reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy podawac pierwszy posilek?

Witam mamcie moj mały ma 4,5 m-c w przyszłm tygodniu planuje podac mu pierwszy posiłek jeszcze niewiem czy to bedzie jabłko czy machewka. Zastanawim sie tylko czy jabłka musza byc gotowane?
jak myslicie?
Hej Paula. Na poczatek proponuje marchewke. Duzo lepiej jest nie przyzwyczajac zbyt wczesnie dziecka do slodkiego smaku owocow, gdyz pozniej maluch nie chce ochoczo jesc warzywek. Wiec:najpierw warzywka(marchewka), pozniej owoce(jabluszko). Moj maly skonczyl 4,5 miesiaca jednak do podania mu CZEGOKOLWIEK oprocz cycuszki wstrzymujemy sie do 6 go miesiacu. Sa to zalecenia naszego pediatry.
 
reklama
Kubusiowi wprowadzilam stale pokarmy po ukonczeniu 6 miesiaca, karmilam piersia i przybieral na wadze prawidlowo, wiec postanowilam go potrzymac jak najdluzej na samym mleczku. Nie dopajalam go rowniez zadnymi herbatkami. I my zaczelismy od bananka.
Doris9 - u mnie Kuba dzis tylko je warzywa, uwielbia, a owocow sie nie tknie. Musze mu przemycac ukryte w posilkach, takze to nie jest regula
Mam nadzieje, ze uda mi sie tak z Maciusiem.
 
u mnie jest to samo jezeli chodzi o owoce, mimo, ze slodkie mala za nimi nie szaleje - ulubionym posilkiem sa zupy krem jarzynowe oraz ziemniak :) deserki zjada w ilosciach mikroskopijnych i bardzo niechetnie... czesciej wiec smakolyk dostaje sie mamie :)
 
Moja mała właśnie dostała zielone światło od pediatry na nowe jedzonko ;-) Powiedziała,żeby zacząć od jabłka później jakieś warzywka a następnie kaszki. Jutro pierwsze podejście -zobaczymy jak będzie;-)
 
Dziwne, gdyż z tego co mi wiadomo lekarze zalecają, aby zaczynać pierwsze posiłki w okolicy 6-go miesiąca....

A myślałaś o BLW?
 
Gossha87 pediatra tak zaleciła,bo Maja za mało przybiera na wadze ostatnio.karmię ją piersią i chociaż walczę,żeby mleka było więcej to mała się nie najada:-(

Co do BLW to oczywiście myślałam nad tym,ale na razie spróbujemy papek.Jak podrośnie będzie sama sobie wybierać jedzonko ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja najpierw zaczęłam podawać papki mojej Julci. Zaczęłam od marcheweczki z jabłkiem, zjadła kilka łyżek, ale wiadomo nowy smak. Potem to w minutę dno było widać!:-D
Ja zaczęłam ją dokarmiać w 4 mies. miesiąc później kaszki.
Są dzieci, którym nie wystarcza samo mleko do 6 miesiąca życia, ja zauważyłam u mojej małej, że się nie najada już samym mlekiem na przełomie 4/5 mies.
 
Do góry