reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie najlepsze mleko....Nan activ, Bebilon, Bebiko ???

witam

mam do was pytanie - jakie były objawy u maluchów, że byłyście np na pepti?? mój synek był dokarmiany 2razy dziennie bebikiem ale robił rzadko kupki - co 4-6dni i lekarka bez żadnych badań przepisała mu pepti też dwa razy dziennie - nie nastąpiła żadna zmiana (zjadł już jedną puszkę) dziś mąż kupił nan activ i mamy zamiar na niego przejść. czy uczulenie na białko (stąd pepti) moze objawiać się rzadkością wydalania kupek?
 
reklama
Córcia mojej siostry po Bebilonie miała straszne zaparcia niemogła za nic zrobić kupki. Jak lekarz zmienił mleko na Nan tego problemu niebyło. A od 3-4 miesięcy pije zwykłe mleczko zaciągnięte kaszką lub budyniem ma w tej chwili 14 miesiecy
 
Moja Dagmarka za12dni bedzie miala 2 miesiace,od samego poczatku karmilam ja sztuczym mlekiem:tak:Ja na samym początku zaczełąm karmic mała bebikiem ,ale moja mala ma sklonnosc do ulewania i ciagle byla nienajedzona.Lekarz zaproponowal mi Bebilon comfort 1<ze sklonnoscia do ulewan i kolek>,to mleko jest bardziej zageszczone i rzeczywiscie malenka najadala sie i nie bylo zadnego juz problemu.Wczoraj dowiedzialam sie ze ma skaze białkową wiec lekarz znowu przepisal inne mleko gdyz bebilon comfort1 jest na podstawie krowiego mleka,mam przepisany nutramien,nie chce go jesc;/Moja kuzyka wychowala sie na bebiku
 
wszystkie mleka modyfikowane są na bazie mleka. Ja karmiłam piersią, potem nan active. Okazalo się,że nie toleruje laktozy i przeszliśmy na nutriben. Potem chciałam przejsc na tańsze i wybrałam bebiko. Nie zauważyłam różnicy.
 
Zgadzam się, że najlepsze mleko to takie, które odpowiada naszemu Maluchowi. My jesteśmy na Bebiku od samego początku i jestem bardzo z niego zadowolona. Mała pięknie przybiera na wadze i je jak mały smok :) Od trzech dni do 160ml porcji dodaję jej łyżkę kleiku kukurydzianego i Mała się wprost nie może najeść tym, aż jej się uszy trzęsą :) Jak skończy trzy miesiące, to na pewno zrobię jej już pierwszą delikatną zupkę z żółtkiem - sprawdzony przepis rodzinny - i zobaczę jak na nią zareaguje :) A co do Bebilon comfort, to osobiście mam mieszane uczucia. Znam dwa przypadki, w których dzieci się od tego mleka wprost uzależniły i mając prawie rok praktycznie nie chciały jeść nic innego niż to mleko.. Oczywiście wina rodziców jest przeważająca w tym przypadku, ale może myśleli, że robią dobrze.. A jedna puszka takiego mleka kosztuję przecież ok. 50 zł..
 
reklama
Jak dla mnie najlepsze mleko to Hipp, stosujemy od kiedy młody skończył pół roku i ja zakończyłam przygodę z karmieniem piersią, mleko naprawdę bliskie mleku matki.
U nas też HIPP BIO, a dokładnie to [spam] . Dziecięcie moje :) - chyba największy niejadek na świecie - nagle pokochał to mleko. Na dodatek ma po nim sporo dobrej energii, a ja spokój, bo daje mu nie tylko smaczne mleko, ale przede wszystkim sporo dodatkowych składników. A jakie u Was mleko się sprawdza najbardziej? :)
 
Do góry