reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią a solarium

Nadin

Nadin;)
Dołączył(a)
29 Maj 2007
Postów
37
Chciałam zapytać moja koleżanka urodziła miesiąć temu córeczke i chciała by isć na solarium troszke się opalić a karmi piersią czy są jakieś przeciwskazania by nie mogła iść?
 
reklama
Gdzies czytalam i dziewczyny na forum tez sie wypowiadaly, ze podobno nie ma zadnych przeciwskazan. Ja na miejscu kolezanki chronilabym jednak sutki, gdyz sa i tak juz pewnie podraznione.
pozdrawiam
 
jak to jest z tym solarium? mozna sie opalac podczas karmienia piersia?
desperacko potrzebuje sloneczka , nawet sztucznego :)
napiszcie prosze czy wiecie cos o tym...
pozdrowki
 
Solarium nie jest wskazane w czasie karmienia piersią..to co z tego że przykryje piersi pieluchą.i tak zostanie napromieniowana........a solarium emituje szkodliwe promieniowanie UVA
Nie jestem przeciwniczka lale uważam że okres karmienia piersia to nie najlepszy moment na to
 
Zgadzam się z tym, że na solarium można pójść karmiąc. Tak jak mówicie trzeba chronić sutki, bo solarium wysusza skórę.

Nie zgadzam się natomiast z tym, że promienie UVA mogą mieć jakikolwiek wpływ na dziecko. Przecież nie zabieramy go ze sobą, a ich szkodliwe działanie wpływa na naszą skórę.

Poza tym, jeżeli czujecie, że potrzebujecie słońca, nie zwlekajcie z wizytą w solarium... Może wynikać to z braków witaminy D w organiźmie. Witaminę D3 uzyskujemy (w 90%!) dzięki tamu, że na naszą skorę padają promienie UV. Kiedy nie ma słońca, nie ma witaminy, a ma ona ogromny wpływ na zdrowie. Nie tylko nasze, ale przede wszystim maleństwa.


Tu więcej:
http://www.zdrowe-opalanie.pl/index...0/brak-slonca-w-ciazy-grozny-dla-dziecka/?s=2
 
Ostatnia edycja:
Przeciwwskazania do opalania w solarium

Wymienione przypadki stanowią przeciwwskazania do korzystania z solarium, jednak ich ostateczna ocena należy do lekarza specjalisty lub kosmetyczki.

  • Bardzo jasna karnacja (fototyp I - celtycki).
  • Uczulenie na słońce, nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne.
  • Bielactwo.
  • Rozległy typowy trądzik, trądzik różowaty, opryszczka.
  • Rozszerzone naczynka na twarzy lub ciele.
  • Liczne znamiona barwnikowe skóry, blizny.
  • Niezagojone tatuaże.
  • Ciąża, karmienie piersią.
  • Miesiączka.
  • Gorączka, stany zapalne
  • Przebyta niedawno operacja (okres rekonwalescencji)
  • Choroby serca i układu krążenia, nerek, tarczycy, epilepsja i inne poważne choroby przewlekłe.
  • Aktywne zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej ( szczególnie z zastosowaniem retinolu, kwasów owocowych, glikolowych, środków wybielających, zabiegi oczyszczające i depilujące.
  • Stosowanie kosmetyków z retinolem, kwasami hydroksylowymi(AHA, BHA), szamponu z dziegciem, perfum i dezodorantów bezpośrednio przed opalaniem.
  • Stosowanie środków fotouczulających.
Jestem kosmetyczką wieęc się znam, solarium może wysuszyć pokarm-dobry sposób na przepalenie a także zniszczyć wartościowe składnik w mleku matki....... nie wiem czy warto
 
Ostatnia edycja:
W Polsce nie ma takich salonów za wiele gdzie bedą tak dbać o klientkę i odpowiednich lam tez nie ma.......................a osiedlowe solaria to pożal się boze o jakość tych lamp
 
reklama
W Polsce nie ma takich salonów za wiele gdzie bedą tak dbać o klientkę i odpowiednich lam tez nie ma.......................a osiedlowe solaria to pożal się boze o jakość tych lamp


to fakt. nie da się ukryć. niestety... trzeba szukać :sorry2:

a co do przeciwskazań. rzeczywiście są one zawsze. Ale tak jak w przypadku ciąży, z jednej strony solarium może pomóc, z drugiej zaszkodzić... Mam koleżankę, ktorej lekarz zalecał pójście na solarium w ciąży, ze względów zdrowotnych właśnie.

Zasada jest taka: zawsze słabe lampy (nawet takie zdezelowane będą pewnie lepsze od tych turbo super mocnych), zawsze na krótko, bo zdrowe opalanie, to powolne opalanie. Dużej i wolniej to bardziej zdrowo i efektywnie. Czyli słabe solarium jest po prostu zdecydowanie zdrowsze


i jeszce jedno. bo dopiero teraz widzę kiedy były pierwsze posty... NIE latem przecież, bo wtedy mamy i słońce i witamiki. Jeżeli się decydować to tylko zimą!
 
Ostatnia edycja:
Do góry