia i to spore ilości na dobe ok 700ml więc jak na tak spore dziecko jedzace inne rzeczy to dużo.
 
to jest sprawa indywidualna naszych dzieciaczkow:) moja na poczatku jak nie mogłam jej karmic to jeszcze w szpitalu piła nan i nie bardzo je przyswajała miała kupki zielone a jak zaczelismy bebilon to to jej podeszlo i nic jej po nim nie było- ale moja była krotko na sztucznym mleku, bo tylko miesiac pozniej powróciłysmy do karmienia cycem;-)
 
Po Nanie często są zielone kupki bo to mleka zawiera więcej żelaza w porównaniu do innego mleka.
Nan jest zdecydowanie słodsze od innycc mlek, jest produkowane przez firmę Nestle czyli można rozumieć że jest to urabianie sobie przyszłych klientów smakołyków Nestle!!!!!! JAk dzieciaczek od maluszka nauczy się jeść bardziej słodkie produkty to zostanie mu na później takie przyzwyczajenie!

A Bebiko wcale nie jest odpadem Bebilonu. To są dwa różne mleka produkowane przez jedną firmę. Tak jak np. Tchibo produkuje różne kawy.

Bebilon pepti jest mlekiem przeznaczonym dla dzieci alergicznych, ma zdecydowanie inny skład a co za tym idzie inny smak, nieco mniej smaczny!
 
Ja uważam że wszystkie mleka z pro i pre biotykmi są najlepsze. dobre jest nan ha i nan active ale cholernie drogie bo małe opakowanie kosztuje od 24 do 30 zł w zależności od promocji i czy to pierwsze czy drugie mleko. Ja używam zwykłego nan i tez jest dobre


My włąsnie przeszliśmy na NAN active - faktycznie małe opakowanie to nieopłacalny w ogóle interes ale puszka 900 gram kosztuje 36 zł ( makro) czyli na 3 opakowaniach bebiko 3x12 zł - 36 - 1050 gram mamy tylko 150 gram bebiko które podobno jest najtańsze więcej :p
 
reklama
Ja nie mogłam w ogóle karmić wiec w szpitalu pediatra zaordynował Nan ha - mały nie chciał w ogóle tego pić. Miał też kolki wiec, pediatra próbował wersji na receptę o ile dobrze pamietam bo to 3 lata temu i też tylko kasa poszła a mały tym się dusił. Przeszliśmy na Bebilon i do końca 2 roku pił tylko bebilon. Po 2 roku przeszliśmy na bebiko tylko ze względów finansowych ( bo mały po za normalnymi posiłkami i produktami mlecznym często sie upomina o flachę i bardzo dużo pije mleka a od krowiego ma wysypki ) . Były nie raz i takie sytaucje ze w markecie brakowało i bebilonu i bebika to kupowałam małe opakowanie innego mleka jakie było albo humane, albo nan ... ( ale to już po 2 r.ż ) ale przyznam szczerze ze patrząc na niego wydaje mi sie że bebilon najlepiej mu służył - miał inną cere i taki wogóle "zdrowszy wygląd" Wiadomo kazdej firmie produkoującej mleka zależy zaby kupoweć jego produkt jak najdłuzej, a "dzieciątko" to najawazniejszy konsument .... Skład i wartości wszytskich mlek są przecież podobne a różnice nie znaczne, w przeciwnym razie nie dopuszczono by ich do obrotu. Myśle, ze trzeba poprobować róznych mlek i dostodować do potrzeb dziecka.

P.S. Teraz też jestem w ciazy i jeżeli nie będę mogła karmić to myśle ze zdecyduje sie znów na bebilon...chyba ze maluszek będzie potrzebował co innego. Pomyślnych wyborów
 
Do góry